Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogy mondjam meg neki, hogy...

Hogy mondjam meg neki, hogy mégsem akarom ezt a babát? Mivel nyithatnám fel a szemét?

Figyelt kérdés

A barátommal másfél éve vagyunk együtt. Szeretem, de elég sokat veszekszünk, elég "se veled, se nélküled" a dolog az utóbbi időben.


Terhes lettem (hagyjuk a "védekezni kellett volna" szöveget, mert szerintem semmit nem változtat a helyzeten, ha ezzel lesz tele a kérdésem). Vegyes érzéseim voltak ezzel kapcsolatban már az első pozitív teszt óta, mert nagyon szeretem a babákat, a legjobb barátnőm kislányával is elvagyok órákat, vigyázok rá, meg 1-1 vele töltött délelőtt/délután után eljátszottam a gondolattal, hogy vajon én milyen lennék anyának, meg hasonlók. Viszont még egyetemre járok, elég önző is vagyok, 20 évesen még nem tudnék "bezárkózni".


A terhesség híre óta a barátom teljesen odavan, hogy gyerekünk lesz...

A szüleim kevésbé. Nem szeretik a barátomat, az apám azt mondta, hogyha megtartom a babát, rájuk többet ne számítsak semmiben, minden anyagi támogatásnak annyi és ha bajban leszek, nem fognak kihúzni belőle. Teljesen tőlük függök, nekem nincsen önálló bevételem.

Hiába mondja a barátom, hogy majd ő eltart, meg nem kell lemondanom semmiről (ő 28 éves, elég jól is keres, szóval anyagi problémáink nem lennének). De ha mondjuk 2 hónap után megunja a babázást, akkor nem lenne hová mennem... Ráadásul már összevesztünk azon, hogy ő nem akarja, hogy terhesen/gyerek mellett folytassam az egyetemet, meg hogy miért akarok kibékülni a szüleimmel azok után, hogy így nekem estek. Sőt, tegnap még azon is megsértődött, hogy a két legjobb barátnőmmel elutazom... Annyira összevesztünk, hogy ott is hagytam. Elgondolkoztam, hogyha mondjuk ez már akkor történik, amikor van egy 3-4 hónapos babánk, akkor semmit nem tudtam volna tenni. Csak tűrni, hogy kiabáljon, veszekedjen velem semmiségen.


Arra jutottam, hogy nem vállalom ezt a terhességet. Képtelen lennék bizonytalanságban élni egy babával, kisgyerekkel. Mert ha mondjuk már együtt élnénk, veszekedések nélkül, az más lenne. De az nem együttélés, hogy hetente 3-4 éjszakát együtt töltünk, meg vannak cuccaim nála, meg neki is nálam. Viszont félek a barátom reakciójától...


Mert ő már nagyon beleélte ebbe magát és ő szerintem fel sem fogja, hogy nekem mennyi lemondást jelentene a baba.


2018. ápr. 4. 11:39
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
16%
Örökbeadás?nagyon sok pár vár kisbabára!
2018. ápr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
60%

"Miért kell állandóan ezzel takarózni?" - tudod, ez egy rossz ízű kérdés... úgy tűnik, mint ha a világon bárkinek is joga lenne számon kérni, hogy valaki miért, milyen körülmények között esett teherbe... pedig ehhez ugye senkinek semmi köze, és semmit nem befolyásol.


A másik, hogy emberek tetteiről beszélünk, ahol a technikai jellegű hibák mellett mindig jelen van az emberi hiba is. Amit pl az itt szereplő grafikon nagyon szépen figyelembe vesz:

[link]

... ugye állíthatod a "megfelelő használat esetén"-re is, meg a "gyakorlatban"-ra is... és mivel emberekről beszélünk és nem robotokról, az utóbbi a mérvadó... és bizony ide tartozik az is, amikor elfelejtődik a dolog...

De ezzel bárki kizárólag önmagának (max a partnerének) tartozik elszámolással, a világon senki másnak.

2018. ápr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
20%
Igen, a helyedben én is vagy megtartanám, vagy örökbe adnám születése után. Ami biztos, hogy nem tudnám elvetetni. Írod, hogy szereted a babákat, én is, és sosem tudnám a halálát okozni annak a babának, aki bennem nő, a sajátom :( Ezzel most nem vádolni akarlak, vagy ilyesmi, csak lehet, hogy ebből a szemszögből még nem gondoltál bele a dologba...
2018. ápr. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
17%
Én a babát megtartanám, nekem már egy kis élet, nem tudnám semmilyen indokkal elpusztítani, mert hát technikailag ez történik. Vannak támogatások egyetemistáknak, van egyéni tanrend, nekem is több ismerősöm nevel kisgyereket nappali mellett, egy meglehetősen nehéz egyetemen. Ugyanakkor a kérdező pasija és szülei is rettentő gáz mòdon állnak ehhez az egészhez. Mi az, hogy nem segítenek, meg a pasi, hogy ne tanuljon? A velük való kapcsolatot átgondolnám, a gyerekemet megtartanám, mert én abba rokkannék bele, ha nem tenném.
2018. ápr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
45%
"A velük való kapcsolatot átgondolnám, a gyerekemet megtartanám" - aztán miből is?
2018. ápr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
84%

Egy ilyen helyzetben nőttem fel.

Ne foglalkozz az itt válaszolókkal, velem se, ha nem akarsz.

De borzalmas gyerekkorom volt, és bárcsak anyám elvetetett volna. Anno előtte állt az élet, felvették egyetemre. Otthagyta, hogy szüljön, apu meg nem engedte vissza. Négyműszakban felmosófejeket gyárt éhbérért. Kiégett.

A házasságuk egy katasztrófa.

2018. ápr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
24%

Utolsó, valahogy mégis azt látom, hogy tudtál itt választ írni, ami azt jelenti, hogy élsz még.

Akkor miért is javasolgatod a halált, mint megoldást másnak, hogy annak majd biztos jobb lesz úgy, hogy esélyt sem kap az életre, a későbbi döntésekre?

2018. ápr. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
17%
66 %-os, megoldanám. Számomra a mérleg egyik oldalán egy emberi élet állna, ennyi, innentől fogva nincs, ami ellensúlyozná a másik oldalon. Anyaotthonba mennék, ha kell, de amúgy vannak támogatások is, amiket igénybe lehet venni. Magyarországon azért nem kell hajléktalanként a híd alá kerülni és éhenhalni, ha szülsz egy gyereket, még ha meg is nehezítheted az életed. Ez viszont az én erkölcsi mércém szerint nem jogosít fel arra, hogy "eltakarítsd" a tetteid következményeként fogant gyereket, mint zavaró tényezőt. Én mondjuk a nemi életemet is ennek megfelelően éltem, eleve nem gimiben kezdtem, emellett dupla védekezést használtam és még el is gondolkodtam rajta előre, hogy mi lesz, ha ezek ellenére esek teherbe. Sajnos a szex az kell, az esetleges következményei nem, és ezért emberek sokasága hal meg az élete legelső szakaszában, amire sokak cinikus válasza: csak sejtcsomók voltak. Persze, ahogy ők is annak idején, csak ők élhetnek, vagy mert a szüleik ésszel szexeltek és akkor lett gyerekük, mikor akarták, vagy mert úgy döntöttek, hogy ha nem is terveztek még gyereket, megtartják, ha már egyszer összehozni sikerült.
2018. ápr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

Mennyiség a minőség felett? Akkor mindjárt szülök ötöt, felnőnek krumplilevesen.

10 évesen háztartást vezettem, mert apu még szedni se volt hajlandó magának. 14évesen volt meg az első munkám, hogy csirkeólakat takarítottam éjszaka. 16évesen pékként elhelyezkedtem. Fél év után nyáktömlőgyulladásom lett, a jobb karom azóta sem gyógyítható.

Amikor elvesztettem a munkám apu kirakott. Budapesten lettem prostituált a párom által futtatva. Aztán jött a drog. A 18.szülinapomon a most épp kereszrefeszített Zacher doktorúr fogta a kezem és kérdezgette, miért akarok meghalni. Az életemet mentette meg.

Anyu megözvegyült és megkeresett. Jelenleg családterápiára járunk.

Most akkor meséld el nekem, miért is kellett borzasztó gyerekkort megélnem.

2018. ápr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
64%
#38, az, hogy a szülő mit tett vagy mit nem tett, mennyiben kötelezi bármire is a következő generációt? Ha a szülő tönkretette az életét - meg a környezetéét - akkor a gyerekétől is elvárható, hogy azt tegye? Én nem gondolom. Az embrió egy lehetőség - az ember szabad döntése, hogy él-e vele vagy nem.
2018. ápr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!