Ti megtartanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb. 7-8 hetes vagyok a 4. babával. 3 gyereket szerettünk volna, nem terveztük a 4. babát. Gyógyszer mellett fogant meg. Annyira tanácstalan vagyok. Nem tudom megtartsam e. Nincs szívem elvetetni hisz ugyan úgy a gyerekem, mint a többi 3. De több dologtól is félek. Nem vagyunk a leggazdagabbak és biztos sokan megszólnának, h minek vállaltunk negyediket is. Ráadásul a szülész orvosom rá is akart beszélni az elköttetésre a 3. után, mert, h bőven elég szerinte 3 gyerek. Most mit fog szólni, ha megint megyek, h újra terhes vagyok. Le fog nézni. Az ismerősök is le fognak nézni...már a 3. után is úgy néztek rám, mintha a 20. -at szültem volna. Ha meg elmondom, h nem tervezett volt tök szerencsétlennek néz majd mindenki. Ti mit tennétek???

Egy elkeseredett és tanácstalan 3 Gyermekes anyuka


2018. ápr. 6. 21:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Én megtartanám. És nehogy már azért vetesd el, hogy más mit gondol, kit érdekel. A nödokid örülni fog neki amúgy, ők a babáknak örülnek, nem egy abortusznak.
2018. ápr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Kit erdekel, mit gondolnak masok. Ha a szuleszorvosodban nem bizol, valaszthatsz masikat is. Komolyan azert elvetetned, hogy masok mit gondolnak majd rolatok?
2018. ápr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
77%
3 gyerek után az a legnagyobb gondod, hogy mit szól a szomszéd, meg az orvos?
2018. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Hány évesek vagytok? Mekkora a többi gyerek? Tudjátok majd őket iskoláztatni? Lesz mindegyiknek külön szobája? Biztos az állásotok?

Ezek fontosabbak, mint mások véleménye.

2018. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Azzal, higy ki mit gondol nem törődnék..


Szerncsétlennek gondolnak?... Nah ne már.....


Nem tudom, hogy mit döntenék.

Alapból rávágnám, hogy persze, hogy megtartanám, de nem nevelek 3 gyereket, nem tudom, hogyan lehet kijönni úgy anyagilag, és egyébként idegileg is.


A meglévő gyerekek jóléte a fontosabb szerintem..( nem arról bezselek, hogy hány telefont tudok megvenni...stb)


Viszont, ha egy ici-picit is úgy érzed, hogy megtartanád.. Vagy csak az aggodalom szól ellene, akkor megbánod, ha nem marad.


Egy nagyon fontos dolog nme hangzik el. A gyerek apjának mi a véleménye??


A orvost meg k..va gyorsan váltsd le..

Semmi joga bírálni, és semmi köze a témához, ha nem ő neveli a gyerekeket...mi az, higy bőven eleg 3 gyerek? Milyen jogon dönt ő erroől???

(Kivéve, ha egészségügyi indok állna a háttérben)

Ezen kicsit felhúztam magam...



Én leginkább, sokkal elégedettebben prőbálnám az életemet élni, és a magam és nem a masok elvárásaival törődni.

Magabiztosan vállalnám a tetteimet, döntéseimet ( akár a 3 akár a4 gyerekkel kapcsolatban is)

De nem csak a gyerekekre vonatkozóan, hanmpem az életre..

Nem másoknak kell megfelelni..hiszen nem vagyunk egyformák..

Valaki gyerek nélkül elégedett az életével.. Vagy kilépve a témából.. Valaki csak kertes házban képzeli el magát, valaki panelban, van, aki vidéken, van aki Bp.-en.. Van aki túrázni szeert, van aki tengerparton lógatni a lábát..sorolhatnám..


Az olyan emberek véleményére nem szabad tényleg adni, akik a masik életét bírálják..söprögessenek a maguk háza táján.


Szerintem át fogod / fogjátok gondolni, és hidd el JÓ...NEKTEK JÓ döntést fogtok hozni

2018. ápr. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
Most tényleg más véleményén áll vagy bukik egy gyermek élete?
2018. ápr. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%

Megtartanám!

A szívedre hallgass, ne azokra az alaptalan félelmeidre, hogy jaj, mit mondanak majd mások!

2018. ápr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
38%

Én is megtartanàm, pont amiért írtad: ő is ugyanúgy a gyerekem, mint a már megszületett három. A testvérei is ha megtudják, hogy ott növekszik a kistestvérkéjük a hasadban, biztos azt szavaznák, hogy maradhasson életben.

Ezt a dokit azonnal lecserélném, korlátolt, életellenes, talán irigy is?

Bàtorság!! Nekünk is 3 van, abszolút nem vagyunk gazdagok, és idegileg is nehéz,de nagyon szeretjük őket, így ha jönne negyedik, őt is szeretnénk és ezért megtartanák, tudva, hogy baromi nagy kihívás és kaland lesz a 4 gyerekes élet.

Minden jót és megbánás mentes döntést kíván egy 3 gyerekes anyatárs 😊

2018. ápr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%
5 gyermekes anyukaként írom neked, hogy ne parázz! Gyönyörű fiad vagy lányod fel fog nőni és ne foglalkozz azzal, hogy ki mit szól! Hidd el, hogy minden megy tovább, ugyanúgy megszületik és ugyanúgy ki fognak jönni a fogacskái mint az első 3 gyermekednek! Igen, ismét lehet babázni, de ez már nem olyan, mint az elsőnél. Mikor hazaértünk a kórházból, kikapták a "nagyok" a kezemből a hordozóval és mire a szobába értem (kb. 4 méter), már az ágyon levetkőztetve és körbecsodálva a 4 gyerek által-volt aki magabiztosan fogta kézbe(nagylány), volt, aki remegve, de csodálva és félve, hogy nehogy baja legyen. Kaptunk hideget és meleget, de le van tojva, ki mit gondol! Mi sem vagyunk gazdagok, anyagi értelemben, de annak érzem magam és a gyerekeimet is, mert vagyunk egymásnak, egymásért. A sulit mindenki tehetségéhez mérten végzi és halad is. Hazugság az, hogy csak az tanulhat, akinek a zsebéből dől a pénz! Nem magyarázkodom, az tudja, aki hasonló cipőben jár, mégis úgy érzem és gondolom, hogy a családod gazdagodik egy újabb csöpp érkezésével!
2018. ápr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
32%
Megtartanám
2018. ápr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!