Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nem akarom ezt a babát, de...

Nem akarom ezt a babát, de félek elmondani. Mit csináljak? Tartsam titokban?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok. Viszont tudom azt, hogyha elmondanám a barátomnak, akkor ő biztosan megtartaná... Vallásos családból származik, pl. az anyukája már az ír abortusz-botrányon is ki volt. Augusztusban összeköltöznénk, félek, hogyha erről beszélnék vele, akkor szakítana. De nem tudom, mennyire lennék képes titokban tartani előtte (akár egy életen át) ezt.
2018. jún. 3. 10:37
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
32%
Elmondanád, hogy miért nem akarod a babát? Talán túl fiatal vagy, rossz a kapcsolatotok, nincs pénzetek, nincs lakás vagy mi az oka? Egyébként a fiúdnak van beleszólása, elvégre ő az apa!
2018. jún. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Minden körülmény adott lenne, most kaptam egy lakást is... De még csak 18 évesek vagyunk, szeptemberben kezdjük az egyetemet. Én így nem akarok még gyereket.
2018. jún. 3. 10:54
 3/44 anonim ***** válasza:
52%

Ezt nem fogod tudni titokban tartani.

Mit mondasz, miért nincs szex hat hétig?

Ha előző este be kell feküdnöd, mit mondasz, hol vagy?

A szüleid szerinted nem szólják el magukat?

2018. jún. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
A szüleimben maximálisan megbízom, ők biztosan nem beszélnek erről majd senkinek. Ez nem olyan dolog, amit csak úgy megjegyzünk egy családi vacsorán.
2018. jún. 3. 11:12
 5/44 anonim ***** válasza:
69%
Én nem titkolóznék, hanem felnőtt módjára megbeszélném vele. Gondolkozz előre, ha együtt maradtok, szinte kizárt, hogy előbb vagy utóbb ne derüljön fény rá. Havnem elszólja magát valaki, akkor legkésőbb majd akkor, mikoe gyereket vállaltok. A nőgyógyászati előzményeidben ott fog szerepelni.
2018. jún. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
68%

A szüleid is úgy gondolják, az apának nincs joga erről tudni?

Nem kell vállalnia 18 évesen a felelősséget a tetteiért?

Nem kéne beszállnia a költségekbe?

Nem kéne tudnia róla, hogy nem jó módszerrel védekeztek, mert terhes lettél?


És akkor már csak azt kell tudni megmagyarázni, hogy most 6 hétig nincs szex, nincs strand, nincs balatoni pancsikolás, és változtatni akarsz a fogamzásgátláson. A viselkedésed és a hangulatod "Csak úgy" ingadozó, nem a hormonális sokktól. És nincs gáz, ha 3 hétig vérzel, vagy szeptemberig meg se jön.


Őszinte, komoly kapcsolat lehet a tiétek...

2018. jún. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

Mindenre lehet találni megoldást.

Nem nagy összeg az abortusz, nyilván nem fogok ezen problémázni, hogy felesbe fizessük, stb.

2018. jún. 3. 11:36
 8/44 anonim ***** válasza:
62%

Jó kapcsolat az ahol már a jarasnal épp az összeköltözés előtt azon gondolkodsz, hogy csaphatod be azt akit állítólag szeretsz.

Meg kíváncsi volnék, hogy mit takar a minden adott 2 18 éves elképzelései szerint.


Légy őszinte!Ha már most hazudozol neki még ne költözz össze vele.Nincs miért.Egy jó kapcsolat alapja az őszinteség.Nalatok ez nincs meg

2018. jún. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
26%
"Nem nagy összeg az abortusz". Jusson eszedbe a saját mondatod, amikor 40 körül sem esel teherbe és a párod elhagy a meddőséged miatt.
2018. jún. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

"Jó kapcsolat az ahol már a jarasnal épp az összeköltözés előtt azon gondolkodsz, hogy csaphatod be azt akit állítólag szeretsz."

Azért választanám azt, hogy eltitkolom előle, hogy a kapcsolatunk megmaradjon és boldogok lehessünk.


"Meg kíváncsi volnék, hogy mit takar a minden adott 2 18 éves elképzelései szerint."

Van autóm, lakásom. Sokaknak ez 28-30 évesen sincs meg... Anyagilag sincsenek gondjaim, de nyilván ezek a dolgok a családomnak köszönhetőek elsősorban.


"Jusson eszedbe a saját mondatod, amikor 40 körül sem esel teherbe és a párod elhagy a meddőséged miatt."

Nem a lehetséges (és kis számban előforduló) következményeire gondoltam. Ha meg valaki elhagy azért, mert nem lehet gyerekem, akkor azt a kapcsolatot amúgy is megette a fene!

2018. jún. 3. 12:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!