Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nem akarom ezt a babát, de...

Nem akarom ezt a babát, de félek elmondani. Mit csináljak? Tartsam titokban?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok. Viszont tudom azt, hogyha elmondanám a barátomnak, akkor ő biztosan megtartaná... Vallásos családból származik, pl. az anyukája már az ír abortusz-botrányon is ki volt. Augusztusban összeköltöznénk, félek, hogyha erről beszélnék vele, akkor szakítana. De nem tudom, mennyire lennék képes titokban tartani előtte (akár egy életen át) ezt.
2018. jún. 3. 10:37
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%

#29 vagyok ismét


A félreértések elkerülése végett, azért tisztázzuk, hogy én csak a hazugság veszélyére hívtam fel a figyelmet.

Nem áll szándékomban lobbizni az embrió megtartása mellet (mert, hogy jelenleg se nem baba, se nem magzat).


Én, mint említettem kismama vagyok, de mindenki úgy dönt a testével kapcsolatban, ahogy akar. A magam részéről 18 évesen én is így tettem volna, ha becsúszik. Bár én nagyon figyeltem, hogy ne adjunk erre lehetőséget.

2018. jún. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
51%

OK, csak ez a két dolog minden hasonló kérdésnél előkerül. És ugye a valóság kb annyi róluk, hogy a "kiskönyv" - mivel egészségügyi adatokat tartalmaz kódolatlan formában, és elkerül az egészségügyön kívülre is - addig fog létezni a mai formában, amíg az első ember, aki berág ezen, beadványt ír róla az adatvédelmi hatósághoz.

A "6 hét" meg akkor keletkezett, amikor a közvéleményben a szex egyetlen kimondható legitim "erkölcsös" célja az utódnemzés volt, és voltaképp az az idő, amikor a nő újra fogamzásra kész. Nem véletlen, hogy egyetlen tudományos dolgozatot se találsz, ami koherenciát mutatna pont a 6 hetes várakozás és az AB szövődményei között, ez a határ egy "erkölcsi" alapú maradvány.

Viszont ma már ugye teli szájjal ki lehet mondani, hogy bizony a szexnek a nemzéssel legalább egyenrangú funkciója az örömszerzés, a probléma megközelítését átvette az "erkölcs" helyett a tudomány, és a valóságban eltelt idő és a valós szövődmények tükrében születnek ajánlások amelyek kb a 2-4 hét közt szóródnak... (de az osztrákoknál pl 3 nap)

2018. jún. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
56%
A kiskönyvről annyit, hogy mikor kérdezte a védőnő h volt-e abom mondtam igen, majd megkérdezte tudja-e a párom mert ha nem nem írja bele ;) természetesen tudta ezért nem kellett titkolóznom de sehol máshol nem szerepelt... de ha szerepelt volna sem gondolnám, h észreveszi ugyanis nem, nem böngészett át minden leteletet, ambuláns lapot..
2018. jún. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
12%

Jó, akkor vetesd el a babát és tartsd titokban! Hazudj a párodnak és ne mondj el neki egy őt is érintő fontos dolgot. Ennyi.

A többség ezt kívánja, mert úgy tűnik, az ő kapcsolatukban ez a normális.

2018. jún. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
16%

Legkésőbb a második terhességednél meg fogja tudni, ugyanis a kiskönyvedbe bekerül, hogy volt ab-od, továbbá ott virít a V a neved mellett, mint "veszélyeztetett várandós".


De titkolózz csak, persze. Amúgy sem lesztek ti együtt két évig sem :)

2018. jún. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
28%

Gondolom te se várod el hogy a párod őszinte legyen veled igaz? Tudod kinek kéne egy ilyen hazug ember kérdező..el akarod vetetni? tedd..de ha keffenteni nagylány vagy, akkor legyél az akkor is, mikor a most még párosnak elmondod hogy mire készülsz, és ne titokba anyuci szoknyácskája mögé bújcsizva kapartatni.


Jogod van abortuszra menni, a pasidnak meg joga van tudni róla és úgy otthagyni, hogy porzik utána az út. Nem csak az abortusz miatt hanem mert gyenge jellemű és hazug vagy. Ha a pasid mondjuk megcsalna, gondolom te lennél az első aki vergődne hogy jajj a csúúnya rossz pasi hazudott. Nem igaz? Ha felnőttként akarsz élni, legyél felnőtt. Ne anyuciékkal tartasd el magad, és ne hazudj egy ekkora súlyú dologról. Úgyis ki fog derülni, és akkor még nagyobbat eshetsz.

2018. jún. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
25%

kiskönyvről annyit, hogy mikor kérdezte a védőnő h volt-e abom mondtam igen, majd megkérdezte tudja-e a párom mert ha nem nem írja bele ;) természetesen tudta ezért nem kellett titkolóznom de sehol máshol nem szerepelt... de ha szerepelt volna sem gondolnám, h észreveszi ugyanis nem, nem böngészett át minden leteletet, ambuláns lapot..



Ez mekkora kamu már:-D Ha meg igen azt a védőnőt fel kell jelenteni, mert a várandó és a magzat életével játszik. Ugyanis nem kíváncsiságból kérdezik.

2018. jún. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
35%

Számomra is fura ez a "nem írjuk be a kiskönyvbe" sztori. Azt nem kétlem, hogy megtörtént, de nagyon nincs jól így. Ahogy erre többen is rávilágítottak.


Amúgy én még csak 11 hetes vagyok, de nem tudnám összeszámolni eddig hányszor kérdeztek rá, hogy első terhesség-e.

Sőt, nálunk a kórházban még a vércsoport vizsgálat kérő lapon is fel van tüntetve az előző terhességek száma.

2018. jún. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
42%

A Nagy Szent Kiskönyvbe:) az kerül be, amit az illető bediktál, és itt a pont. (ha azt bárki is tényként kezelné, akkor nem néznének rutinszerűen Anti-D-t minden Rh- nőnél pl.) Egyik előző felvetésre meg annyit, hogy egy előző művi AB-tól még senki se lesz automatice veszélyeztetett terhes. Nevetséges, hogy valaki is ezzel akar "hatást gyakorolni" az abortusz mellett döntő nőkre.

A másik, hogy itt egyesek úgy esnek a kérdezőnek, mint ha legalábbis családirtásra készülne - pedig egyszerűen nem akarja 18 évesen se a párját elveszíteni, se a saját életét kényszerpályára állítva tönkretenni, és keresi, hogy erre mi a legnagyobb esély. Miközben nem akar senkire plusz terhet rakni, plusz kötelezettséget, plusz felelősséget, plusz adósságot sózni. Tényheg horrorisztikus szörnyűség...

2018. jún. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
70%

Kedves 66%-os Válaszoló!


Te itt kirántott karddal véded a kérdező döntését. Pedig viszonylag kevesen próbálták lebeszélni az abortuszról. A hazugságról próbáljuk lebeszélni.

Teljesen természetes, hogy 18 évesen erre nincs felkészülve. De nem kell még hazudni is hozzá. Hiszen a srác épp annyira nem védekezett megfelelően, mint a kérdező. Hiszen mindketten ott voltak.


Szóval nyugi :) nem kell így neki menni mindenkinek, mi csak a hazugság ellen vagyunk.


Amúgy teljesen mindegy, mert úgy látom a kérdezőt elvesztettük...

2018. jún. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!