Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nem akarom ezt a babát, de...

Nem akarom ezt a babát, de félek elmondani. Mit csináljak? Tartsam titokban?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok. Viszont tudom azt, hogyha elmondanám a barátomnak, akkor ő biztosan megtartaná... Vallásos családból származik, pl. az anyukája már az ír abortusz-botrányon is ki volt. Augusztusban összeköltöznénk, félek, hogyha erről beszélnék vele, akkor szakítana. De nem tudom, mennyire lennék képes titokban tartani előtte (akár egy életen át) ezt.
2018. jún. 3. 10:37
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
36%

"De azt gondold végig, hogy mit ér az a kapcsolat, ahol elvárja tőled, hogy 18 évesen elvágd az életed egy besikerült terhesség miatt." - tudod, az emberek zöme 18 évesen még nagyon a szülei befolyása alatt áll. Itt a gondot - ha jól veszem ki - nem a Kérdező párja jelenti első sorban, hanem az ő szülei, a Kérdező valójában azt nem akarja, hogy hozzájuk eljusson a hír, mert ők szétmarnák a kettejük kapcsolatát.

Na, ezzel szemben ha mondjuk 5 év múlva derül ki a dolog, akkor már aránylag veszélytelen lesz, mert

- a Kérdező párjának már nem lesz kényszere a szüleinek beszámolni

- ha mégis megtudják, már nem tudnak érdemben beleszólni a kapcsolatba

Én ilyesmit látok.

2018. jún. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
26%
Hát ez így nem működőképes forgatókönyv. Az abortusz első következménye, akár elmondod, akár nem, hogy tönkremegy a párkapcsolat, mert megöltétek a közös művet, a gyermeket. Családállításon ez az első tapasztalat, pszichológusoknál is. Nincs alóla kivétel. Aztán jön az abortusz utáni szindróma. Olvass utána google is hozza, mielőtt abortuszra adod a fejed, ha már nem hat meg, hogy egy élő ember fejlődik benned, a te gyermeked.
2018. jún. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
56%
Ha most annyi centit nőne a kedves magzatvédő orra, ahány pár kapcsolatát nem befolyásolta vagy akár megerősítette egy terhességmegszakítás... valójában a nem közösen vagy nem kellően megfontoltan bevállalt gyerek az igazi akna a párkapcsolatokban, a válási csúcs az első szülés utáni 2-4 évben van.
2018. jún. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

21:

Akkor mi sem egyszerűbb: elég, ha a fiú szülei nem tudnak róla. De vele illik ezt közölni.

Az garantált, hogy ha ez öt év múlva derül ki, akkor szakítás lesz. Abban az esetben is, ha a fiú se akarta volna megtartani.


A nagy vallási áhítat meg sokszor csak addig tart, amíg ki nem derül ilyesmi. Nem biztos, hogy egy 18 éves fiú meg akarná tartani.

2018. jún. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
34%

Számomra nagyon furcsa vagy Kérdező!


Sok mindent nagyon "felnőttesen", okosan látsz. Mégis a védekezésben igen alul maradtál, illetve a családról furcsán gondolkozol. A felelősséget pedig hárítod, hogy a barátod szüleivel lesz gond, meg az ő értékrendjükkel-ez ezer százalék, aki hosszú távon tervez, annak az anyóssal, apóssal, testvérekkel számolni kell. Mi a fenéért jársz valakivel, akinek az értékrendje teljesen ellenkező a Tiéddel?


Miért gondolod, hogy helyes titkolózni egy ilyen fontos ügyben, mint a családtervezés? Az 1 % pedig igen gáz, ha nálad érvényesül. Megjegyzem igen nagy a meddőség Magyarországon, de persze semmi köze az abortuszhoz(?). A 2-3 hetes szexmentes ajánlás pedig lehet, hogy "modern",de nem állja meg a helyét. Max egy pasinál, de nem annál, akin végezték a nőgyógyászati műtétet.

2018. jún. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
36%

"Az garantált, hogy ha ez öt év múlva derül ki, akkor szakítás lesz." - miért lenne garantált?

Kérdés, melyik lehetőséggel mit kockáztat a Kérdező, de ezt távolról nem lehet megmondani, ehhez tudni kéne, hogy pl. a srác milyen kapcsolatban van a szüleivel, és hasonlók.

Választani meg nyilván azt fogja, amit a kapcsolata szempontjából a legkevésbé kockázatosnak ítél, hisz pont erre irányul a kérdés.

2018. jún. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
51%

"A 2-3 hetes szexmentes ajánlás pedig lehet, hogy "modern",de nem állja meg a helyét." - ja, nyilván ezt jobban tudják a drága magzatvédők, mint a nőgyógyászok, akiknek ez a szakmájuk...

Persze szabadon választható, hogy ki kinek hisz.

2018. jún. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
17%

Milyen kapcsolat az, ahol félsz elmondani egy ilyen dolgot? Még rózsaszín köd van, vagy csak felszínesen szeretitek egymást, amíg nincs gond?

És mit gondolsz, ha ezért szakítana, akkor később nem fog, amikor meglátja gyermekvállalásnál a kiskönyvedben?

2018. jún. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
54%

Semmiképp sem jó a hazugság. Ugyanis kiderül, főleg ha úgy akakul, hogy együtt maradtok és később tudatos gyerekvállalásba fogtok.... tudod hány papíron fog szerepelni, hogy volt egy megszakított terhességed? Segítek: sok!

A nőgyógyász, védőnő elől pedig nem titkolhatod el. Saját érdeked lesz, hogy tudjanak róla.


Nagyon apró saját példám. Én elég husi nő vagyok. Egyszer a párom rákérdezett hány kg vagyok pontosan, mire én kinevettem, hogy a legjobb barátnőim sem tudják. És az üzemorvosom az egyetlen aki tudja. Közöltem: sosem fogja megtudni :)

Aztán állapotos lettem, és millióegy helyen leírták a pontos testsúlyom. Na addig tartott a titkom. Mert nyilván nem dugdostam előle a frissen hazavitt ambuláns lapot, hisz szerelmünk gyümölcséről írnak adatokat. Aztán egy alkalommal olvasta az épp legfrissebb eredményeket, mikor nagy büszkén közölte: na most már tudom hány kiló vagy. Hiszen ott volt feketén fehéren.


Apró példa, és nyilván ez nálunk nem változtatott semmin. Előtte is látta az úszógumim meg a pocakom, csak számszerűen nem tudta. De valójában csak azért érdekelte, mert zavarta hogy nem akarom elmondani.


Na de ha a te párod egyszer megtudja, hogy már elvetettél egy közös gyereket a tudta nélkül akkor nem közös nevetgélés lesz a végén mint nálunk... nem fogod zsebre tenni, amit tőle kapsz.. és még igaza is lesz. Valószínűleg ott lesz vége a kapcsolatnak és ott állsz majd állapotosan egyedül.


Ezt gondold át!

2018. jún. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
62%

Jajj, a "hat hét" meg a "terheskiskönyv" mint a nők zsarolásának eszköze... ez csak szerintem roppant szánalmas így?

Egyébként csodálkoznék, ha ez a "terhes-kiskönyv" az új adatvédelmi szabályok tükrében megérné a jelen formájában akár a jövő év végét...

(aki esetleg nem ismerné itt: [link] )

2018. jún. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!