Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a világ totál kifordult önmagából? Az abortusz, miért nem kap akkora hangsúlyt mint az állatkínzás?

Figyelt kérdés
Kedves hozzászólók. Bizonyára mindenki számára ismerős a tizenéves fiú esete a szurikátával. A fiú benyúlt a ketrecbe, a szurikáta megharapta, a fiú ezután földhöz vágta szurikátát, és a kisállat elpusztult, és mivel vemhes volt, így két kis szurikáta is elpusztult az anyával együtt. Erre a hírre felmordult majdnem egész Magyarország. Mindenki köpködi a fiút, amiért ilyen felelőtlen volt. (egyébként jogosan, mert tényleg hibás a fiú, ha nem nyúlkál a ketrecbe akkor nem harapja meg, és nem pusztul el a kisállat.) A kérdésem az, hogy az abortusz folyamán elhunytakért, miért nincs ekkora összefogás. Egy vemhes szurikáta többet ér, egy emberi életnél??? Csak én érzem úgy, hogy ez aggasztó?? Senkit nem áll szándékomban megbántani... A válaszokat előre is köszönöm.

2018. jún. 27. 11:52
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
78%
Figyelj Kérdező, az lehet a dolog mögött, hogy a művi abortusz az egy orvosi beavatkozás, az állatkínzás meg egy erőszakos bűntett. Az orvosi beavatkozásokból rendszerint nem szokott hír lenni, a bűncselekményekből meg igen.
2018. jún. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
77%
A nő maga dönthet arról, hogy akar-e abortuszt (eltekintve néhány esettől, de ezekre alapozva nem lehetne betiltani). Az állat nem dönthet arról, hogy akarja-e hogy kínozzák, megöljék stb. Az állatok ugyanis felfogják, hogy mi történik velük. Egy legfeljebb 12 hetes embrió pedig nem. Nyilván szomorú, hogy vemhes volt az a szurikáta, de nem az életképtelen, semmit fel nem fogó magzatai halála váltott ki ekkora felháborodást.
2018. jún. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
69%

Mert az abortusz egy legális beavatkozás, míg az állatkínzás bűncselekmény. Akár tetszik, akár nem.


Kábé annyi értelme van az abortuszt összevetni az állatkínzással, mint a foci VB-vel. Mit akarnak kihozni belőle? Ha az abortusz legális, akkor lehessen szabadon kínozni és bántani az állatokat? Nem értem a logikát.

2018. jún. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es hozzászóló! Nagyon jól eltaláltad. Én rendszeresen járok nevelőotthonokba gyermekekkel beszélgetni Lelkigondozóként nagyon sok mindent látok és hallok. Valóban nem egyszerű a helyzetük. A legtöbben nem kívánt gyermekként születtek meg. Sokan elzárkóznak minden emberi jószándéktól, ingerültek, szeretethiányosak, tele vannak fájdalommal, amiket nagyon nehezen tudnak elmondani. De ez nem az ő hibájuk, hanem a szüleiké. Ezek a gyerekek, bár sok esetben egy életen át szenvednek, mert nem értik, hogy miért kerültek nevelőotthonba, mégis mindegyikük szerethető ember, csak meg kell találni a megfelelő kaput feléjük. Itt van egy megtörtént eset:

A nevelőszülő megkeresett, hogy menjek már be az otthonba, mert van egy 17 éves lány aki abortuszra készül, próbáljak beszélni vele. Én leültem, és meghallgattam, elmondott mindent ami belülről nyomta őt... Feleségemmel akkor vártuk első gyermekünket, már csak pár hónap volt a szülésig. Én csak annyit kértem, hogy gondolja át mielőtt cselekszik, amit most tesz, ha kimondja ha nem akkor is nyomot hagy benne egy életen keresztül. Kicsivel több mint 9 hónap múlva láttam, ahogy babakocsit tolva sétál az utcán. Mint kiderült a szülei segítenek nevelni, és nem volt szükség az abortuszra. Ez csak egy eset a sok közül. és nem mindig ilyen egyszerű, ezt belátom. De az abortusz attól még gyilkosság.Nyilván lehet mondani, hogy ez az ő döntése, de ez akkor sem ilyen egyszerű. Egy anya dönthet arról, hogy a saját testével mit csinál, de a születendő gyermeke életéről már nincs joga dönteni. Az a magzat él bizonyítottan él. Minden szerve megvan dobog a szíve, sőt egyes videón az is látszik, hogy menekül a küret kanál elől... Ezek szerint ő még nem ember...

2018. jún. 27. 15:36
 15/46 A kérdező kommentje:

Kedves 13-as! Elég szomorú, hogy egy születendő gyermek sorsa csupán orvosi beavatkozás...


Egyébként az állatkínzás sem megengedhető. Ezt egy szóval sem mondtam. A lényeg, hogy elpusztult egy szurikáta, és mindenki posztolgatja, hogy jaj szegény jószág. Bezzeg amikor ezrek esnek át abortuszon akkor mindenki csendben lapít. Jaaaa??? Hogy az magánügy????

2018. jún. 27. 16:00
 16/46 anonim ***** válasza:
64%
" De az abortusz attól még gyilkosság." - Kérdező, helyesen fogalmazva SZERINTED gyilkosság. És ez egy nagyon fontos szó.
2018. jún. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
77%

"Bezzeg amikor ezrek esnek át abortuszon akkor mindenki csendben lapít." - mért lapítana bárki is, pláne csendben? Szerintem a többség Európában épp hogy hangosan támogatja az abortuszhoz való jogot, kiállva a véleménye mellett?

Szerinted a minap Írországban "csendben lapítva" ért el 2/3-os többséget a döntés-párti sokaság?

2018. jún. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
71%

"Mint kiderült a szülei segítenek nevelni"


Aha, a szülei nem tudték a saját gyereküket nevelni, de az unokát, azt akarták. És most mindenki boldog, mert te lebeszélted az abortuszról. Teljesen életszerű.


"De az abortusz attól még gyilkosság."


De most komolyan...jó nektek ezt ismételgetni? Újra meg újra? Ok, neked gyilkosság, lelked rajta. Nekem nem az. És akkor sem lesz az, ha százszor elmondjátok.


"Egy anya dönthet arról, hogy a saját testével mit csinál, de a születendő gyermeke életéről már nincs joga dönteni."


Dehogyis nincs joga. A világ ezen részén igenis joga van. Akármennyire frusztrál is ez titeket.


"Ezek szerint ő még nem ember."


Nem, még nem ember. Ember lesz belőle, ha az anya úgy dönt, hogy megszüli.

2018. jún. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
94%

"Nem, a kisfiú nem hibás. A felnőtt hibás aki mellette állt."


Azért minden 11 éves gyerek mellett nem állhat minden pillanatban egy felnőtt. Még a 6 éves unokám is elrohan mellőlünk az állatkertben. De ő valahogy tudja, hogy nem nyúlunk be sem a tigrishez, sem a szurikátához. Sőt, a pillangókat sem vadásszuk le, pedig az nem is veszélyes. Vajon miért?

2018. jún. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
72%
"Elég szomorú, hogy egy születendő gyermek sorsa csupán orvosi beavatkozás..." Pedig jogilag az, a törvény meghatározza kinek, meddig, milyen esetekben és feltételekkel legális, ez van, hibába toporzékol ezen bárki. Az állakínzás ellenben nem legális, bünteti (elvileg) a törvény, ezért is a felháborodás. Gyilkossági eseteknél (már ami a jog szerint is az, csak hogy ne köss bele), is ugyanúgy felhördül az ország, mint az állítkínzók esetében. Nem értem, miért kell rugózni ezen. Ha nem tetszik a helyzet, lehet népszavazást kezdeményezni, vagy kiköltözni olyan országba, ahol nem legális az abortusz. (Csak aztán nehogy egyszer kegyetlen, nehéz választás és döntés elé állítson téged az élet.) Azzal semmit nem érsz el, ha a gyakorin cirkuszolsz emiatt.
2018. jún. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!