Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a világ totál kifordult önmagából? Az abortusz, miért nem kap akkora hangsúlyt mint az állatkínzás?

Figyelt kérdés
Kedves hozzászólók. Bizonyára mindenki számára ismerős a tizenéves fiú esete a szurikátával. A fiú benyúlt a ketrecbe, a szurikáta megharapta, a fiú ezután földhöz vágta szurikátát, és a kisállat elpusztult, és mivel vemhes volt, így két kis szurikáta is elpusztult az anyával együtt. Erre a hírre felmordult majdnem egész Magyarország. Mindenki köpködi a fiút, amiért ilyen felelőtlen volt. (egyébként jogosan, mert tényleg hibás a fiú, ha nem nyúlkál a ketrecbe akkor nem harapja meg, és nem pusztul el a kisállat.) A kérdésem az, hogy az abortusz folyamán elhunytakért, miért nincs ekkora összefogás. Egy vemhes szurikáta többet ér, egy emberi életnél??? Csak én érzem úgy, hogy ez aggasztó?? Senkit nem áll szándékomban megbántani... A válaszokat előre is köszönöm.

2018. jún. 27. 11:52
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
15%
100 ezer élve születésre 13-15 anyai halál jut. Lehet, hogy még ennél is kevesebb halál jut 100 ezer abortuszra, de a szövődményekkel is számolni kell. Amik: későbbi terhesség megtartásának képtelensége a méhnyak tágítás miatt; menstruációs-és hormonzavarok; krónikus méhgyulladás; és a depresszió és maga a lelki tényező.
2018. jún. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
77%

A terhesség és szülés 1:10 000-1:15 000 körül van (szóval picit azért jobb, mint saccoltad, de éve válogatja), a 12. héten belüli legális művi AB-nak

meg olyan 1:60 000 körül... tehát kb évente 5-8 nő hal bele a terhesség és szülés következményeibe, és másfél-két évente egy nő művi abortuszba. (valamivel biztonságosabb, mint személyautóval közlekedni...)

"Amik: későbbi terhesség megtartásának képtelensége a méhnyak tágítás miatt; menstruációs-és hormonzavarok; krónikus méhgyulladás; és a depresszió és maga a lelki tényező." - így van... és ezek közül melyik nem fordul elő ugyanúgy szülés után??? - tekintve, hogy ugyanazok a szervek szenvednek el sokkal drasztikusabb változásokat... plusz szülés után egy egy rakat olyan is, ami vetélés után nincs, gátrepedés, inkontinencia, laktációs pszichózis, meg amit akarsz.

2018. jún. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim válasza:
84%

16 éves lány vagyok. Szerintem a nőnek kell eldöntenie, mint felelős (többnyire) felnőtt embernek, hogy képes-e tisztességesen megszülni és felnevelni egy gyermeket. "a gyereknek joga van az élethez" nekem erről az a véleményem, hogy mivel mindennek két oldala van: a gyereknek ugyan úgy joga van meghalni is. Joga van ahhoz, hogy ő ne akarja ezt az életet. Mivel senki nem választhatja meg, hogy hova születik, rengeteg olyan gyermek van, akik ha választhattak volna, biztos, hogy nem akartak volna megszületni és nem akarták volna azt az életet amit kaptak. De nyilván egy pár hetes magzattól nem tudod megkérdezni, hogy ugyan mit szeretne, ezért igenis az anya felelőssége eldönteni, hogy jó lesz-e az az élet a gyermekének vagy sem. Pl.: Ha fiatalon leszel terhes (és nem azért mert nem felelősen védekeztél) és megszülöd a gyereket, akkor két életet teszel tönkre: egyrészt a sajátodat, mert nem tudod befejezni az iskolát, vagyis nem lesz olyan állásod amiből később rendesen el tudnál tartani egy vagy több gyereket. Másrészt a gyerek életét is tönkre teszed, mert sajnos a mai világban eléggé kinézik az ilyen embereket és soha nem lesz teljes élete és szerintem te sem szeretnél úgy élni, hogy az anyukád akár a testvéred is lehetne, az iskolában ezért furcsán néznek rád és a nagyszüleid nyakán éltek. Szerintem BIZONYOS helyzetekben az abortusz egy olyan dolog amivel többet segítesz a gyermeken mint ártasz neki. És szerintem sem jogos egy kalap alá venni az állatkínzással. Beszélhetnénk helyette

eutanáziáról is, az majdnem ugyan az mint az abortusz, mégsem vetik össze az állatkínzással.

2018. júl. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim válasza:
100%

A két esetnek semmi köze egymáshoz. Csak akkor lehetne összefüggésbe vonni, ha egy nő külső tényezők hatására (erőszak, más emberek általi bántalmazás) vesztené el a gyereket, és nem saját döntésből.


Ennyire buta és logikátlan nem lehetsz:( Tudod, az állatok világában is van olyan hogy az anya állatka megeszi a saját gyerekeit.. emiatt senki sem bántja őt és nem fognak össze ellene, hát ez nem igazságtalan??? (szarkazmus)

2018. júl. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
18%
Kedves Kérdező! Nem, nem csak te érzed úgy, én is így érzem, teljesen egyetértek veled. Viszont nem ítélem el azokat, akik az abortuszt választják.
2018. júl. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
71%
nekem fontosabb pl. a szurikatak elpusztulasa mint egy par hetes sejtcsomo megszuntetese.
2018. júl. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!