Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a világ totál kifordult önmagából? Az abortusz, miért nem kap akkora hangsúlyt mint az állatkínzás?

Figyelt kérdés
Kedves hozzászólók. Bizonyára mindenki számára ismerős a tizenéves fiú esete a szurikátával. A fiú benyúlt a ketrecbe, a szurikáta megharapta, a fiú ezután földhöz vágta szurikátát, és a kisállat elpusztult, és mivel vemhes volt, így két kis szurikáta is elpusztult az anyával együtt. Erre a hírre felmordult majdnem egész Magyarország. Mindenki köpködi a fiút, amiért ilyen felelőtlen volt. (egyébként jogosan, mert tényleg hibás a fiú, ha nem nyúlkál a ketrecbe akkor nem harapja meg, és nem pusztul el a kisállat.) A kérdésem az, hogy az abortusz folyamán elhunytakért, miért nincs ekkora összefogás. Egy vemhes szurikáta többet ér, egy emberi életnél??? Csak én érzem úgy, hogy ez aggasztó?? Senkit nem áll szándékomban megbántani... A válaszokat előre is köszönöm.

2018. jún. 27. 11:52
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
1%

Kedves vitatkozók! Főképp a 30-as válasza cinikus,keserű és kétségbeejtő. Ha belegondolok,hogy minden fiatal nő így vélekedne-elborzadok. Nem,nem vallási fanatitmusból! Nem szélsőséges konzervativizmusból! Csupán azért,mert a megkeseredett és cinikus abortuszpárti nők sehova sem viszik a világot! Sok itt a keserű,negatív ember!

Ha oly sokanca jogra hivatkoznak-a dicsőséges magyar jogra és alkotmànyra(!)-hát azt is emberek hozták. A magyar társadalom soha nem volt abortuszpárti-eleve a szovjet megszállás idején került a "jogok"sorába. Későbbiekben teljesen elhanyagolt és rendezetlen terület volt. Kár a jogra hivatkozni! Folytassam?!

2018. jún. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
93%

Kedves #31, folytasd, ha akarod...

Csak közben gondolj erre:

[link]

no meg Írországra...

és ennek tükrében...

2018. jún. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
100%

Ja, szóval te férfi vagy és mégis te osztod az észt abortuszról és szülésről, te aki a büdös életben soha nem fogja megtudni milyen kihordani gyereket, mekkora fájdalommal jár megszülni, mennyi kellemetlen komplikáció és az egeszsegedet kockáztató tényező áll fenn, a 30-as a lenyeget jól leírta. A férfiak szerepe ebben valóban annyi, hogy löknek párat, elelveznek és utána mossák kezeiket, minden mást oldjon meg a nő.

És egyébként tökéletesen a 30-as véleményen vagyok, eszembe sincs szülni, vedekezunk, de nincs 100%-os védekezés, ezért ha besikerülne egy nem kívánt terhesség első dolgom lenne intézni az abortuszt.

Semmi “elkeserítő” nincs ebben kedves utolsó, nem mindenkinek jelenti élete közepét egy gyerek, sokkal inkább az a megkeseredett, aki negatív jelzőkkel minősíti azokat, akik tőle eltérő véleményen vannak. Ja és kár erőlködni, az emberek döntő többsége igen is támogatja az abortuszhoz való jogot, mint ahogy Írország szeme is fel nyílt végre..!

2018. jún. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
0%
Valahol mégis keserű. Tagadás,kiábrándultság,férfigyűlölet. Az íreknek a legszigorúbb abortusztörvénye volt. Az azon való enyhítés nem olyan nagy vívmány. Az abortusz szinte semmilyen formáját nem engedte.
2018. jún. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%

NEKED esetleg, de nincs ebben semmi keserűség! Tagadás..? Hol?? Épp hogy leírtuk, hogy néhányan, hogy nem kell gyerek, így teljes az életünk, ki tagadott és mit is...?

Ferfigyűlölet? :D Ez jó pofa, mi imádjuk egymást a férjemmel, attól hogy nem akarunk gyereket. Úgyhogy köszi, de soha nem voltam férfigyűlölő, szimplan nem csípem mikor olyasvalaki szónokol terhessegrol, szülésről, akinek egyébként gőze sincs róla és soha nem is lesz! De gobdolom te is férfi vagy, ezért veheted ezt ennyire a szívedre..

2018. jún. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
91%
#34, az a tervezet, amit lényegében megszavaztak, az meg kb hasonló a mai magyarhoz, alapesetben 12. hétig, előtte kötelező konzultáció, stb. Mégis ezt kezdted támadni.
2018. jún. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
5%
Vicces, hogy olyanok hivatkoznak terhességre és szülésre, akik nem akarnak gyereket, így - az általuk támadott férfiakhoz hasonlóan - soha nem fogják megtapasztalni, milyen terhesek lenni és szülni.
2018. jún. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%
Szóval szerinted az a vicces, hogy egy nő szülésre és tehessegre hivatkozik, függetlenül attól, hogy megtapasztalja-e, nem pedig az, hogy egy férfi prédikál róla, akinek esély sincs ezt átélni.. Azért egy leheletnyi különbség mégis csak akad, miszerint én vagy bármelyik másik nő megtapasztalhatjuk, HA akarjuk, es aközött hogy egy férfi erre a büdös életben soha nem lesz képes. És továbbra is a nő testét és szervezetét viseli meg és strapalja le egy gyerek kihordasa és szülése, úgyhogy úgy gondolnám több közünk van nekünk nőknek (még akkor is ha nem szülünk) ehhez, mint egy férfinek...!!
2018. jún. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
3%
Én írtam a 31-es és 34-es válaszokat. 35 éves nő vagyok, első babámat várom. Sokáig nem alakult így az életem. Most épp a bőrömön tapasztalom, hogy milyen egy (már 28 hetes) magzatot hordozni, minden terhével és szépségével együtt. A hozzáállás természetesen mindenkinek a maga szíve joga! Tekinthetik áldásnak, vagy tehernek a gyereket. Igen, változunk tőle. Megfigyeltem, hogy azok a nők, akik adtak magukra várandósságuk előtt, utána is le tudtak fogyni és minden rendben volt a családi életükkel. Ez hozzáállás kérdése is. Megfelelő partner, társ és családi háttér kell. Az a fura inkább, amilyen értékválság van az országunkban! Sokan csak "élni" akarnak még tovább és tovább - nők - ezt mondják, élni akarnak. Meg a pasik is. Ez az élet tulajdonképpen egy önzés. Fogamzóképes korban kb 15 évig mondjuk fogamzásgátlót szedni meg más módokon védekezni a baba ellen. Aztán ha ez nem sikerül, abortálni, ami sokkal károsabb. Aztán, mondjuk 30 felett (v 35) megkomolyodni és hirtelen gyereket akarni, de azonnal. Aztán csodálkozni, hogy nem jön össze a kb 15 éves fogamzásgátlás után a baba! Szóval, én csak arról beszélek, ha az abortusz egy felelőtlen döntés. Nem csak "lelki" károsodás -azt úgy se ismerik el azok, akik nem kívánják a babát. Viszont fizikai károsodás is, illetve meddőséget okozhat. Ennyit akartam még nőként hozzátenni. Üdvözletem mindenkinek!
2018. jún. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
92%
"Szóval, én csak arról beszélek, ha az abortusz egy felelőtlen döntés. Nem csak "lelki" károsodás -azt úgy se ismerik el azok, akik nem kívánják a babát. Viszont fizikai károsodás is, illetve meddőséget okozhat. Ennyit akartam még nőként hozzátenni. " - ezzel az a baj kedves előző, hogy az abortuszt és a semmit hasonlítja össze, ami ugye egy a valóságban nem létező opció, ha egyszer valaki terhes. A valóságban csak az létezik, amikor az abortusz kockázatai a nem kívánt terhesség és szülés kockázataival állnak szemben. Ott meg azt hiszem, elég egyértelmű a helyzet... hogy a legszélsőségesebbet említsem csak, egy terhességbe és szülésbe kb 4x-5x akkora eséllyel hal bele a nő, mint egy legális körülmények közt végzett abortuszba.
2018. jún. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!