Nem egyezünk, mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok a párom 21 most keres munkát én még iskolába járok. Terhes lettem fogamzásgátló mellett, (gyengítve lett a hatása, úgy hogy nem is gondoltam, hogy a gyógyfüvektől lehetséges).

Én az abortusz mellett döntöttem, mert nem tudnánk neki megadni mindent, még együtt sem élünk, másfél év múlva terveztük csak ha már majd gyűjtünk rá.

A párom hallani sem akar az abortuszról és mivel nem csak az én "gyermekem" nem dönthetek egyedül. De mit kéne tennem, hogy megértse nem maradhat a pici?


2018. aug. 6. 15:05
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
24%
én viszont megértem a párod érzéseit is... borzasztó lehet, hogy ott van benned a gyereke, és semmi beleszólása nincs abba, hogy mi legyen az életével. valószínűleg rá fog menni a kapcsolatotok
2018. aug. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretjük egymást, 2 éve vagyunk együtt, mikor szó volt róla másfél éve, hogy mi van ha... azt mondtuk képtelenek lennénk elvetetni, de most itt van ez a tény, hogy nincs miből nevelni, mert kettőnknek elég a pénz, de harmunknak már nem. Szeretetből gyereket nem lehet nevelni, bárki írja is, hogy elég hozzá a szeretet. Én nagyon sajnálom, meg tudom érteni a páromat, mert nekem még jobban fáj, hiszen én esek át az egész műtéten, de azt kell néznem, neki mi a legjobb, és a picinek nem lenne jó élete.
2018. aug. 6. 19:09
 13/35 anonim ***** válasza:
93%

Nem véletlen, hogy a nő dönt ebben. Az ő testéről van szó. A saját egészségét kockáztatja a terhességgel, ő esik át egy hihetetlenül fájdalmas szülésen, majd ő van otthon a gyerekkel, szoptat, oviba hordja, stb. Ha az apuka úgy dönt hogy túlzottan fárasztja a babázás, vagy nem akar többet erre költeni, esetleg a kisgyerek megviselte a kapcsolatot, csak összepakol és többet feléjük se néz. Egy anyuka ezt nem teheti meg ilyen könnyen.


Nem mondom, hogy vetessétek el vagy tartsátok meg, mert te látod a helyzeteteket kérdező. Azt mondom, hogy a nőnek sokkal nagyobb felelőssége van a gyerekvállalásban, és sokkal nagyobb kockázatot vállal. Tehát te gondold át és te dönts, mert a következményeit is te fogod viselni.

2018. aug. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben egyet tudok veled érteni utolsó. Én is ettől félek, hogy ha majd esetleg 1-2 év múlva neki nem jó "buli" a babázás lelép, mert mint tudjuk nem lehetünk biztosak több év múlva sem, hogy ez nem fog megtörténni. És éljünk a szüleimnél? Az ő fizetéséből? És ha úgy dönt lelép akkor mi lesz velem/velünk?, mert nem lesz pénzem, lakásom, semmim. És egyedül nem tudnám nevelni.
2018. aug. 7. 08:44
 15/35 anonim ***** válasza:
23%

Enneka kapcsolatnak így iy úgy is vége. Ha elveteted a magzatot, a fiú fog elhagyni, ha megszülöd, te nem fogod megbocsátani, hogy "kényszerített". Sajnos ezt a gyermek is érezni fogja.

Kérdezd meg a leendő apát, fölneveli-e nélküled a kicsit. Ha igen, tegyen apasági nyilatkozatot. Te a szülés után lemondasz a gyermekről, és agyő! Bár félő, hogy gyerektartást így is kell fizetned...

Ha egyedül ő sem vállalja, fontoljátok meg az örökbeadást. Ha a nyílt eljárást választjátok, a baba egy napot sen tölt intézetben, a kórházból egyenesen haza mehet. Előre megismerkedhettek a befogadó szülőkkel, ha nem szimpatikusak, mást is választhattok, és rendszeresen hírt kaphattok a gyerekről egy közvetítőn keresztül. (Persze csak annyit, hogy él, rendben van.) Keressétek a Gólyahír vagy a Bölcső alapítványt!

2018. aug. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim válasza:
21%
Szüleid mit szólnak?Mégiscsak az unokájuk!Egy baba megszépíti a család életét!Ha tudna beszélni a kisbabád,mit szólna?Biztosan az életéért esedezne,hiszen neki is csak egy van..
2018. aug. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
A szüleim sem szeretnék.
2018. aug. 7. 15:15
 18/35 anonim ***** válasza:
79%

Na ebbe pont a szüleinek van a legkevesebb beleszólni valójuk! Kivéve persze, ha a kérdező az ő nyakukra és pénzükre akarna szülni, mert abba nyilván lenne beleszólásuk, nem is kevés.

16-os te az érzelmi zsarolós baromságaid helyett tanulj inkább egy kis biológiát, ugyanis a kérdezőnek NINCS gyereke, a szüleinek pedig NINCS unokája!!! Minek zagyválsz össze minden hülyeséget? Az az embrió nem, hogy beszélni, de még csak levegőt venni sem képes a nő méhén kívül, nincs tudata, nem fogja fel mi történik vele, tehát innentől kezdve az egész mondandódnak nincs semmi értelme.

Lehet számodra felfoghatatlan, de nem mindenkinek okoz örömet egy gyerek és teszi széppé az életét!

És nem utolsósorban a kérdezőnek is csak egy élete van, egy már kialakított, megszokott élete, amit nem kötelessége feladnia, ha ő egyszer nem akarja. Ja nem mellesleg elég nevetséges, hogy valakit úgy biztatnak egyesek szülésre, hogy nincs meg a megfelelő háttere hozzá, nincs pénz felnevelni, de azért szülje csak meg, majd csal lesz valahogy.....

2018. aug. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Így van utolsó. Nekem pénzem lakásra nincs, a párom még csak most keres életében először munkát. A szüleim nem akarja, tehát oda nem mehetünk a párom szülei pedig egyenesen tiltják, hogy megtartsuk. Akkor mit kéne tennem? Menjek a hajléktalanok közé, de azért szüljem meg? Persze. Én szeretném, de értse meg mindenki nem lehet. És akik azt mondják tartsam meg azok csak érzelmileg zsarolni tudnak, vagy esetleg fel is nevelnétek? Na ugye. És igen boldogságot hoz a baba, de NEM MINDENKINEK.
2018. aug. 7. 16:33
 20/35 anonim ***** válasza:
76%

Ott kezdődnek a problémák, hogy a párod nem a te érdekeidrt nézi, hanem azt, higy "NEKI VAN RGY GYEREKE, AKIT MEG AKARSZ ÖLNI". Totális önzés, amit művel. Neki baromi könnyű, merz ha "tovább hajtja a vére" a gyerek már megvan, de a te nyakadon marad egyedül. Nulla félretett pénzzel vagy felépített egzisztencia nélkül pedig megszülni egy gyereket egy ilyen pasinak nettó butaság lenne.

Tudod, ezt mindig leírom az ilyen kérdések alá: párom imádja a gyerekeket én neg sosem akartam. Majd egyszer nagyon úgy tűnt, terhes vagyok. Akkor azt mondtam, ha az vagyok akkor sem akarom megtartani. Erre ő azt mondta, neki az a fontos, hogy én boldog legyek, és akkor legyen gyerek, ha akarom én is. Pedig nem volt igazán anyagi akadály. Végül nem voltam terhes, de azóta tudom, hogy ilyen embernek érdemes gyereket szülni -annak meg aki érzelmileg zsarol, és neki a lényeg, hogy az az ő gyereke, és márpedig megszülöd, nos szerintem ilyennek értelmes nő nem szül, pláne nem 18 évesen a semmire.

Sajnálom, hogy egy ilyen pöts-be futottál bele :(

2018. aug. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!