Nem egyezünk, mit tegyek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok a párom 21 most keres munkát én még iskolába járok. Terhes lettem fogamzásgátló mellett, (gyengítve lett a hatása, úgy hogy nem is gondoltam, hogy a gyógyfüvektől lehetséges).

Én az abortusz mellett döntöttem, mert nem tudnánk neki megadni mindent, még együtt sem élünk, másfél év múlva terveztük csak ha már majd gyűjtünk rá.

A párom hallani sem akar az abortuszról és mivel nem csak az én "gyermekem" nem dönthetek egyedül. De mit kéne tennem, hogy megértse nem maradhat a pici?


2018. aug. 6. 15:05
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
5%

Kettőtöknek van gyermeke. Te nem akarod, és nehéz, ezt értem. Csakhogy megfogant, él, dobog a szíve. Ennyi. Elvetetheted, de nem egy rúd párizsiról döntesz, hogy nem baj, lesz még, most kirakom a méhemből, mert kinek kell ennyi idősen, egisztencia nélkül.

Később.

Majd akkor, ha később éppen szeretnél és összejön, majd megőrülsz, mikor meglátod a két csíkot és már úgy jársz-kelsz, mint egy királynő, mert kisbabád lesz!

Akkor lehet, hogy majd eszedbe jut ő a 3d-s ultrahangon, hogy te jó ég, hiszen akkor ez a gyerek is gyerek volt és már nem lehet visszahozni.


Tégy, amit akarsz, minden döntésed gyümölcsét te eszed meg.

Itt hármótokról döntesz, nem csak a párkapcsolatodról, nem csak a testedről, hanem valaki másról is, akit ugyan nem fogadnak el sokan, mert még embrió, van aki tagadja, hogy emberi lény lenne. Én már láttam a gyermekeimet 6 hetesen, 8 hetesen képernyőn, állítom, hogy nem csirkék vagy csigák, vagy cseresznyék! Hallottam a szívhangjukat, és nem egy macskanyávogás volt! Bárhogy is kérdező a gyermekedről döntesz, érted ezt? Nem egy darab szövetről, egy daganatról, nem egy értéktelen salakanyagról! A testedben egy kis egyszeri-megismételhetetlen dns lánccal rendelkező kicsilány vagy kisfiú kezdte el a kis életét. Én inkább elkezdenék azon gondolkodni, hogyan tudom elrendezni, hogy a lehető legtöbb dolgot beszerezzek neki, hogy legyen hol laknunk, legyen kisruhája, cipőcskéje! Nem megoldhatatlan semmi a mai világban. Nincs lehetetlenség, csak tehetetlenség! Egy nő képes a legnehezebb helyzetekben is otthont teremteni , ehhez kell felnőni és megerősödni. A párod ha mellettetek áll, és szereted őt...

2018. aug. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
De hova menjünk lakni ha nincs lakásra pénzünk és nem maradhatunk otthon? Én értem amit mondasz, de nem lehetek a babával hajléktalan. Szép kis élete is lenne.
2018. aug. 8. 09:49
 23/35 anonim ***** válasza:
70%

Egy sejtcsomó és kész.

Fogadd akkor be és fizess neki mindent, ja az nem játszik?

2018. aug. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező (#22) ne foglalkozz a lelkiismereti terrorizálókkal, ők nem neked akarnak jót...
2018. aug. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
19%

Lelkiismeret terror? Ezt értelmezzétek és akkor kinek is szeretnék rosszat? Nem az én lelkiismeretem fog pár év múlva robbanni. Nem, nem szeretnék a kérdezőnek rosszat, pont azért írom, amit. Nekem sem könnyű, de tudom, hogy nem a gyerekeim állnak a boldogságom útjába, hanem pont értük van miért a nehézségeket vállalni. De ezt akinek nincs még gyermeke nem érti. Vagy aki belekeseredett az életbe, esetleg rákeni a gyerekére, mert úgy könnyebb.

Le kell ülni a családnak, hogy hogyan lehet megoldani a helyzetet és ki mit tud vállalni. Valamire csak lehet jutni. Aztán 2-3 év múlva el lehet kezdeni dolgozni, van bölcsi is, és lehet saját lábra állni. Én az unokámért biztosan vállalnám, hogy nálam lakjanak 2-3 évig vagy tovább is. De nem vagyunk egyformák. Nyilván ha egy fiatalnak családja lesz, nem a szülőkkel kíván lakni, de vannak átmeneti, részleges megoldások. Ezeken is lehet gondolkodni. Nem tudom nyilván befogadni a kérdezőt, de vannak lehetőségek, amin érdemes elgondolkodni. Csak akarni kell, és körbeérdeklődni. A szülők "nyakán" egy darabig lehet lenni, számomra erről is szól a család. De biztosan én vagyok maradi. Egyébként tényleg tégy kérdező amit szeretnél. Ez a kérdés nem arról szól, hogy melyik pulcsit szeretnéd felvenni. Ennél kicsit komolyabb. Erről is szól a felnőtté válás. A szexuális élet vállalása már felnőttes "játék". A következményt vállalni pedig emberibb és felemelőbb annál, mint "meg nem történtté tenni", bár ilyen nincs. Sosem lesz ugyanolyan. Sok erőt neked!

2018. aug. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

ki mit vállal?

kérlek

ketten hozták össze, nekik kell emgoldani

2018. aug. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
85%

Aha, nem szeretnétek a kérdezőnek rosszat, de csak azért is rátukmálnátok valami olyasmit, amit NEM AKAR. Annak, hogy nincs pénze, nincs munkája, nem lenne hol lakniuk és miből nevelni a gyereket, melyik részét nem érted??!

Igen is van, amikor az abortusz a megfelelő és felelősségteljes döntés, mint most is. A kérdező nagyon helyesen nem akar a semmire szülni, sem a szülei pénzére és nyakára sem. Teljesen érthető! Nem is értem, hogy gondolják egyesek ezt a "szülj anyádék nyakára" sztorit. Tök érthet, ha a szülők nem akarnak évekig gyerekricsajt hallgatni, hisz már felneveltek egyet (vagy többet), érthető, hogy nyugalomra vágynának. Arról nem is beszélve, hogy ők kellene pénzeljék is a kérdezőéket. Azért álljon már meg a menet!


Amúgy kissé ellentétben van egymással az a 2 mondatod, hogy "Le kell ülni a családnak, hogy hogyan lehet megoldani a helyzetet és ki mit tud vállalni." és a ".....Erről is szól a felnőtté válás."


Először is, hogy jönnek ide a szülők? Nekik mégis miért kéne leülni és elmondani mit tudnak vállalni?! Nem az ő gyerekük, nem az ő dolguk megoldani a helyzetet! Egy gyerek vállalása 2 felnőtt (a nő és a férfi) döntése és feladata, nem pedig azok családjaié. Tehát nem, a felnőtté válás éppenséggel nem arról szól, hogy odaszülök anyumék nyakára. Nem kell tönkretegye az életét 18 évesen, ráér még bőven gyereket vállalni, majd akkor, amikor a körülmények is adottak hozzá!

2018. aug. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen megértelek. Nagyon fiatalok vagytok és minden anyagi háttér nélkül bizony nagy felelőtlenség gyereket válallni, hiszen a szeretet nagyon szép dolog csak a számlát nem lehet belőlle fizetni, vagy élelmiszert venni. Ráadásul amilyen fiatalok vagytok egyáltalán nem biztos hogy együtt maradtok. Akár megtartod a gyereket akár nem, ez semmire se garancia. Párod felelőtlen nem lássa át a dolgot. Na és ha közben beijed és meggondolja magát, ha ott maradsz egyedül egy picivel ő pedig lelép? Volt rá példa sokkal idősebb és tapasztaltabb férfiak között is. Szerintem helyesen döntesz ha nem tartod meg. Párod ha igazán szeret elfogadja a döntésed, ha nem akkor mindegy. Fiatal vagy még, meg van minden esélyed hogy találj olyat akit megérdemelsz.
2018. aug. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Holnap megyek orvoshoz, intézzük a papírokat, a párom jön velem, nem tetszik neki, de azt mondta szeret és mellettem áll, végre nagy nehezen jött erre rá.
2018. aug. 8. 13:02
 30/35 A kérdező kommentje:
Nagyon szomorú vagyok és iszonyatosan félek.
2018. aug. 8. 13:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!