Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha az abortuszon gondolkodom...

Ha az abortuszon gondolkodom az orvos amikor vizsgál akkor is megmutatja a szivhangot nekem?

Figyelt kérdés
2018. nov. 4. 11:24
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
59%
#11: És? Azt vesz tudomásul, amit akar. Ha ő nem kiváncsi rá, minek kéne nézegetnie?! Nem mindenki tekint emberként egy fejletlen, fájdalmat nem érző sejtcsomóra!
2018. nov. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden orvos csinálja egyformán. Ahhoz, hogy abortuszra menj, meg kell állapítania, hogy élő a terhesség. Ez az ultrahanggal és szívhang vizsgálattal zajlik. Általában azután kérdezik hogy szeretnéd-e, miután már biztos az élő terhesség, hiszen más esetben nem tudsz dönteni. Ha előre jelzed, hogy abortuszra készülsz, és nem szeretnéd látni a magzatot vagy hallani a szívhangot, meg lehet oldani enélkül. Ez már az adott orvoson múlik. Az orvosnak nem dolga rábeszélni a kihordására, vagy befolyásolni téged. Neki meg kell nézni a szívhangot, írni egy papírt és elmondani a teendőket. A többi megbeszélés kérdése.
2018. nov. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim válasza:
92%
9-es, és ha a magzat veszélyezteti az anyát, esetleg olyan gyógyszert szed vagy olyan függősége van ami mellett nem ajánlott teherbe esni? Gondolkozzál már, melyik a jobb, meg sem születni, vagy egy életképtelen salátaként végig szenvedni egy egész életet?
2018. nov. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
73%

Látom a kopipészt, az még mindig nagyon megy:

[link]

Egyébként biztosan van ilyen is néha, de az esetek nagy többségében a valamelyik szülő által nem kívánt gyerek megszületése egyszerűen szétrobbantja a családot... és a nem kívánt gyerek 1-2-5 év múlva is nem kívánt marad...

2018. nov. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
0%

Ó, 65%-os, jó, hogy jöttél! És milyen szerencse, hogy neked lesz lehetőséged megkérdezni a gyerekedet az életéről, ha felnő. Mert az anyja akaratod ellenére megszülte.

Egyszer ezért még hálás leszel :D

2018. nov. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
70%

"Egyszer ezért még hálás leszel :D" - ej, már megint leárazták a kristálygömböket???...

"És milyen szerencse, hogy neked lesz lehetőséged megkérdezni a gyerekedet az életéről," - lehetőségem nyilván lenne erre, de ez tökéletesen irreleváns a témában, ez nem az én dolgom... ami érdekes az az, hogy az én életemre és az exemmel való kapcsolatunkra milyen hatással volt a dolog.

2018. nov. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
0%
Dugd csak a homokba a fejed! Ez a történet, ha nem vennéd észre, már régen túlhaladta a te és az exed kapcsolatát. És mögötted bizony mindig ott lesz az, hogy otthagytad a gyerekedet. :)
2018. nov. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
72%
". És mögötted bizony mindig ott lesz az, hogy otthagytad a gyerekedet." - és akkor mi van? Az, hogy adott körülmények között meghoztam a valós lehetőségek közül a számomra legjobb, leghelyesebb döntést? Tudod, a nő dönthet abban, hogy megtartja a terhességét vagy nem, a férfi meg dönthet abban, hogy hogy áll hozzá ehhez. (normális esetben mindkettő közös döntés, egyébként)
2018. nov. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
7%
A férfi dönthet, de itt már nem csak a férfi és a nő igényéről van szó, és ezt rendre elfelejted. Csak a saját szabadságod hangsúlyozod függetlenül attól, hogy szabadságod gyakorlása (gyereked otthagyása) milyen kárral jár másra nézve. Fel kéne nőni, nem vagy már egy okoskodó gyerek, mégha ennek a képnek megfelelően is viselkedsz!
2018. nov. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó, egyfelől mindenkinek kizárólagosan a saját döntése, hogy miért mekkora áldozatot hajlandó hozni, mástól áldozathozatalt kikövetelni és elvárni egy ritka módon aljas dolog. Másfelől nehogy már én legyek a fő felelős egy olyan helyzetért, ami a saját akaratom ellenére alakult ki és nem, nem vagyok hajlandó a saját életemet feláldozni azért, mert egy másik ember nem képes uralkodni az anyai ösztönein, és kontrollálni azokat.
2018. nov. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!