Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megkell szüljem a babát mi...

Megkell szüljem a babát mi vár rám?

Figyelt kérdés

15 hetes kismama vagyok. És kiderült hogy nagyon nagy a baj. Baj van a kis agyával a szivével és az ujjai is összevannak nőve. Mind a négy agykamra nagyon tág. Azt mondták nem lenne képes szülés után az életre. Edwards kórra gyanakodnak ezért ma voltam CVS genetikai vizsgálaton ami iszonyatosan fájt.

Holnap már bekell feküdnöm és megkell szülnöm! Teljesen kivagyunk lelkileg!!! :(

Annyit mondtak hogy kerhetek gerincbe erzestelenitot ha szeretnem es hogy tagitokent kapok "pálcákat"


A kerdeseim a kovetkezoek lennenek:?

Mennyi ideig fog ez tartani?

Hogysn fog kezdodni?

Mikor fognak elkezdodni a fajasok?

Hogyan fog beindulni a szules?

Milesz a 15 hetes babával ha még életben lesz ha megszülöm?

A párom ott maradhat velem éjszakára? (Debrecen Nőgyógyászati Klinika)


2018. nov. 13. 18:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon sajnálom.

Az egyik ismerősöm 32 hetesen ment egy ultrahangra , ahol kiderült hogy hallott a baba. Meg kellett szülnie.

Bocsi a menetét azt nem tudom , de ami biztos hogy 15 hetesen teljesen életképtelen lesz. A hivatalos adatok szerint 23. hét alatt született baba nem volt még életképes. És mivel a 24. hét alatt vagy, ez nem szülésnek számít hanem vetélésnek.

Kitartás! Az említett ismerősöm azóta újra terhes , jövő hétre van kiírva programozott császárra (37 hetesen) , és tavaly decemberben volt amikor meghalt a másik babája.

2018. nov. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%

* halott

Javította a telefon.

2018. nov. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

Debrecenben 15 hetesen nem csinálják meg egy ülésben? Nálunk azért 13-15 hetesen szinte minden tapasztaltabb doki bevállalja, a járatosabbak pedig egész a 20. hétig hajlandóak megcsinálni egy ülésben. Akkor is van tágító meg adnak olyan injekciót, amitől fájások lesznek, de a lényegi részt a műtőbe végzik, altatásban.

Ha tényleg vetélésindukció lesz:

- Nem lehet előre megmondani, mennyi ideig fog tartani. Valaki jól reagál a gyógyszerre és viszonylag gyorsan lezajlik (mondjuk reggel 5-kor elkezdi kapni az injekciót, dél fele lesznek normális fájásai és kora délután elvetél). De olyan is van, akinek az első adag gyógyszer még nem is használ, szóval csak második napon történik meg a vetélés.

- Mint egy menstruációs görcs és egyre erősödik.

- Nem lesz életben. Nagyobb terhességeknél lehet ez probléma (24 hét környékén), ekkora magzat nem életképes.

- Hogy a párod ottmaradhat-e, azt a kórházban kell megérdeklődni, gondolom intézményfüggő.


Nagyon sajnálom, hogy ezt kell átélned, borzalmas lehet.

2018. nov. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Lelelkileg rettentően nehéz de már a félelemtől is remegek hogy mi fog rám várni. Mennyire lesznek készségesek, odafigyelnek-e rám. Én azt szerettem volna ha rendes abortuszként zajlik de sajnos azt mondták nem lehet mert nagy a kockázat (vérzés,seb,stb). Rettentően félek. :(
2018. nov. 13. 18:33
 5/25 A kérdező kommentje:
A tágítás amit felhelyzenek igaz hogy nagyon fáj? Az én esetemben ez a pálca, vagyis így nevezték.
2018. nov. 13. 18:34
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ebben igazuk van. Lelkileg lehet, hogy így sokkal rosszabbnak tűnik, viszont sokkal kisebb az esélye a komplikációnak. És egyébként pszichológiai vizsgálatok szerint - még ha elsőre hihetetlennek is tűnik- nagyban segíti a feldolgozást az, hogy átéled ezt és nem csak elaltatnak és megtörténik.

Biztosan figyelni fognak rád, emiatt szerintem ne aggódj.

Nálunk estére rakják fel a pálcikákat, másnap hajnaltól 2 óránként szuri egész addig, míg be nem következik a vetélés. Utána még van egy műszeres befejezés, mikor eltávolítják a lepényt, de azt már altatásban.

2018. nov. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Ma volt a cvs, és holnap meg kell szülnöd? Az eredményét nem kell megvárni? Akkor mi értelme volt a cvs-nek? Nagyon sajnálom ami történt, ha tényleg ekkora a baj, jobb ha minél hamarabb túl vagy rajta. Kitartást, és
2018. nov. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, elküldte a telefonom. Kitartást és sok erőt kívánok!
2018. nov. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Hát ezt az eredményes dolgot pontosan én sem értem de ez már így alakult.

Én azt nem értem hogy néhol altatásban végzik az egészet és fél óra a műtét még 15.hét után is.

Viszont azt felajánlották hogy kérhetek gerincbe való érzéstelenítést. Ebben tud valaki nekem segíteni? Mikor lehet kérni? Egyből mikor már feltették a tágítót?

2018. nov. 13. 20:25
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom ami veletek történt, én iz pont 15 hetes vagyok. Nekem tavaly a 13. héten mèg műtéti úton vették el a beteg babámat Szegeden. Csak a pálcákhoz tudok hozzászólni: a műtét előtti este helyezték fel, érzéstelenítés nélkül. Először megnyitották a méhszájat, ettől menzesz szerű görcseim lettek, majd egyenként felhelyeztek 3-4 darab pálcikát. Ez nagyon éles fájdalommal járt, de fizikailag ez volt a legrosszabb az egészben. Másnap altattak, utána semmilyen fájdalmat nem éreztem, viszont még 3 hétig vérez(get)tem. Kitartást és sok erőt kívánok!
2018. nov. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!