Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz ellenesek! Elolvasnát...

Abortusz ellenesek! Elolvasnátok ezt a cikket?

Figyelt kérdés

Őszintén érdekelne, ennek tudatában is ész nélkül biztatnátok-e mindenkit arra hogy ha teherbe esett szüljön, és "adja örökbe a gyerekét"? Ugyanis EZ a valóság, nem az hogy minden baba szerető családba kerül. A cikk íróját kirúgták amiért meg merte ezt írni, és mellőzte a rózsaszín cukormázat... Ez a cikk rávilágít hova juthatnak azok a gyerekek akiket úgy szülnek meg hogy nem is akarják őket.


Félreértés ne essék: Nem az abortusz híve vagyok, hanem a védekezésé, és azé hogy a nők eldönthessék bevállalják-e a szülést. De örömmel fogadnék VALÓS érveket arra hogy miért jó mégis megszülni a nem kívánt gyereket. A "fogantatásától ember" "A magzatnak is vannak jogai" szintűeket mellőzzük, meg a gyilkosozást is, ezek nem észérvek.



2019. márc. 10. 18:26
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
84%

Aki gyermekotthonban van az nem örökbeadható.Tény a rendszer nem igazán jól működik.

Ha a szülő minden esetben lemondana a gyerekről nem kerülne gyermekotthonba.

2019. márc. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
44%

Ahogy írták: több a gyerekre váró szülő, mint az örökbe fogadható gyerek. Sokkal. A gyerekotthonok nem azért vannak tele, mert a szülőknek ezek a gyerekek nem kellenek. Hanem a szülők maguk nem mondanak le róluk, vagy olyan rosszak otthon az életkörülmények, hogy nevelőotthonba kerültek, esetleg valamelyik szülő börtönben van... De nem mondott le róluk a szülő, és addig nem adhatók örökbe. A jelenlegi szabályozás szerint az a lényeg, hogy a gyerek a biológiai szüleinél legyen.

"A magzatnak is vannak jogai": Miért nem észérv ez? Már az ókorban a római jog szerint a magzat örökölhetett. Mert ember és ugyanúgy örökös.

"fogantatásától ember" - Ez is észérv. Miért micsoda a magzat? Kacsa vagy koalamaci? Nem, biológiailag ember.

2019. márc. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, te is pont úgy csúsztatsz, mint az életvédők.

Mondom ezt döntéspártiként.

A nevelőitthonos gyerekek nem örökbefogadhatóak.

Amiről az életvédők csúsztatnak, az az örökbeadó anya helyzete.

Most csak a saját példámat mesélem el:

Két gyereket nevelek egyedül, apuka 24ezer gyerektartást fizet olykor (csak azért, hogy ne kaphassak államit)

Nyolcvanezer marad a fizumból bérletvásárlás után (nem téríti a cég).

Ennyi, plusz a családi, amiből élünk, illetve a párom kethetente bevásárol.

Ha véletlenül teherbeesnék, abortuszra mennék. (Persze, védekezünk)

Két veszélyeztetett terhesség után nem akarok harmadikat, nincs hova, szó szerint), a munkámat elveszíteném, a gyerekeimet nem tudnám eltartani. Az örökbeadó anyát a társadalom totálisan elítéli.

Azért pofátlanság ezt elvárni egy másik embertől.

2019. márc. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
29%

Ma 6:46

Én is elvetetném ha teherbe esnék.

Nekünk anyagi akadálya ugyan nem lenne, de soha nem akartam màsodik gyereket, ezen semmi nem vàltoztat.

Hagy döntsük el mi, nők, hogy akarunk szülni, vagy sem.

Fenntartom koràbbi hsz-om, nem valami nagy M.o.-n az örökbefogadàsi kedv.

2019. márc. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
21%

12-es azért kicsit tájékozódj már mielőtt hülyeségeket beszélsz..!

“2.2.§ (1) A jogképesség az embert, ha ÉLVE születik, fogamzásának időpontjától kezdve illeti meg.”

Vagyis az eg világon semmi joga a nő teste felett rendelkezve eldönteni, megszülessen-e vagy sem, azontúl hogy ugye erre totalisan képtelen, hisz még csak egy kifejletlen, tudat nélküli sejthalmaz az abortusz pillanatában. A joga FELTÉTELES!! Ideje lenne végre észbevésni. Senkinek nincs joga szülésre kenyszeriteni senkit! Ennyi. Ezt miért olyan nehéz felfogni?

2019. márc. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:
79%

Én gyerekotthonban nőttem fel. Tényleg sokszor nem volt egyszerű.(Privátban mesélhetek ha érdekel.)


De abortuszellenes vagyok, mert szeretek élni. És igenis hálás vagyok azért, mert most itt lehetek és nem gondolom, hogy bárkinek joga lett volna megölni engem, mint ahogy én sem tenném ezt mással.

2019. márc. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
15%
Utolsó, de! Anyadnak minden joga meg lett volna az abortuszhoz, mint ahogy halistennek minden nőnek megvan a joga döntést hozni a saját teste felett, amibe bizony beletartozik az is, hogy az esetlegesen nem kívánt embriót eltávolíttathassák a méhükből. Az abortusz során pedig senki nem öl meg senkit, révén hogy nem gyilkosság!
2019. márc. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
59%

Fenntartom koràbbi hsz-om, nem valami nagy M.o.-n az örökbefogadàsi kedv.

Nem inkább az örökbeadásra gondoltál??

Több éves várólista van csecsemőre.

Egyre többen vannak akik örökbefogadásra várnak.

Bocs

2019. márc. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
44%

Hiába pontoztok le!!!

Majd ha nem keveri a szezont a fazonnal akkor írjon hasznosat a kedves válaszadó.

2019. márc. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

"ámde nehogy már csak akkor szexelhessen az ember, ha képes/hajlandó bevállalni egy esetleg nem kívánt terhességet! Hadd döntse már el mindenki maga, hogy mit kezd az életével. Az emberek többsége véletlen sem gyerekcsinálás céljából szexel, hanem az élvezet miatt... "


Igen, a ma általános, "csak én számítok" egoista gondolatmenet...

2019. márc. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!