Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az orvos tudja azt hogy volt...

Az orvos tudja azt hogy volt már abortuszom?

Figyelt kérdés
18évesen a szakítás után tudtam meg hogy terhes vagyok és nem akartam tönkre tenni senki életét így abortuszra kényszerültem az "apa" erről semmit nem tudott. Viszont most 6év elteltével újra együtt vagyunk már 1 éve és gyermek válaláson gondolkozunk. Az orvos ezt tudja hogy már történt velem ilyen? Nem akarom hogy megtudja a párom.
2019. ápr. 3. 11:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
49%
Az hagyján de mindkét terhes könyvembe bele is irták!
2019. ápr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%

A terheskonyvbe akkor kerul bele, ha a kérdező a "szült mar/volt e abortusza/hanyadik terhessege" kérdésre őszintén válaszol. Ha azt mondja, sosem volt terhes, akkor az kerül bele. Ehhez csak a betegeletutba való betekintést kell letiltani, ami azt jelenti, hoyg a világon senki se fogja látni, hoyg neki abortusza/mandulamutete/kanyaroja/akármije volt. Ehhez joga van.

Más kérdés, hogy a tervezett terhességre kihatással lhet az abortusz, így egészségügyileg sem egy jo otlet eltitkolni.

2019. ápr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Nem gondolom hogy tudnia kéne róla hisz már nem tud rajta változtatni. Fontos hogy ez mind magán orvosnál zajlott.
2019. ápr. 3. 13:31
 14/20 anonim ***** válasza:
86%
Az abortusz engedélyköteles, tehát teljesen mindegy , hogy hol zajlott, nyoma van.
2019. ápr. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, az orvos tudHATja (akár vizsgálatból, akár betegéletútból), de az orvost ez nem különösebben érdekli, amíg nem ezzel kapcsolatos panasszal keresed meg.

Azt meg végképp nem értem, miért közölné az orvos a pároddal... nem tudok elképzelni se ilyen szitut...

2019. ápr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
77%
Ha bevallod akkor valóban bekerül a kiskönyvbe,amit egyébként a védőnő állít ki,tehát ha el akarod titkolni,a védőnőnek se valld be.Egyébként ha nem abban a kórházban tervezel szülni,ahol ez történt,nem fog kiderülni.
2019. ápr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
22%

utolsó ja..max ha meghal a kérdező vagy a baba a titkolózás miatt. Nem hobbyból kérdezi sem az orvos sem a védőnő, és nem is azért mert annyira érdekli.


Kérdező: ugye te se bánnád ha a párod a szemedbe hazudna valami neked fontos kérdésben?

2019. ápr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
72%
"utolsó ja..max ha meghal a kérdező vagy a baba a titkolózás miatt." - nem kellene irreális ostobaságokkal riogatni a Kérdezőt, anélkül is el lehet mondani, hogy az egyenes beszéd a jobb út.
2019. ápr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell elmondani és kész, az orvost is köti az orvosi titoktartás! Magyarországon ma minden MÁSODIK (!) nő átesik abortuszon LEGALÁBB egyszer az életében! De ez akkor is magánügy, aki akarja elmondja, aki nem, nem!
2019. ápr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2019. ápr. 3. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!