Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortuszba bele lehet halni?...

Abortuszba bele lehet halni? Volt valaki tablettás terhességmegszakításon Ausztriában? Mik a tapasztalatok, itthon miért nem engedélyezik?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 22. 21:45
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Értem. A kérdésem, hogy ha plusz progeszteront vittem be az escapellel akkor az nem pont segít, ha mondjuk pont peteérés után voltam? Mert úgy tudom, hogy a terhesség fenntartásához szükséges. Bár persze a beágyazódás nyilván több nap után történik, nem azonnal. De lehet, hogy teljesen hülyeséget beszélek. Egyébként köszönöm a segítséget!
2019. ápr. 24. 10:06
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el kérdező, hogy ha ennyire biztos hatása lenne néhány bogyónak, akkor senki nem menne abortuszra.

Az előző jól írta: az esemény utáni tabletta megelőzésre való. Ha már megtörtént a beágyazódás, nem okoz vetélést, legfeljebb a szervezetedet terheli. Kettő félét bevenni felesleges és felelőtlen dolog, mert kiszámíthatatlan, hogy mit okoz nálad. Ezek az utólagos fogamzásgátló szerek a már meglévő terhességet úgysem szakítják meg.


Az abortusz tablettát személy szerint nem ajánlom, mert sokkal hosszabb szenvedéssel jár, mint egy műtét. Ugyanúgy lehetnek szövődmények, és előfordulhat, hogy a vetélés nem zajlik megfelelően, ezért kürettel kell befejezni.

Minden műtétnek van kockázata, de egy egészséges nőn végzett abortusz alacsony kockázatú műtétnek számít. Kevesebb testi és lelki kellemetlenséggel jár, mint a tabletta.


Azt javaslom, hogy ne gondolkodj még ezen, hiszen semmit nem tudhatsz. Az esemény utáni tabletta összezavarja a ciklusodat, ezért a kimaradt menstruáció sem jelent mindenképpen terhességet. 2 hét múlva tesztelj, és ha egyértelműen pozitív, akkor keress további megoldást.

2019. ápr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
86%

Az esemény utáni tabletták első rendű hatásmódja az ovuláció gátlása, az ovulációt meg ugye pont ösztrogén-túlsúly váltja ki. Másodlagosan tudja zavarni a beágyazódást is valamilyen mértékben, mert a kívülről bevitt nagy mennyiségű progeszteron-jellegű vegyület ugye negatív visszacsatolást hoz létre az élettani progeszteron képződésére, miközben nem pont ugyanaz a hatása a különböző receptorokon.

A harmadik, hogy a petesejt ugye a kilökődéstől számított kb 1 napig képes megtermékenyülni, amíg a hímivarsejtek akár 3-4 napig is életképesek maradnak, ha ehhez hozzáveszed a vándorlásuk idejét, azt kapod, hogy akkor a legnagyobb a teherbe esés esélye, ha az ovuláció az aktus után rövid idővel következik be.

(ugye "szerelemgyerekek":)))

2019. ápr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
5%

Egy nő egy délután láthatóan fájdalmaktól gyötörve jött be hozzánk a klinikára. Egy közeli abortusz klinikán nem sokkal előtte egy óriási adag Misoprostol-t kapott a négyes ikrei abortálása céljából. Már a második trimeszterben járt.


Bekísértük a mosdóba, deréktól lefelé levetkőztettük, és megkértük, hogy üljön rá a vécére. Mindannyian sokkolódva asszisztáltuk végig az elkövetkező percek eseményeit. Az első baba a vécébe esett. A nővér gyorsan megragadott egy nedvszívó kendőt és a nő alá tartotta, ahogy rohamléptekben átkísértük a műtőbe. Eközben történt, hogy a következő két baba félig kiesett belőle, és ahogy ott lógtak kifelé, azt láttuk, hogy a két tökéletes szépségű, élettelen kisfiú karjai egymást ölelik.


Végül sikerült bejutnunk vele a műtőbe, és elkezdtük az intravénás szedálást, de még mindig rettenetes fájdalmai voltak. A negyedik babát ki kellett belőle szívni. Darabokban jött ki.


Emlékszem, ahogy én és egy kollégám szipogva vizsgáltuk át a negyedik kisfiú testének maradványait a laborban. Az icipici, sértetlen babákat pedig a karjainkban ringattuk és sirattuk őket. Ekkor már tudtam, hogy nem vagyok képes többé ezt a munkát végezni. Befejeztem.


Sára, 42 éves

2019. ápr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
6%
Az Alfa szövetség honlapjan vannak történetek ahol belehalt az anya is. Ugyanis halalos mereg a magzatnak az nem vitamin az anyjanak sem
2019. ápr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
37%
Én két esetről tudok, amikor belehalt valaki, azok műtétesek voltak. Az egyiknek átszúrták a méhét, és nem vették észre, a másik olyan fertőzést kapott a műtét során, amiből már nem jött ki. A gyógyszeresnek is vannak rizikói. Egyébként minden abortusz halállal jár, csak hát ugye ott pont ez a célja az abortálónak, hogy elvegye azt az élete,t szóval ez gondolom, nem érdekel.
2019. ápr. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
74%

"Az Alfa szövetség honlapjan vannak történetek" - épeszű ember nem a magzatvédők honlapjáról informálódik... különösen nem a jogerősen elmarasztalt dávodi aljaskodó Alfa szövetségéről ...

"Ugyanis halalos mereg a magzatnak" - valójában az efféle magzatvédő-propahanta halálos méreg az igazságnak és a józan észnek... az abortusztabletta semmiféle hatással nem bír a magzatra... még mindig a méhizomzatot az oxytocin hatása ellen védő progeszteron hatását semlegesíti, ennyit tud.

(illetve az utóbbi időkben vezették be a mellékvesekéreg-túlműködés, a Cushing-kór kezelésébe, mert kiderült, hogy a progeszteron mellett a kortizol hatását is képes semlegesíteni... csak erre a célra más néven forgalmazzák... Mifeprex/Krolim)

2019. ápr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!