Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortuszba bele lehet halni?...

Abortuszba bele lehet halni? Volt valaki tablettás terhességmegszakításon Ausztriában? Mik a tapasztalatok, itthon miért nem engedélyezik?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 22. 21:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
53%
64% os HITELES forrást kértem, nem magyar narancs, index és társait...hiteles forrás nekem a tudományos szaklapok erre vonatkozó cikkei, orvosi dokumentációk és publikációk, leghitelesebben angol nyelven. Igen sima abnál sem nézik. Viszont a hormonális tabletta ugye hormon, ami egy Leidenes számára halált okozhat míg egy sima abortusz nem, mert ott nem történik hormonbeavatkozás.
2019. ápr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
85%

"Viszont a hormonális tabletta ugye hormon, ami egy Leidenes számára halált okozhat míg egy sima abortusz nem, mert ott nem történik hormonbeavatkozás." - te nem kevered össze éppen a fogamzásgátlóval???

Nem, a világon semmi köze az ösztrogénekhez.

(angol nyelvű szakirodalmi hivatkozás meg nem lesz arra a tényre, hogy miért bigottan konzik a magyar egészség-politikusok és miért lett politikai kérdés nálunk az AB egyfajta módja...)

2019. ápr. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Esetleg orvost, vagy kórházat tudtok ajánlani, ha mégsem hatna az escapelle? Annyira kellemetlen az egész, előre félek, hogy nem hat, pedig már annyira fiatal sem vagyok.
2019. ápr. 23. 18:44
 14/27 A kérdező kommentje:
Mi az az MR? Mi a menete?
2019. ápr. 23. 18:46
 15/27 anonim ***** válasza:
83%

Gyakorlatilag egy szakrendelőben, 50 ml-es fecskendővel meg 2-3 mm-es katéterrel végzett mini-vákuum, akkor amikor még nem biztos a terhesség (mondjuk a 6. hétig).

Nálunk nem végzik, például a lengyeleknél van nagy divatja manapság, ahol az abortusz nem engedélyezett, ez viszont igen.

2019. ápr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
13%
Igen, bele lehet. Maradhatnak bent részek, ebből lehet gyulladás és ez okozhat problémákat. Esemény utánira semmiképpen sem vegyél be abortusztablettát, nem is biztos, hogy terhes vagy.
2019. ápr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
18%
Én a helyedben nem mennék külföldre ezért és nem tenném ki magamat egy ilyen MR-eljárásnak sem, ha még nem is biztos a várandósság.
2019. ápr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Ellaone-t terveztem bevenni. Az is esemény utáni tabletta. Tehát szombaton vettem be az escapelle-t, és elvileg még 120 órán belül vagyok, tehát hathatna az ellaone mint extra adag. Csak kérdés, hogy szabad e.. tájékoztato szerint 2 nem lehet, mert gyengül az ellaone hatása.. de nem azt írja hogy túl sok lenne a hormon..
2019. ápr. 24. 06:20
 19/27 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, a helyzet az, hogy nem véletlenül nincs érdemi szakirodalma a kettő együttes alkalmazásának, ahogy kombinált készítmény se létezik sehol. Az Escapelle (leánykori néven 2 tabletta Postinor:)) egy progeszteron-analóg (levonorgestrel) az Ellaone meg egy progeszteron-receptor modulátor, tehát az egyik plusz progeszteront visz be, a másik meg a progeszteron kötési helyének viselkedését változtatja meg.

Ebből egyenesen következik, hogy kettejük kölcsönhatása teljességgel bizonytalan, jóformán csak az látszik biztosnak, hogy hanem következik be terhesség, akkor a ciklust alaposan felborítanák így együtt...

Szóval ne akard kombinálni, mert még az is megeshet, hogy hatástalanítják egymást...

2019. ápr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges bevenni másikat is, ha az elsőnek sikerült MEGAKADÁLYOZNI a tehességet akkor nyertèl, de ha a "baba" beelőzte az első esemény utánit akkor akár tictacot is vehetsz be, annyig fog érni a második
2019. ápr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!