Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Korai terhesség esetén az...

Korai terhesség esetén az abortusztabletta vagy a vaákumszívás a biztonságosabb/humánusabb?

Figyelt kérdés

Általàban milyen szövődményei vannak az abortusztablettának? Pontosan tart utána a vérzés? Mennyire fájdalmas?


Előnyösebb a vaákumnál vagy sem?



2019. máj. 23. 16:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
93%

Épeszű ember orvosi kérdésekre orvosi portálokon keres választ, nem "életvédőék" tendenciózus rizsaportáljain... akik két fontos dologról kussolnak mélyen:

1, lehetnek szövődményei az abortusznak valóban, de a terhesség kihordásának és a szülésnek számosabbak és gyakoribbak.

2, Ahogy az abortuszt, pont úgy a terhességet és szülést se lehet visszacsinálni.

De az igazságnak ezeket a szeleteit valahogy nem sietnek kibontani... ki érti ezt...

2019. máj. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Tényleg nevetséges ez a nyálas propaganda szöveg. Őszintén sajnálom azokat, akiknek ez a süket duma befolyásolja az életét.
2019. máj. 29. 07:44
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező. Én tapasztalatból írok. Nekem viszonylag korán, 5-6 hetesen sikerült tabletta mellett tökéletesen megszakitanom a terhességet. Egy húzósabb mensihez hasonlítanám, ami picit hosszabb (1 hét). Utána minden a régi. Nekem bevált. Csak az itthoni begyoposodott módszer az, hogy ilyen esetben az egyetlen humánus megoldást is betiltsák, és lehetőleg testileg és lelkileg megnyomoritsak azokat, akik így döntenek.
2019. jún. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok!Nekem 4 napja volt a tablettás abortuszom.Nagyon rettegtem töle, mert mindenféle rosszat olvastam rola, h orditani fogok a fájdalomtol, deee SEMMI!:) Bécsben intéztem a dolgot egy magánklinikán, hetfön ott a doki elött be kellett venni a 3 mifegyene tablettát, rá két napra itthon a prosztagrandint. Elöször kettöt egy 600 mg fajdalomcsillapitoval, majd 3 orara rá ugyanezt. Én nem ereztem semmit, a 2. kör utan indult meg a vérzés nagyon erösen, majd egyszer aikor pisiltem aznap, kijött valami nagy kocsonxaszerü alvadt vérdarab belölem, és azota csak enyhe verzes ami még eltarthat egy 2 hétig kb. Semmi fajdalmam nem volt, kicsit estére bekábultam a 2 csillapitotol, attol elaludtam, de már másnap mintha meg sem törtnet volna. Az ára kicsit meredek ugyan de nekem megérte:) Nem kaparásztak bennem, és nem altattak, semmi riziko a jövö beni terhességekre nézve.
2019. jún. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

#24


Nekem ma volt az utolsó tabletta bevétele. Nekem másik EU's országban végeztek illetve nekem fel kellett helyeznem a tablettát.

Én sírva ovoltottem pedig nagyon magas a fajdalomkuszobom.

Gyakorlatilag a szülési fajdalomhoz tudom hasonlítani. Nekem a tabletta felhelyezes utáni 4dik óráig (fájdalomcsillapító mellett) olyan gorcseim voltak H nem tulzok egyszerre hánytam ,vereztem és f*stam. Remegtem a 3dik óra után annyira erőtlen vagyok.A vége felé a fájdalomcsillapítot is kihanytam és mivel nem volt semmi a gyomromban, epét. 5percre voltam H kihívjam a mentőket. Egyedül ugyh H senki nincs körülötted soha de soha ne vedd be.

Nem volt soha mutetem így arról nem tudok nyilatkozni.

2019. júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!