Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért gondoljátok, hogy a még...

Miért gondoljátok, hogy a még meg nem született gyermek (embrió/magzat) nem egyenértékű egy már "élő" emberrel?

Figyelt kérdés

Ahogy a kérdésből is látszik, azoknak a véleményére vagyok kívácsi, akik ezen a véleményen vannak. Szóval: akinek nem inge, ne vegye magára! Nem valami vita-topikot szeretnék létrehozni, csak szimplán kíváncsi vagyok azoknak az álláspontjára akik így vélekednek.

Ebből adódóan semmilyen lenéző, vagy ócsároló szándék nincs bennem, lehet, hogy a kérdésből kicsit így jött le, de tényleg csak az érdekel: miért?

Ha nem gond, kíváncsi lennék arra is, férfi vagy nő írta e a választ.


2019. jún. 7. 22:10
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
87%

Ha egyenertekunek ereznek egy embriot egy megszuletett gyermekkel, akkor 4 veteles utan (ugy, hogy nem nagyon koraiak voltak, volt mar szivmukodes heteken at es fejlodtek az embriok 8-12. hetig) mar en idegosszeroppanassal gyogykezeles alatt lennek, vagy reg kinyirtam volna magam.

Szoval nem, nem tartom a nehany hetes embriokat egyenertekunek az elve szuletett gyeremekeimmel, mert nem voltak meg a testemen kivul eletkepesek (sajnos azon belul sem sokaig). Gyakorlatilag az en testemben fejlodtek, a reszeim voltak, lehetosegek voltak arra, hogy a gyermekeim legyenek, de nem lettek.

Fajt az elvesztesuk, igaz, de meg elkepzelni sem tudom, hogy a megszuletett gyermekem elvesztese mennyire fajhat, kozeleben sincs a ketto egymasnak.

Mondom ezt ugy, hogy soha nem volt abortuszom, nem is lesz, ha valami extrem dolog nem tortenik (eroszakbol terhesseg, bar lassan mar a koromnal fogva meg erre sincs esely). De abszolut megertem, ha valaki ugy dont, hogy nem tart meg egy nehany hetes terhesseget es gyakorlatilag a sajat teste felett dontest hoz.

Azt sem tartom normalisnak, aki rendszeresen abortuszra jar, de ott mar igen komoly ertelmi, erzelmi es szocializicios problemak vannak altalaban es nem is igazan ertik meg, hogy miert nem “normalis” az, ahogy elnek. Szoval az mas kategoria, mint mondjuk a megesett diaklany, vagy a nem tervezett gyerekkel teherbe esett felnott no, vagy epp a tobbedik babat vallalni nem tudo no. Nyilvan a legtobben erzik is a dolog sulyat es megtanuljak a lecket egy eletre, de abban a rendkivuli helyzetben joguk van donteni a sajat testuk felett.

2019. jún. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
28%
Oké! Aki ennyire egyértelműen lehülyézi aki szerint egyenértékű ember a magzat (vagy akár az embrió), az azt mondja meg nekem hogy hol a határ, hány hetesen?? Mert egy sejtcsomó még valóban nem érez fájdalmat, nincsen tudata, nem úgy néz mi mint egy ember, de ez napról napra alakul. Nekem ne mondja senki hogy szülés előtt egy nappal nincsenek a magzatnak emberi érzései, szóval hol a határ? Mert az orvosok sem tudják pontosan.
2019. jún. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
91%

Nincs olyan egyértelmű határ, hogy 23 hetesen még sejtcsomó, 24-től már kisbaba. Szerintem ezt senki nem állította. De egy terhesség megszakítás (mert hogy ebbe a kategóriába tetted) szempontjából nem mindegy, hogy egy 8-12 hetes, vagy egy 36 hetes magzatról van szó. Egészen más a fejlettségi szintjük és az életben maradási esélyük.

A fejlődés folyamatos, nem egyik napról a másikra lesz a fejletlen embrióból születésre kész kisbaba. De törvényileg muszáj határt húzni, ezért lett 12 hét. Ez nem jelenti azt, hogy azok, akik nem ítélik el az abortuszt, a 11+6 napon még nem tartják embernek, másnap pedig igen.


Mindenki máskor kezdi embernek tekinteni a magzatot. De azon nem kellene csodálkoznod, hogy egy 4-5 éves gyerekkel nem tekintik egyenértékűnek a 10-11 hetes magzatot, mert sem biológiailag, sem érzelmileg nem egyenlők. Legalábbis az emberek többségének. De engem is érdekelne, hogy aki szerint a kettő egyenértékű, az miért gondolja így.

2019. jún. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
86%

Mivel a terhesség megszakítása témakörben van a kérdés és általában az abortuszos kérdések alatt vannak harcok, hogy egyenértékű/nem egyenértékű, ezért a kérdést eleve a 12.hetes magzatig erdemes vizsgálni, hisz idehaza eddig engedélyezett a megszakítás.

Na már most az abortuszt 8-9-10 hetes korban szokták többségében végezni (de ugye maximum 12,hetig, kivéve nehany eset) ekkor pedig az embrió/magzat még olyanannyira fejletlen, hogy a nő méhén kívül 3 percig nem maradna életben. Nincsenek kifejlett szervei, idegpalyai stb.

Nem fogja fel, hogy ő egyáltalán létezik, hisz nincs tudata, nincs különálló személyisége. 100%-ig a nőtől függ, nélküle nem tud létezni. Na már most egy megszületett embernek nincs szüksége egy kizárólagos ember testére, hogy fejlődni tudjon, nőni tudjon és kifejlődjenek a szervei, amik által életben tud maradni, tud lélegezni stb. Az, hogy egy 8-9 hetes embrió/magzat nem egyenértékű egy már megszületett, kifejlett és érző 5 évessel pl (vagy bármelyik másik megszületett emberrel) nem vélemény kérdése, ez egyszerű biológiai tény.

2019. jún. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
65%
3 abortuszom volt.Pont nem érdekelt ez a kérdés,a lényeg egy volt : hogy nem akarok gyereket.
2019. jún. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
70%
Addig nem tekintem egyenrangu lenynek a magzatot, mig a "gazdatest" nelkul eletkeptelen.
2019. jún. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
37%
Épp ugyanazt akartam írni, amit az előző válaszoló, hogy amíg kell neki a "gazdatest", semmiképpen nem ember, egyenrangú egy élősködővel a szememben. Egyébként személy szerint a csecsemőkhöz sem kötnek különösebb érzések, hacsak a viszolygás nem számít annak.
2019. jún. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
44%

#18 csak úgy mondom ha egy kómában fekvő beteg beszélni tudna, maga könyörögne, hogy kapcsolják le a gépekről, ugyanis az nem élet. Egyébként teljesen felesleges párhuzamot vonni, mert nem összehasonlítható.


Amúgy ez egy teljesen meddő vita. A két tábor nem tudja meggyőzni egymást. Nem is kell.


Más is írta, hogy mindenki máshol kezdi látni benne a babát. Nincs éles határ, egyszerűen szép lassan alakul. Viszont azzal én sem értek egyet, hogy amíg nem tud önállóan létezni, addig nem élet. Koraszülő vagyok, a fiam egy hős és az első perctől tudott létezni a "gazdatest" nélkül. Szóval ez a felfogás meg a másik véglet, valószínűleg ezeket gyermektelenek írták.

2019. jún. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
78%
18., igen, láttam már 12 hetes magzatot. Nem sok köze van az emberhez. Egy kómában fekvő vagy egy súlyos beteg tudod, rendelkezik gondolatokkal. Van neki múltja, történetei, érzelmei. Ezekkel egy pár hónapos csecsemő se bír, nemhogy egy 12 hetes magzat.
2019. jún. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
19%
19: olyanokra gondoltam akik mondjuk egy baleset miatt átmenetileg vannak kómában, de van még esélyük. Az ilyen szélsőségesen húztam csak fel magam akikkel te sem értesz egyet. "Gazdatest meg élősködő", anyám..
2019. jún. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!