Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért gondoljátok, hogy a még...

Miért gondoljátok, hogy a még meg nem született gyermek (embrió/magzat) nem egyenértékű egy már "élő" emberrel?

Figyelt kérdés

Ahogy a kérdésből is látszik, azoknak a véleményére vagyok kívácsi, akik ezen a véleményen vannak. Szóval: akinek nem inge, ne vegye magára! Nem valami vita-topikot szeretnék létrehozni, csak szimplán kíváncsi vagyok azoknak az álláspontjára akik így vélekednek.

Ebből adódóan semmilyen lenéző, vagy ócsároló szándék nincs bennem, lehet, hogy a kérdésből kicsit így jött le, de tényleg csak az érdekel: miért?

Ha nem gond, kíváncsi lennék arra is, férfi vagy nő írta e a választ.


2019. jún. 7. 22:10
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
57%

"Ha nincs valami különleges ok akkor csak a 12. hétig végeznek abortusz, utána nem" - nézőpont kérdése, nálam az, hogy valaki 18 év alatti, az nem egy olyan különleges ok. Mint említettem, az esetek cc. 20%-a.

Egyébként nem hiedelmeknek kell bedőlni, itt a hatályos törvény:

[link]

6.§

Ennyi.

2019. jún. 9. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
68%

"Tovàbbra is undorító aki élősködőnek nevez egy még meg nem született babát,"

Nem kell, hogy neked tetsszen, ettől még ez egy felkapott duma a Dr. House-ból:

https://www.youtube.com/watch?v=Kcr2oLEU5ew

Tök felesleges mögé mély erkölcsi tartalmakat képzelni... (egyébként fogalmilag kizárt, hogy élősködő legyen, lévén azonos fajba tartozik a "gazdatesttel"- szóval az anyával)

Viszont azért hallkan szólok, hogy "még meg nem született baba" is csak a magzatvédő-újmagyar nyelvi szörnyszüleményei közt létezik... ahogy a tojást se hívja senki "még ki nem kelt csirke" néven.

2019. jún. 9. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
16%
Mi a francot keres a gyerekvállalás topicban aki kijelenti hogy egyáltalán nem akar gyereket?
2019. jún. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
10%
Dr House egy paraszt, szàndékosan ilyen a karaktere, ne gyere már azzal hogy ő miket mond. Viszont menjetek be a kórhàzba és mondjàtok ezt a sok mocskos dumát olyanok ak aki épp elvesztette a babáját.
2019. jún. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
9%
Ha már House nem tudom melyik részt linkelted, de az megvan amikor műtét közben kinyúl a magzat és még az a köcsög is elérzékenyül? Utána már babának nevezi. Akinek nincs gyereke és nem látta uh-n, nem érezte mozogni az fogja be a száját mert nem tudja hogy miről beszél.
2019. jún. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
90%

71%-os szerintem te kezeltesd magad, mert elképesztő milyen hisztériát le tudsz vágni azon, hogy más másképp vélekedik dolgokról, mint te. Te azt gondolsz, amit akarsz és mi is azt gondolunk, amit akarunk. De a stílusod az iszonyú primitív, ahogy itt vérbenforgó szemekkel vered a segged a földhöz.

Speciel én is megkérdezhetnem, hogy mit keresel a terhesség MEGSZAKÍTÁSA témakörben, ha ennyire ellene vagy?! Mindenki olyan témát olvas, amelyik akar, nem hinnem hogy előzetes engedély kéne hozzá tőled. :)

Milyen jogon akarod megszabni, hogy írhat koemmentet es ki nem?! Aki egyetért veled az nyugodtan írhat, aki nem, az menjen innen, mert csípi a szemedet..? :D

Ez a kérdés az emberek véleményét kérdezte, miszerint ki miért nem tekinti egyenértékűnek az embriót a megszületett emberrel. Nem kell ahhoz senkinek sem gyereke legyen, sem atomfizikus legyen, hogy erre az egyszerű kérdésre valaszolni tudjon!!

2019. jún. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
82%

#33: Szabad véleménynyilvánítás van, ha tetszik ez neked, ha nem. Mindenki olyan topikot olvas és azonbelül olyan kérdésre válaszol, amilyet és amilyenre csak akar.

Te egyébként mit keresel az abortusz témakörben, ha ennyire remegesz a gyerekekért?! Ha már ott tartunk, hogy ismeretleneket vonsz kérdőre. Nem itt kéne levezetni a frusztrációdat..


“Akinek nincs gyereke és nem látta uh-n, nem érezte mozogni az fogja be a száját mert nem tudja hogy miről beszél.”


Speciel ezt sem te szabod meg, mert nem kell senkinek sem gyereke legyen ahhoz, hogy ezt a kérdést meg tudja valaszolni! De nekem bizony van gyerekem és képzeld én sem tekintem egyenlőnek a nehány hetes embriót a megszületett gyermekemmel! Soha nem tekintettem annak és soha nem is fogom. Az okokat pedig nagyon sokan tökéletesen felsorolták már. Sőt, tovabbbmegyek: nem ítélem el azt, aki abortuszra megy, mert az ő magánügye és pl ha valamilyen elképesztő oknál fogva választanom kéne terhesen, hogy a 8-9-10 hetes magzatot a hasamban vagy a kislányomat választom-e, egyetlen egy percig nem gondolkodnék, egyértelműen a meglévő gyerekemet választanám és akinek ez nem magátol értetődő, az elég elszomorító..

2019. jún. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
77%

Emberek!! Ne feledjetek.. a "hitgyulisek" mindenutt ott vannak. Nem szabad idegeskedni a kerdeseiken valaszaikon.


Elottem eleg sokan leirtak h aki egyenlosegjelet tesz egy mehen kivul eletkeptelen pici tudat nelkuli magzat es egy lelegezni gondolkozni erezni es egyedul ELNI kepes fejlett ember koze..az sajnos maradt is azon a tudattalan szinten.

2019. jún. 13. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
60%
Szoval NEM es NEM egyenlo! Eleg sokan leirtak h miert NEM. !
2019. jún. 13. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
20%
Nem teljesen ember még DE megvan az esélye, hogy az legyen! Mindenki onnan indult, ha tetszik, ha nem
2019. jún. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!