Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha biztosra tudnád. Megtartanád?

Ha biztosra tudnád. Megtartanád?

Figyelt kérdés
Ha biztosra tudnád, hogy a gyerekedet kb. 5-6 éves koráig gyakran kell orvoshoz hordani, kórházban feküdni vele, illetve 3-4 műtét (végtagok) által tud majd csak teljes életet élni, megtartanád?
2019. júl. 7. 10:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
72%
Nem.
2019. júl. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
72%
Semmi esetre sem, márcsak azért sem, mert a mütétetek meg kezelések sem biztos, hogy megfelelö eredményt hoznak.
2019. júl. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
43%
Igen. A végtagok nem létfontosságú szervek. Attól, hogy - tegyük fel - sánta vagy nem mozog tökéletesen a karja, szellemileg lehet teljesen ép. (Én akkor is megtartanám, ha szívműtét várna rá, de ezen ne vesszünk össze, mindenki maga dönti el.)
2019. júl. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 piroska és a farkas ***** válasza:
54%
Igen, persze. Nemrég kisfiam orthopédiai műtéte előtt talàlkoztam az osztàlyon egy olyan kamasz fiúval, aki az egyik végtagjàt érintő rendellenesség miatt a 17.műtétjére készült éppen. Kedves volt, okos, nyitott, beszélgettünk arról, h ez mivel jàr...borzasztó rossz lett volna, ha pl ő nem születik meg.
2019. júl. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
52%
Igen, 3-4 műtét nem sok, durván fogyatékost, down kórost nem tartanék meg.
2019. júl. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
55%
Ez nem csak rajtam múlik hiszen van párom is, akinek ugyanúgy döntési joga van.
2019. júl. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
45%

Igen természetesen, hiszen élhet teljes életet.


Ez megint olyan hogy ha tudnád hogy a gyerekednek 5-6 évesen súlyos balesete lesz és megég akkor megtartanád?

2019. júl. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ miről van szó



Viszont, ha eleve tudom, hogy beteg lesz, ami sok szenvedéssel jár, vagy a társadalomban nem lesz önálló, akkor nem..

2019. júl. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
40%

Életveszélyes asztmám volt 6 éves koromig. Szinte hazahoztak az oxigénsátorból, és mehettem este vissza, mert rendre befulladtam. Autónk sem volt, a kórház 20 km-re odébb. És persze karácsonykor is. Az oviban évet ismételtem, mert sokszor kimaradtam a nagycsoportból.

Anyám a végsőkig elment, hogy meggyógyítsanak, egy rémálom, amin keresztülment velem. Sorozatban a gyógyszerek, pipák, és kórház, ebből állt a fél gyerekkorom. Aztán elnőttem, vagyis ahogyan egy orvosom mondta, én nőttem fel az asztmához.

És itt vagyok, sohasem hallottam anyámtól, hogy megbánta volna, vagy legszívesebben otthagyott volna a kórházban. Mivel abban a kórházban volt nővér, ahol feküdtem, minden nap többször átjött hozzám ha csak tehette. Sosem éreztette velem, hogy púp vagyok neki a hátán.

Szóval amikor az ember megszüli a gyerekét, sosem tudhatja mi vár rá. Ezt lehetetlen megmondani. Csak küzdeni kell érte, ameddig csak lehet.

Ha kiderül, hogy súlyos rendellenességgel fog születni, és még megtehetem, hogy elvetetem, az is más tészta. Mert hála a mai modern tudománynak, nem akarok egy Down szindrómás, vagy kétfejű gyereket megszülni, ha lehet.

2019. júl. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
50%
A 6 miért lett lepontozva? Erről nem egyedül kell dönteni... Tök igaza van.
2019. júl. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!