Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha biztosra tudnád. Megtartanád?

Ha biztosra tudnád. Megtartanád?

Figyelt kérdés
Ha biztosra tudnád, hogy a gyerekedet kb. 5-6 éves koráig gyakran kell orvoshoz hordani, kórházban feküdni vele, illetve 3-4 műtét (végtagok) által tud majd csak teljes életet élni, megtartanád?
2019. júl. 7. 10:52
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
80%

" Attól, hogy még nem született meg, ugyanúgy megvannak már a végtagjai, szervei. "


A kérdés olyanokról szólt,akiknek nincs.

2019. júl. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
68%
Nem tartanám. Láttam mekkora teher ez egy gyereknek. Persze ott van az egy-két példaértékű csodaemberke aki teljes életet él, motivációs beszédeket tart, pózol a tv-ben de a többség nem ilyen. A sok gyógyszer és műtét mentálisan is megterhelő, a kortársak kirekesztéséről nem is beszélve.
2019. júl. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
30%
BIZTOSRA SOSEM LEHET TUDNI! Hány olyan esetről tudni, amikor komolynak jósolt betegségekből semmi nem lett...? Hány ember vesztette életét úgy, hogy az orvosok elővigyázatosságból túlbecsültek, v rosszul ítélnek meg dolgokat...? Belegondolni is rossz....
2019. júl. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
68%
#233, nézőpont kérdése, szerintem a fordított eset (kihagyott vizsgálatok vagy hamisan negatív leletek mellett súlyos rendellenességekkel megszülető gyerek) sokkalta rosszabb.
2019. júl. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Én anyukám szemszögéből válaszolnék. A velem való terhessége rendben volt, a vizsgálatok sem utaltak semmire. A 28. héten viszont elfolyt a magzatvizet és 52 óra vajúdás után megszülettem. Egészségesen. Inkubátorba tettek, de fejletlen voltam. A szemem roncsolódott, a látásom odalett. Anyu két hónapig a kezében sem foghatott, végig inkubátorban tartottak. 2 kilós voltam amikor hazavihettek. Ezután hetente kontroll, az egész életüket át kellett alakítaniuk, hogy engem vinni tudjanak vizsgálatokra. Testvéreimet másra bízni addig, stb. Aztán jött a speciális iskola, ahonnan csak hétvégén mehettem haza. Aggódás amiatt, hogy tudok e majd önálló életet élni. Hát tudok. 2 diplomám lett. De ehhez kellett a jó családi háttér és a szülőik támogatása. Ugyanakkor azt is tudom, hogy ha anyukám ezt előre tudja, és tételezzük fel, hogy már a terhesség ideje alatt megmondják neki hogy nem fogok látni, nagy valószínűséggel nem tartott volna meg. Nem volt semmilyen tapasztalata ilyen gyerekkel, két egészséges gyereke volt addigra. Lelkileg így is nagyon megviselte az egész az elején, magát hibáztatta.
2019. júl. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
58%

" BIZTOSRA SOSEM LEHET TUDNI! Hány olyan esetről tudni, amikor komolynak jósolt betegségekből semmi nem lett...? "


Azért azt lássuk már be,hogy nem volt még az az isteni csoda,hogy egy uh-n megállapított végtag nélküli magzat kézzel és lábbal született. Márpedig nem csak szellemileg lehet fogyatékos valaki,hanem testileg is,amit már jórészt ki lehet tévedés nélkül szúrni.

2019. júl. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
44%
26, cafolom, kisöcsémre azt mondták, hogy végtaghiányos és downos lesz, több orvos is megerősítette. Makk egészséges lett, jövőre érettségizik. Ilyen is van.
2019. júl. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Azért azt nem tudom, hol olvastátok, hogy nincsenek végtagjai? Ilyet nem írtam, csak hogy 3 vagy 4 műtét vár a végtagjaira és ezek által TELJES ÉLETET tud majd élni!

Konkrétan dongakéz és dongaláb a diagnózis, még az sem biztos, hogy műteni kell, de ez a legrosszabb ,,forgatókönyv", amit mindig elmondanak a dokik, hogy ne az legyen, h ők nem szóltak előre.

2019. júl. 14. 21:44
 29/31 anonim ***** válasza:
NEM.
2019. júl. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 piroska és a farkas ***** válasza:
Dongalàbas a kisfiam, most 2,5 éves. Nyugodtan írj privàtot, ha kérdezni szeretnél.
2019. júl. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!