Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha biztosra tudnád. Megtartanád?

Ha biztosra tudnád. Megtartanád?

Figyelt kérdés
Ha biztosra tudnád, hogy a gyerekedet kb. 5-6 éves koráig gyakran kell orvoshoz hordani, kórházban feküdni vele, illetve 3-4 műtét (végtagok) által tud majd csak teljes életet élni, megtartanád?
2019. júl. 7. 10:52
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
24%

Mert a törvények értelmében egyedül az anya dönti el, mi lesz a gyerekkel. Az már más, hogy erkölcsi kérdésben az apa is beleszólhat(na)

A legnagyobb kérdés, hogy én miért lettem 0-ra lepontozva?

Legalább indokolnátok meg, mi rosszat írtam?

2019. júl. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
62%

ma 13:33


Semmi meglepő nincs abban, hogy lepontozik ebben a topikban a jónépet. Egyeseknek ez okoz csak örömet az életben, lelkük rajta. Nem kell a %-okkal foglalkozni.

2019. júl. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
46%
*lepontozzák
2019. júl. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
19%
Persze
2019. júl. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
24%
Persze, hogy meg. Nincs az a diagnózis ami miatt megölném a gyerekem.
2019. júl. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
73%
Biztosan nem. Nem lennék ilyen szemét.
2019. júl. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
82%
Én szemléltetném egy kicsit a másik oldalról,mégpedig a gyerek oldaláról. Mert ugye a nagyszájú "agyerekérdekébenneöljükmeg" fotelhuszárok PONT a gyerek érdekeit sz@rják le magasról. Van egy ismerősöm,egy osztályba jártunk,aki napérzékeny,a bőre tele van pöttyökkel,mindegyik kezén 4 ujja van (és pont a hüvelykujja hiányzik),a lábai be vannak fordulva,természetesen azokon is 4-4 ujj,több műtéten esett át,ja és a legjobbat kifelejtettem: akkora az egész ember 24 éves létére,mint egy 2 éves,babacipőben jár. Na ő számtalanszor mondta,hogy bár ne született volna meg,főleg,amikor rátört,hogy ő sem akar magányosan meghalni,udvarolni szeretett volna és a lányok rendre megalázták. Én nem tudom,hogy megtartanám-e,mert nem kerültem ilyen helyzetbe,könnyű lenne okoskodni,csak épp a valóság nem olyan rózsaszín cukormáz,mint ahogy sokan szeretik elképzelni. De amellett,hogy a fanatikusok csak az életet szerető fogyatékkal élőket hangsúlyozzák inkább,attól még létezik a másik oldal is.
2019. júl. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
34%
17, ez oké, de előre honnan tudod, hogy szeretne-e élni vagy sem? Sokan hasonló helyzetben nem szeretnek élni, sokan viszont igen, és megtesznek mindent hogy viszonylag normális életük legyen. De nem kell ehhez betegnek lenni, nézd meg hány egészséges ember nem akar élni. Azokat sem kellett volna megszülni? Ezt egyszerűen nem tudod előre eldönteni, pláne nem másvalaki helyett.
2019. júl. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom előre,de ha feltűnt,nem is arról írtam,hogy szülje,vagy ne szülje meg,csupán arról,hogy a gyerek UTÓLAG nem örült az életének, ez nem jóslás,hanem egy száraz tény. Aztán meg arról,hogy én nem tudom,mit tennék. Nem értem,ebbe mi belekötnivaló volt. Éppenhogy a fanatikusok jóslásaira akartam kilyukadni,mert ők ajánlgatják boldog-boldogtalannak,hogy tartsa meg a gyereket,mert tuttti,hogy örülni fog neki. Őket miért nem kérdezed,hogy honnan tudják előre?
2019. júl. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
22%
Én megtartanám, mert az ugyanúgy az én gyerekem. Attól, hogy még nem született meg, ugyanúgy megvannak már a végtagjai, szervei. Ugyanúgy ember, mint az, aki már megszületett és egészséges. Nem tudnék a saját gyerekemre teherként vagy problémaként tekinteni, akitől meg lehet szabadulni. A betegek ugyanúgy értékes emberek, mint az egészségesek. Azért vannak a kezelések, hogy meggyógyulhasson. És nincs szenvedésmentes, tökéletes élet. Egyébként még a mai, fejlett orvostudomány sem tudja 100%-osan megmondani valakiről, hogy beteg lesz-e. De ha még meg is tudná mondani, később is jöhetnek nem várt problémák, betegségek, amik most még nem láthatók előre. Lehet teljes életet élni még olyan nehéz helyzetben is, ha valakinek nincsenek végtagjai. Így él például Nick Vujicic, akinek már négy gyereke is van.
2019. júl. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!