Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehetséges ez?

Hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Egy kolléganőm kálváriáját szeretném megosztani, aki 42 éves lesz idén. 7 éve próbálkoztak babával. Az első 2-3 évet nyugalomban töltötték, úgy voltak vele, hogy ráérnek, magam azért azt láttam, hogy Ő baromira ideges tud lenni, ha babáról van szó, és valamelyikünk babát várt. Mindent kipróbáltak: gyógyfürdő, inszemináció, aviva torna, talpmasszázs, semmi nem használt. Egyedül a rendszeres ciklusa miatt volt rendkívül bizakodó, orvosai szerint ez azt jelentette, hogy minden rendben van. Mi többen hittük már azt, hogy lehet összeférhetetlenség van közöttük. Én magam sem hittem, hogy az évek ennyire repülnek, mintha tegnap kezdték volna el az első próbálkozásokat. Az utolsó 2 évet nagyjából a Kaáliba töltötték, ahol az utolsó, ötödik beültetés sem sikerült, ez januárban történt. Kolléganőmék teljesen kiakadtak és tulajdonképp akkor feladták az egészet. Előtte mérettek mégegyszer AMH szintet, mert az első mérés is esetükben is csak 0,1 volt, és ezzel a új 0,05-ös értékkel már nem voltak túl bizakodóak, orvosuk szerint ez már kissé túl alacsony. Azonban olyan, számomra olyan érdekes fordulat történt, amire csak egyetlen kolléganőnk vonta meg a vállát (előzőekben említett), hogy "én mondtam, hogy így lesz, a lombiknál a hormonok ilyeneket produkálnak". Ő volt az egyetlen közöttünk, aki mondta, hogy úgyis terhes lesz majd figyeljétek meg, semmit nem számít, hogy már 40 éves, és, egyáltalán nincs késő. Igaza lett: 20. hetes terhes ikrekkel, és mindhárman jól vannak. Kocsányon lógtak a szemeink, amikor bejelentette. Mégis, hogyan lehetséges ez, hogy 42 évesen ilyen alacsony AMH-val spontán terhes lett. Én vagyok régi módi az 50 évemmel, hogy teljesen kizártnak találtam, hogy itt valaha baba lesz?? Végtelenül boldog vagyok, de ilyen sikersztori az én olvasatomban nagyjából könyvbe illik.

2019. júl. 29. 07:57
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Hogyan lehetséges? Kivételek mindig vannak. Mi a kérdés?!
2019. júl. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Siker tortenetek marpedig vannak. Nekem is az volt mikor terhes lettem. Mi is 7evet probalkoztunk a babaval eredmenytelenul. Evente mentunk vizsgalatra ahol minden rendben talaltak. Igy nem is engedtek a lombikot. Mar mar kezdtunk bele torodni hogy nem lesz gyerekunk. Azt mikor varatlanul at kerultem a munkahelyemen masik sorra 1,5honapot se voltam ott mikor kiderult hogy jon a baba. Akkor a dokim is meglepodott es egybol mondta hogy biztos a stresszes munkakor miatt nem jott ossze. Ennek mar lassan 7eve. Mivel nehezen jott osssze az elso ugy voltunk vele hogy nem vedekezunk ha jon a kisteso had jojjon. Teltek az evek es semmi. Tavaly szeptember eben megint ugy alakult a helyzet hogy masik sorra kerultem iden januarban mar +teszteltem. Dokim megint megerositett abban hogy a stresszes munkakor miatt nem jott ossze. Jelenleg 34+5hetes vagyok.
2019. júl. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Igen, rendkívül valószínű hogy a kolléganő a világon mindent, a legapróbb részletekig megoszt egy ilyen kimondottan személyes problémáról.....
2019. júl. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Milyen választ vársz? Hogy ez egy csoda és valószínűleg a nő most az új kis Jézust várja?!
2019. júl. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 northplace ***** válasza:
100%
Valóban nem fiatal már, de általánosságban a legtöbb nő terhes tud lenni 40 év felett. Nem annyira gondolom ezt egyedi történetnek, igaz az AMH értéke valóban alacsony szinten volt. Azokban ez sem zárja ki a spontán teherbeesést. A sok lombik hormontermelést idézett elő, ami nem ritkán okoz ilyet, és lehet tényleg nagyon görcsösen állt hozzá, ami nem hat jótékonyan a teherbe esésre.. Nyilván Neked már kicsit furcsa, hogy valaki 40 év felett terhes tud lenni, de ez manapság egyáltalán nem ritka. Az ikerterhesség meg pláne. Nem régiben egy nőgyógyász azt mondta, hogy 50-100 év múlva azt is simán el tudja képzelni, hogy 50 körüliek szüljenek.
2019. júl. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen én értem, hogy ti csodálkoztok azon, hogy ezen mi az egyedi.. De tényleg azt hittem, hogy összeférhetetlenség van közöttük, és olyan hirtelen történt minden, hogy szó szerint nem jutottunk szóhoz. Ezen a munkahelyen szinte barátnői szinten vagyunk kolléganőkkel és nagyon meglepett minket ez a hír, mivel töviről-hegyére ismerjük a kálváriájukat min mentek keresztül.
2019. júl. 30. 13:36
 7/7 anonim válasza:
100%
lehet ez az az eset amikor a feszültség miatt nem megy s mikor feladják elmúlik a feszültség és megy spontán
2019. aug. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!