Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhesen magányos vagyok...

Ha terhesen magányos vagyok lehetséges hogy majd a pici megszületése után mindez megváltozik?

Figyelt kérdés

Másik városban élünk mint a családjaink. Bár nincsenek messze, de a szüleimmel nekem nincs jó kapcsolatom (vagyis kifejezetten rossz) így rájuk nem számíthatok. Az egyetlen testvérem 3 gyereket nevel, ebből az egyik még pár hónapos, így ritkán tudunk találkozni. A sógornőm több 100 kilóméterre lakik tőlünk, a férjemnek pedig csak az apukája él aki beteges és idős is. Így a családommal alig tudok a babavárásról még csak beszélni sem, és nem is fogok tudni segítségre számítani tőlük.

Barátnőm aránylag kevés van, de akiket nagyon szeretek is vagy nagyon sokat dolgoznak, vagy messzebb élnek és többhavonta 1x jönnek haza.

A férjem rengeteget dolgozik, igaz ezt megszokhattam volna, de amikor napokig alig tudunk beszélni pár percet nagyon szomorú tudok lenni.

Próbálok barátokat szerezni, kimozdulni, már tervezgetem a gyerekszobák, babaholmikat nézek stb... de rengeteget vagyok egyedül és azt érzem nincs rám jó hatással. A férjem sem érti meg ha elmondom neki hogy szomorú tudok lenni, mert szerinte hálásnak kéne lennem hogy mindenünk meg van, egészséges a pici, stb... neki majd lesz több ideje ha nem lesz hajtás (csak sajnos a legtöbbször az van) és én hálás is vagyok, és nagyon várom már a kisbabánkat, csak jó lenne valakivel csacsogni, beszélgetni, időt tölteni, akár a gyerekről, akár másról.

Félek ha be leszek zárva a 4 fal közé egy csecsemővel akkor ez vajon változni fog-e?

30 hetes pedig már elmúltam, szóval a kezdeti hangolatingadozásnak már meg kellett volna szűnnie...


2019. júl. 19. 16:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte valószìnűleg magányosabb és bezártabb lesz. Nézz utána, hogy nincs-e a FB-n anyukás csoport a városodban, vagy egy másik anyuka, akivel tudsz sétálni (bár az is fárasztó, amikor egymásra licitálnak az anyukák). Később babás torna, baba-mama klub, mondókás foglalkozás, hordozós klub, ilyenek jönnem szóba, még később játszóterezés.
2019. júl. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak lelombozni, de ha már most így érzel akkor ez a szülés után sem lesz jobb. Férjem anno azt mondta, hogy azért nem aggódik értem mert nekem az a szuper képességem, hogy baromi jól érzem magam egyedül, így nem lesz gond nálam a bezártság és a monotonitás (amúgy baromi sokat segít). És ez így is volt amíg meg nem szültem. 3 hetes a babám és őszintén szólva tényleg kicsit sok. Imádom Őt, nem arról van szó, de a szülés utáni hormonok miatt még mindig naponta sírok valami hülyeségen, de a kialvatlanság, a folyamatos szoptatás és mikor sír a lányom és nem tudom miért.. ezeksem segítenek a helyzeten. Azt pedig már meg sem említem, hogy fürödni, pisilni, enni mikor és milyen helyzetben tudok.

Szóval szerintem nem lesz jobb mert nyomasztóbb lesz. Inkább most ismerkedj illetve beszéld át a férjeddel, hogy neked ez nem oké.

2019. júl. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Járj el baba-mama klubba, akár már most, vagy majd a babával. Én ezt csináltam, mentem klubozni, babaúszásra, baba-mama tornára. A tornát és az úszást élvezte a kislányom is, a klub inkább ilyen bandázás volt, ahol elvoltak a gyerekek is. De arra tök jó volt, hogy megismerjek más anyukákat, lett 2 barátnőm, akikkel a mai napig összejárunk (azóta már 4 éves a kislányom, és született egy kisfiam is). Nagyon jó volt, hogy nem mindig otthon ültünk, lett társaság, én is rugalmasabban mozogtam kicsit a gyerekkel, első babával ugye nehezebben mer eleinte kimozdulni az ember. Ilyen helyeken a legkönnyebb barátkozni, ismerkedni, mert ugye adott a közös téma, aztán később majd kialakul, másról is fogtok beszélgetni.
2019. júl. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
El nem tudom képzelni hogy valakitől gyereket várok,és ezzel az emberrel még beszélgetni se tudok ,mert soha nem ér rá.Babavárás közben.Ez nagyon csücskös.
2019. júl. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bátor vagy, hogy babát vállaltál egy olyan kapcsolatba, ahol akár napok is eltetlen minimális szóváltással. Nem bírnám. Mikor a másodikat terveztük, megmondtam a férjemnek, vagy vált és olyan munkát keres, ahol nem dolgozza ki a belét éhbérért, vagy nem lesz második gyerek, sem párkapcsolatunk. Már idegroncs volt amúgy, de váltott.

Én a helyedben barátokat keresnék klubokban, fb csoportokban, bárhol, csak ne unatkozz. Mert az első időkben amúgy fel sem fog tűnni, hogy egyedül vagy, de utána igen.

2019. júl. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is magányos voltam a terhességem alatt, a rokonok távol élnek, barátaim nem igazán vannak, csak pár kolléganő, de ugye ők meg dolgoznak. Én is azt hittem, hogy majd ha megszületik a kislányom, más lesz, megismerkedek más anyukákkal játszótéren, védőnőnél, itt-ott, de nem így történt. A Facebookon több csoportba is beléptem, de ez sem hozott változást. Talán majd ha nagyobb lesz a kislány és akkor tudunk menni játszótérre, akkor fog változni vmit, de az sem biztos. Úgyhogy nálam sajnos maradt ez a helyzet egyelőre.
2019. júl. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én meg úgyis érzem, hogy nem érdekelnek ezek a klubok és más emberek, úgy érzem, senki nem tud olyat mondani, ami érdekel.

A családom, a régi barátaim és a kollégáim hiányoznak. Illetve mi is napokig alig találkozunk a párommal, így a munja is annyi, hogy nem jutok el se klubba se tornára (de nagyokat sétàlunk meg ilyenek).

2019. júl. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ugyanez van/volt velem is. Kivéve hogy nálunk azért apuka segít rengeteget. 2 hónapos a baba. Eddig jól elvoltam vele kettesben, de most kezdek kicsit begolyózni... Sajnos kimozdulni sem nagyon tudok, mert gyűlöli a babakocsit, nem tudom tologatni, hordozóba még nem rakhatom, kendőm nincs. Abban reménykedem, hogy a játszóterezős időszak majd változtat a dolgokon. Plusz mi tervezünk menni babaúszásra, de ez nyilván nem mindenkinek opció, pénzbe kerül.
2019. júl. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem a pénz, engem a közös víz ijeszt.
2019. júl. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eddig nekem sem volt bajom az egyedülléttel, mindig is elvoltam egyedül, csak ez már kb 2 hónapja tart és kezdek besokkallni.

Remélem hogy mihamarabb ki merek majd mozdulni a babával.

A párom nem tud munkahelyet váltani mivel vállalkozása van, és most nagyon sok mindent kell intéznie, családi gondok stb... sőt valamikor pedig másik városban is dolgozik. Ezt tudtam hogy így lesz, ezekkel együtt vállaltuk a babát, csak nehezebben érint mint gondoltam.

Köszönöm a tapasztalatokat

2019. júl. 19. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!