Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől alakul ki a halva...

Mitől alakul ki a halva születés? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
21 hetes vagyok. Eddig is hallottam a halva születésről de nem foglalkoztam vele, mind idáig most olvastam róla és nagyon megijedtem. Írták, jogy lepényleválás is lehet az oka, genetika is, bármi. De miért, hogyan? Hátsófali méhlepényem van, és minden lelet, eredmény, uh tökéletes, zárt a méhszáj, pihenek is sokat, mert itthon vagyok, normálisan eszem és rengeteg vitamint szedek. Tehetnék még valamit annak érdekében, hogy minden rendben legyen? Doki múltkor azt mondta, a szex óvatos legyen és ritka. Mit jelent a ritka. Eddig heti 2-3 volt, mióta szólt, heti 1 van. Így jó? Tehát mi okozhatja a halva születést? Félek.
2019. júl. 29. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Szia! Ne félj! Ez szörnyen ritka dolog. És általában az születik halva, aki már méhen belül elhal, nem szülés közben hal meg.


Ha zárt a méhszájad, rendesen eszel, akkor semmi félnivalód nincs.

2019. júl. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem lehet ellene tenni, de fölösleges is stresszelni rajta, mert nagyon ritka.


A szexet meg hülyeség ritkítani, ha nem okoz panaszt és nem vagy veszélyeztetett.

2019. júl. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Okozhatja koldokzsinorban lévő erek trombozisa vagy pl a hírhedt hellp szindróma szintén veszélyes az anyára és a babára is illetve az eclampsia.
2019. júl. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A halvaszülésnek ezer meg egy oka lehet, ennek ellenére baromi ritka, feleslegesen ezen rágódnod. Egészséges terhesség esetén pedig nyugodtan lehet szexelni hetente több alkalommal is...semmi köze nincs a méhen belüli elhaláshoz.
2019. júl. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megnyugtattatok. De akkor miért mondta a doki, hogy ritkán szexeljünk?
2019. júl. 29. 23:21
 6/6 anonim ***** válasza:

A sex méh összehúzódásokat okoz, ami akár be is indíthatja a szülést, de nem jellemző. Most ikrekkel vagyok várandós, mi már b szexelünk 1 hónapja. Annyira bekeményedik a hasam sex alatt, olyan mintha egy dinnye lenne benne, s kell utánna fél óra, mire elmúlik. Nagyon rossz, úgyhogy én lemondok most erről!

Barátnőmnek egészséges terhessége volt végig, 7 hónapos terhesen levált a méhlepénnye.Egyik percről a másikra elöntötte a vér, gyorsan átszaladt a szomszédba, bekopogott, szerencsére otthon voltak, ők kihívták a mentőt, de ott már el is ájult, azonnal kórház, császár, és megmaradtak mind a ketten. Mondta az volt a szerencse, otthon volt a szomszéd!

2019. júl. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!