Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek csak kicsivel volt...

Akinek csak kicsivel volt magasabb a cukra a cukor terheléses vizsgálaton kellet diétázni és mérni a cukor szintet?

Figyelt kérdés

Pár hete küldött a nőgyógyász diabetológushoz a cukrom miatt. Mondták hogy inzulin nem kell mivel az értékek nem sokkal magasabb a megengedettnél, viszont figyeljek oda mit eszek. Semmi édesség, minimális gyümölcs (max alma és bogyós gyümi) és semmi teljeskiörlésü pék áru. Hát én ezt szépen be is tartottam. Oda figyeltem mit eszek, teljeskiörlésü kenyér, zöldség, fehérje, stb. Ma meg megkaptam a letolást, hogy már ennyi kilónak kell legyek én meg fogytam meg valami van a vizeletemben ami kimutatja, hogy alul táplált vagyok, miért nem eszek rendszeresen, meg miért nem eszek gyümölcsöket meg sokkal több szénhidrátot. Ezzel ártok a gyereknek.

Teszem hozzá egyáltalán nem érzem magam éhesnek, 3 fő étkezés és közbe kissebb snack, éjszakára túrót fogyasztok.

Van valaki hasonló helyzetben?

28 hetes vagyok



2019. aug. 1. 22:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Terhességi cukrom volt, inzulinos voltam, tartottam a diétát, amit előírtak, hetente fogytam fél kilót. Nekem is mondták, hogy nem szabadna fogynom. Kaptál diétás étrendet? Napi 5 alkalommal kéne enned, megadott szénhidrátot elosztva, ráadásul a gyümölcs és tejtermék is szigorúan számolva.
2019. aug. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én csak diétáztam.Fogytam is, de annyira lassú ütemben, hogy senki sem szólt érte.Te mennyit fogytál? Amúgy a vacsorába ,utó vacsiba is kellene lassú felszívódású szénhidrát a túróban max gyors felszívódású van.

Mennyi szénhidrátot eszel?

2019. aug. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Csak egy ilyen étel piramis táblázatot adott meg elmondta, hogy mit egyek. 3 fő és 2-3 kissebb etkezésem van. 4szer naponta mérem a cukrom. 1*éhgyomorra és 3szor éves után egy órával. De eddig csak a paprikás krumplitól meg a sárga borsó levestől ment föl (lehet kicsit többet ettem, mert nagyon szeretem) , amúgy mindig normálisak az ertékeim.

Dehát kérdem én, hogy hízzak ha diétáztatnak.

Vagyis most meg azt mondta, hogy egyek sokkal többet, gyümölcsöt is meg több szénhidrátot, tk is és legalább 2 kilót hízzak jövő hónapig. Hát normális az ilyen?

2019. aug. 1. 22:57
 4/13 A kérdező kommentje:
Konkrétan nem számolom, nekem ez a mikro makro dolog nem fekszik. Viszont ha nem vagyok éhes, akkor is nyomjam?
2019. aug. 1. 23:02
 5/13 A kérdező kommentje:
Kb 2 és fél kilót 2 hét alatt
2019. aug. 1. 23:03
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Aceton? Én is fogytam 1 hét alatt és aceton volt a vizeletemben, veszekedett is velem a diabetológus, hogy éheztetem a babát, pedig annyit ettem amennyit előírt, csakhát az jóval kevesebb volt, mint amihez a szervezetem szokott...
2019. aug. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, aceton. És akkor ha nem volt elegendő az étel mennyiség, hogy oldottad meg? Más mennyiségű táplálkozást írt elő?
2019. aug. 1. 23:46
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, én csak IR-es vagyok de igyekszem folyamatosan tartani a diétát. Először is napi 3-szor enni nagyon kevés, 5-ször kell. A kisebb snack mit jelent? Éjszakára túrút enni nem jó, mert gyors felszívódású! Ugyanígy a paprikás krumpli sem ajánlott, a burgonya miatt! Nem mondták el? Neten tanulmányozd, sok minden fent van!
2019. aug. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szoval, mennyi lett az erteked?
2019. aug. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Itt egy kicsit másképp mérik, 180 kellett volna hogy legyen cukor terhelés után, nekem 183 lett. Szóval nem vagyok cukros csak intoleranciám van. De azért mégis diétára fogott.
2019. aug. 2. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!