Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhessegi toxemia magas...

Terhessegi toxemia magas kockazat miatt aspirin protect?

Figyelt kérdés
13 hetes vagyok,es a toxémia szűrés magas kockázatú lett így a 150.es aspirin protectet javasolták szedni. Járt már valaki így? Beszedte? Megelőzte a toxémia kialakulását?
2019. aug. 8. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ilyenkor aszpirin származékot ajánlanak. Szintén magas kockázatú lett a teszt, szedem a gyógyszert. De ez is csak egy arányszám, nem lehet tudni, hogy enélkül kialakulna vagy sem.

Viszont ha van esély megelőzésre miért hagynád ki?

2019. aug. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem is akarom kihagyni,holnaptol szedem majd. Csak tapasztalatokra vagyok kíváncsi 😊
2019. aug. 8. 18:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A hatása nem bizonyított teljesen. De szedd.

Pont az én terhességem ideje alatt kezdődtek meg az első ilyen tesztek. Én akkor már nem vehettem részt rajta. Toxemias lettem 34 hétre született a fiam nagyon pici súllyal emiatt. És mi szerencsések voltunk, hogy ilyen későn és nem korábban alakult ki.

De van akinek akkor is kialakul ha szedi. Nem lehet sajnos tudni, de fokozott figyelmet igényel.

2019. aug. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Nekem antibiotikumot írtak fel 4 hónaposan, 2 dologra, mert meg is fáztam csúnyán, illetve a tenyésztésben is bacit találtak. Én is félve szedtem be bármit, de annyi biztos, bármilyen gyógyszerről is legyen szó, ilyenkor csak olyat írnak fel, amit feltétlenül muszáj, és ami többet használ, mint amennyi a kockázata, hogy bajt okozzon. Nyugodj meg, az orvosok jót akarnak anyának és babának is, ha olyan betegségről vagy gyógyszerről van szó, ami bármilyen kis veszélyt jelenthet, arról mindenképpen tájékoztatnak!! Kivétel persze a 10ezerből 1 és hasonlók esete, de ilyenekre kár ráparázni szerintem.
2019. aug. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező mi lett veled? Segített az aspirin?
2021. ápr. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!