Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi tünetek vagy...

Terhességi tünetek vagy aggódnom kellene, hogy esetleg valami betegségem van?

Figyelt kérdés

A napokban (és/vagy hetekben) egyre több számomra szokatlan tünet jelent meg rajtam.Először az interneten keresgéltem rá a tünetekre egyesével,majd ahogy szaporodtak a tünetek úgy kettesével/több tünetenként néztem utána,hogy mi bajom lehet.

Nem mentem vele sokra majdnem az összes női betegség össze vonható valamilyen terhességi tünettel sőt valamelyik esetén még több ugyan azon tünet is feltűnik.:'D


Ezért mielőtt rohangálnék házi orvoshoz,nő gyógyászhoz,terhességi tesztekért szeretnék tőletek,tapasztaltabb emberektől segítséget kérni.


A tüneteim a következők lennének (amennyire csak tudom sorba is írom,hátha ez is számít).


-Az első pár hétben amikor szokatlanok kezdtek lenni a dolgok tapasztaltam mell nagyobbodást,mellduzzadást.

A menstruáció megjötte előtt mindig is meg volt ez a tünet a puffadással együtt,de nem ekkorára duzzadtak fel.Kicsit teltebbek,mostanra már bimbók is szélesebbek,kicsit "pufibbak" és mind a kettőn van egy pár apró (szám szerint azt hiszem 2 és 3) pattanás(?) szerűség..

Bár mostanra egyáltalán nem feszesek vagy duzzadtak,csak szokatlanul nagyok maradtak.Nem hinném hogy így huszon éves koromra jutott eszébe egy kicsit nagyobbra nőni az eddiginél :'D

Hozzá tenném,hogy has puffadásom időnként most is van valamikor 1-1 napra valamikor pedig csak pár óra erejéig.


-A másik utána következő a fáradtság ami szintén mostanáig tart is.Mindegy,hogy mennyit alszom hamar újra elfáradok és szívem szerint aludnék,heverésznék csak.Nem vagyok amúgy sem egy aktív ember,de ennyire nem voltam vészes eset sosem.

Ehhez társult kb ugyan akkor a fejfájás.Ezeket betudtam annak,hogy nyár van biztos a meleg miatt alszom többet és fáradok el hamar.Ez a 32-36 fok mindenkiből fáradtságot hozhat ki.


-A harmadik volt a rosszul lét ami akkor még enyhe volt,most már kezd folyamatos lenni.Az a ritka,ha nem vagyok rosszul..

Nem szeretek hányni így a lehető legtöbb esetben inkább csak csendben szenvedek és fekszem csak ameddig valamennyire nem szűnik.Ez eddig volt hogy perceket és volt hogy közel két órát vett igénybe.

Hozzá mostanában társul hasfájás vagy alhas fájás is.

Konkrétabban azt hiszem a bal oldalamon az alhasam esetében.Ha forgolódom vagy megemelem az egyik lábam valamilyen kellemetlen érzés társul hozzá.Nyomás,szúrás,enyhe (elenyésző,de kellemetlen) fájdalom.


-Ingerült vagyok.Bár ez lehet,hogy szintén az időjárásnak tudható be,vagy..alapvetően ilyen rossz természetem van és csak most tűnt fel,hogy egyéb-más tüneteim is vannak és kerestem magamon a "hibákat".


Ami még így megemlítendő,hogy rosszul léteim egyáltalán nem a reggeli órákban vannak.Illetve nem csak akkor.Teljesen véletlenszerű az idő.

Menstruációm nem volt.

A válaszoktól függetlenül természetesen ígyis úgyis orvoshoz fogok fordulni hamarosan illetve terhességi tesztet is veszek,de szeretnék valami táv pontot,hogy most akkor mire számítsak.(jobban örülnék egy kis jövevénynek mint a betegségnek..)


Ha esetleg terhes is vagyok mire tippelnétek hány hetes lehetek? 4-6 körül?


Előre is köszönöm az értelmes,használható válaszokat.



2019. jún. 23. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Sok-sok atom felesleges rizsa.


Mikor jött meg utoljára? Szexeltél védekezés nélkül?

2019. jún. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyet ertek az elsovel.

Szerintem egyebkent bekepzeled. Elsonek leirhattad volna hogy volt e szex vedekezes nelkul,mikor, es hogy azota volt e menzesz. Ezek az elsok. Egyebkent bocsi de minden terhesseg mas es mindenkinek mas idopontban mas mas tunetek johetnek eloszor. Fogalmunk sincs hiaba mi mar atestunk rajta. Max tippelni tudunk aztan ha rosszul tippelunk elhiszed es arra leszel figyelmes hogy mar tolnak befele szulni. Ha nem jott meg vegyel tesztet slussz. Nem kell ezt tulspilazni.

2019. jún. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pfuuu hogy én hányszor lehettem akkor már terhes!

De adom az első válaszát. Benne van a pakliban egyáltalán vagy feleslegesen koptattad az ujjaidat?

2019. jún. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1esnek igaza van, szexeltél védekezés nélkül vagy sem. Ha nem nem vagy terhes, a szeplőtelen fogantatás elég ritka. :D

Amúgy meg nem lenne egyszerűbb dokihoz menni, mint google-t meg gyk-t olvasgatni? facepalm

2019. jún. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

csinálj tesztet, aztán megtudod...

akkor merüljön fel, hogy valami nem oké, ha a teszted többször is negatív, ha esetleg bajod is van, ezt innét szintén nem lehet megmondani, annyi minden lehet és semmire nem jó, ha itt akarsz elődiagnózist kapni

egyszerű egy tesztet venni és megcsinálni, elég egy tök olcsó

mindenki csak azt fogja mondani, hogy csináld meg...

2019. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs, el sem olvastam. Mikor kellett volna megjönnie, késik már amúgy a menstruációd? Ha igen, reggeli első pisiből 10-es teszttel tesztelj.
2019. jún. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Na, megírta a regényét, aztán eltűnt.
2019. jún. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!