Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik a helyes várható...

Melyik a helyes várható születési időpont? A nőgyógyász kiszámolt egy várható születési időt, de ultrahang vizsgálatokon mindig más adat jön ki. Valamint utána számoltam és a nőgyógyász számolása sem helyes,40 hét helyett 4 hetet számolt.

Figyelt kérdés

Terhességi kiskönyvbe a nőgyógyász persze a 41 hetes dátumot írta be.

Szóljak neki, vagy ez az egész várható születési időpont teljesen felesleges?

Ha a kórházba bekerülök a kiskönyv alapján fogják nézni hogy hanyadik hétben szülök, vagy ott is egy gép kalkulálja ki?

Köszi szépen előre is a válaszokat.



#40. hét #nőgyogyasz #várhatószületésiidő
2019. aug. 18. 15:04
 1/9 A kérdező kommentje:
41 hetet számolt
2019. aug. 18. 15:05
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindehol megkérdezik majd a menstruáció utolsó napját. Nem lehet,hogy kissebb a baba és módosított 1 hetet a nődoki?

De amúgy igazából mindegy...szerintem ritkább ha valaki a kiírt napon szül.

2019. aug. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A 12. hétig fejlődnek kb. egyformán a babák (de akkor sem egyenletesen), ha addig a megfelelő volt a korának a mérete, akkor oké, ha nem, akkor rákérdeznék.

Utána már fokozatosan egyre nagyobb különbségek vannak a babák között, hiszen nem egyformák akkor sem, amikor megszületnek. Az UH papíron szereplő kor meg egy átlag a méreteihez, de +/- két hét még belefér az eltérésbe jól kiszámolt terhességi kornál is. Jelentősége egy elszámolásnak leginkább a végén van, ha szerintük lemaradt vagy túlhordod és indítanák.

2019. aug. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az UH-n mért adat csak a 12. hétig releváns. Ahogy írták, utána más ütemben fejlődnek a magzatok, hiszen egy érett újszülött születhet 2500 és 4600 grammal is.

Ha teljesen rendszeres volt a ciklus teherbeesés előtt, akkor a ciklus alapján javasolt számolni, és módosítani csak akkor kell, ha a 12 hetes UH és a menzesz alapján számított kor között jelentős eltérés van.

2019. aug. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Volt mar 12.heti UH? Na, az a mervado, de csak akkor szoktak modositani, ha tobb m 1 het elteres van a ciklushoz kepest.
2019. aug. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem. Nagyon köszönöm a válaszokat. Igen túl vagyok a 12. heti genetikain is. :) Az is kevesebb mint amit a nőgyógyász számolt, de hát nem 7 nap a különbség, tehát akkor az én számításom is téves a fejlődéséhez képest.

Na mindegy végülis tényleg lényegtelen, azt mondta az uh-s csaj hogy az utolsó menstruációmhoz mérten tökéletesen fejlődik.

2019. aug. 18. 17:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele, hogy felnott emberekrol sem tudnak egy konyvet irni. Mikor mekkorak. A babakrol sem. Lehet goszabb a laba, kisebb a pocakja, ez xsak algoritmus ami alaojan az uh szamol. A nogyogyasz menzesz alapjan. Elter. Par napot? Ok. Par hetnek mar nem mindegy. Nem kell ennyire raporogni
2019. aug. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha az én babám méreteit néznék akkor ki se lehetne normálisan számolni :D mindenesetre mindig azt mondták hogy a korának megfelelő. 27 hetesen a feje nagyobb volt egy hétnél a teste 1 héttel kisebb. 32 hetesen már két héttel nagyobb volt mindene kivéve a combcsontja ami egy héttel kisebbre mérték. Ha így folytatja kis tömzsi baba lesz mint az apja volt :)

35 hetes kismama

2019. aug. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem rendszertelen ciklusom volt március 15+4 napot adott meg a nodokim. 12 hetes uh-on 27-re mondta a szonografus de nem lett át írva. Én kiszamoltam mert tudtam mikor fogant 27 jött ki nekem is és akkor is született.

1-2 hét eltérés nem gond

2019. aug. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!