Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14hetes kismama vagyok. A...

14hetes kismama vagyok. A táppénz, hogy van ha az ember babát vár más kategóriába van? Vagy hogy kell számolni ilyenkor? Mennyivel lesz kevesebb?

Figyelt kérdés
2019. aug. 19. 14:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
81%
Bizony jobban jársz ha nem hajtod magad kórházig. Anyagilag is meg minden téren. Ha sok, menj tappenzre. Könnyen beszel aki irodai munkát végez. (Én is azt vegzek). Vígan végigdolgozom a 8-10 óráimat de 10 percig kell egy helyben állnom inkább leulok a járda szélére. Abszolút aterzem az álló és pakoló munkát végzők helyzetet. Tok jó aki azt is -bírja, de a baba fontosabb mint hogy Jani legyél.
2019. aug. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
16%

Bolti melót végztem. 10-12 óra állás, pakolás,anyagmozgatás. Az elsővel 24.hétig melóztam, a másodikkal is 8.hónapig terveztem dolgozni, de közbejött a bevérzés, mikor elmúlt,a doki nem engedett vissza.

Igen, számomra felfoghatatlan, hogy attól,mert teherbe esik valaki, már nyafoghat, hogy jaj fárasztó... és nekem is voltak tüneteim, émelygés, rosszullét, fáradtság és a többi nyalánkságok mind2 terhességem alatt. De én akartam is dolgozni, nem nyafogtam....

Ez a te érzed mennyit birsz is csak egy ürügy. Ha bejelentetted a terhességet, nem kötelezhetnek nehéz árumozgatásra, hanem könnyített munkára, mert nekik is az a fontos, hogy mielőtt szülni mész, találjanak a helyedre embert, akit be kell tanítani. Így, ha egyik pillanatról a másikra elmész, sok emberrel cseszel ki... De te tudod...

2019. aug. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
86%

Én védőnő vagyok, a 0. pillanattól táppénzen. "Elvileg" dolgozhatnék, ameddig jól esik, mert hivatalosan nem fizikai munka, de a fertőzésveszély miatt nálam nem volt kérdés (amióta dolgozom, kaptam már kéz-láb-száj fertőzést, Rotavírust, millió köhögős-taknyolós bacit stb.), lombik baba. Ha nem így gondoltam volna, akkor is el kellett volna jönnöm, mert olyan szintű hányinger/hányás/szédülés kínzott az első trimeszterben, hogy sokszor még a wc-kanapé távolság is túl nagynak bizonyult, borzasztóan rosszul voltam. Aki tudott dolgozni, az érezze magát nagyon szerencsésnek :)


Kérdező, a saját teherbírásodat vedd alapul. Ha már nagyon fárasztó, inkább menj táppénzre, mert megbosszulja magát.

2019. aug. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt gondolom, hogy a gyerek az első. De kinek mi.... nem kell itt a szuper nőt játszani mert senki nem kap kitüntetést azért ha a munkahelyről megy szülni. 21 hetes vagyok és még dolgozom egy néhány hétig, de aki úgy èrzi az sztem is menjen tp-re akármikor.
2019. aug. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Kedves bolti eladó.Bútorkészitő cégnél dolgozom nem boltban ahol cukrokat üditőket kell mozgatnom,vagy a pult mögött állni.Elhiszem és gratulálok,h.eddig bírtad de mikor nap mint nap begörcsölök,egy egy hajolásnál,rossz mozdulatnál, vérzés nincs de fáj elgondolkodom ,h.kell ez nekem,h.a baba sérüljön?Sosem panaszkodtam az első pillanattól tudják pont őket néztem,h.nehogy kicsesszek velük de nem akarnak a helyemre felvenni senkit!Köszönöm azoknak akik átérzik 😊
2019. aug. 20. 07:36
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
A Béres 60szazaleka, de van maximum. Kb bruttó 9ezer a max egy napra( hétvégére is jár ) szja T vonnak belőle csak.
2019. aug. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Bruttó béred 60%- ka, ha kapsz pótlékot az is beleszámít. Ha nem tp- re nész, hanem tavollétit vagy alapbért kapsz jó nagyot is bukhatsz a tp- n. Ennyi.


Elsővel 24 hétig dolgoztam ( raktár), vereztem.


Másodikksl egy napot sem, mert a letöltendő szabi alatt pozit teszteltem és mire letelt a szabim trombózist kaptam. Azzal meg álló munkát csak ne már.

2019. aug. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!