Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dohányzom és 2hetes babám...

Dohányzom és 2hetes babám anya tejes lehet valami baja? Nem a lakásban dohányzom. Kb.6 vagy 7szalat elszivok!

Figyelt kérdés
Nem tudok le szokni

#Vagy tápszert #adják neki?
2019. aug. 22. 19:16
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
33%
Baja lehet sajnos. Bár sokkal valószínűbb hogy nem lesz minthogy igen. Ha teheted legalább minimalizald a mennyiséget. De szerintem kicsit túl van misztifikalva az egész. Hogy a bőrön is felszivodik... Ugyan már, akkor az utcára sem kéne kivinni amennyi xar van a levegőben.
2019. aug. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
45%

Ja, egy stresszes, ideges anya csak lelki kárt okoz. Sokkal jobb. Húzza ki amíg tudja, vagy csökkentse amennyire tudja. Nem mindenki bírja letenni, még ha sokan ezt fel sem bírjátok fogni.

Lányommal várandósan nem dohányoztam. Szülés utáni depresszióm volt. Majdnem élvezték a gyerekemet. Hol befordultam, hol kifordultam magamból. A gyógyszer rá sem ártalmatlanabb semmivel, ha odáig harapódzik a dolog, hogy fel kell írni. Én hálistennek sosem jutottam el odáig. 5,5 éve dohányzom. Volt egy szakításom, amibe azt hittem belepusztulok, de nem jutott el a dolog ezúttal addig, hogy be kelljen avatkozni. Túlevickéltem rajta magam.

Szerinted jobb, ha elvesznek tőlem két makkegészséges gyereket, én meg a pszichiátriára kerülök hetekre, aztán harcolhatok azért, hogy visszaszerezzrm őket, vagy eret vágok... Bizonyára önzés, de nem, nekem ez nem jó.

Nem azt mondtam, hogy nem árt. El vagytok tévedve. Árt. De néha az anti dohányosok túldémonizálják. Ne érj hozzá füstös kézzel... Ez a saját undorod. Ami nikotin azon van, és amennyi abból fepszívódik, szerinted mégis mennyi?? Egy cukros műlötty amit a nagyítól kap sutyiban károsabb, pedig mennyien túléltük azt is. A tejbe átmegy a nikotin, igen. Én itt nem is pontoztam le senkit. Ti viszont a torkának ugrotok valakinek, aki átélte ezt a dolgot, s bár nem a jót, de kisebb rosszat javasol. Igazatok van, de nem vagytok a helyében. Nem tudjátok pont ez a seggbe rúgás és túlkapás, lehordás kell-e pont neki, vagy valóban képtelen teljesen lemondani róla, és még afelett, az alap lelkiismeretén túl is érezze szarul magát, és döngöljék földbe. Szerintem ez az egy vélemény bőven elfér a többi mellett. Ez sem buksi simi volt, csak egy más megközelítés.

2019. aug. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
58%
Ah, cigisekkel olyan vitázni, mint a huylekkel, értelmetlen mert azt hiszik mi vagyunk ostobák... Mindenki a maga sorsának kovácsa.
2019. aug. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
37%

Én nem állítottam, hogy ti vagytok ostobák. Amit tesz, helytelen. Vagyis egészségtelen. Ráadásul egy gyermeket veszélyeztet vele, akinek nincs beleszólása. Ezt nem vitatta senki! Se én, se aki hasonló véleményt fogalmazott meg.

Azt viszont senki nem vette figyelembe, hogy egy baba nem csak öröm, hanem stressz forrás is. Egy ilyen ha tetszik, ha nem, stresszes időszakban leszokásra kényszeríteni egy dohányost, visszás is lehet. Lehet. Én csak erre mutattam rá.

Ha megy, persze tegye le mindenképpen! Az csak jó, és le a kalapom előtte!!! De ha mégsem tudja, ő érzi miért nem, akkor ezt a keveset is 1-2 szállal csökkentse tovább, azután mosson kezét, arcot, fogat. Én konkrétan esti dohányos voltam szoptatás alatt (fél éves volt ugye, mikor rászoktam, de majdnem 2 éves koráig szopizott a gyermekem), így az átöltözés sem okozott problémát, mert csak egyszer kellett. Megtettem, csak rámutattam, hogy azért itt sokan túlmisztifikálják a dolgot, a szaga zavaróbb, mint az a nikotin mennyiség, ami esetleg a babára kerülhet anya füstös keze által...

Magyarán tegye meg, amit tud, amennyire képes. Senki sem mondta, hogy egészséges vagy ártalmatlan.

2019. aug. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
81%

Imádok cigizni, tényleg. De a terhesség és szoptatás alatt kibirtam, hogy ne gyújtsak rá, mert ők nem tudják kifejezni a döntésüket, de én dönthetek úgy, hogy adok nekik esélyt arra, hogy megkímélem ezektöl a káros hatásoktól.

Minden fejben dől el, ha nekem sikerült, másnak is menne, én ebben hiszek.

És ezek az anyukák is tudják h rossz, maskülönben nem lenne lelkiismeretfurdalásuk.

2019. aug. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
66%
Több előnye van a szoptatàsnak , mint amennyi hàtranya a cigiző nő tejének. Termèszetesn jobb lenne, ha nem cigiznèl, de kb egy dobiz cigiig az anyatej jobb. Az tenyleg nagyon fontos, hogy jòl mosakodj meg utàna, ès ne aludj a babàddal, a kilegzett szènmonoxid miatt.
2019. aug. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Aggódok válasza:
75%
Aki esetleg még a terhesség ideje alatt dohányzik, annak tudtára adom, hogy magzati korban fejlődik ki a gyerek, vagyis van méhe ami tud károsodni, és lehet, hogy a cigiző anyuka gyermeke makk egészséges lesz (látszat), az unoka attól még fogyatékkal fog születni az anyja méhe miatt.
2019. aug. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
30%
Kedves utolsó ebben igazad van, de nem ez volt a kérdés
2019. aug. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Nagyon rossz dolog tudom de nem megy annyit idegeskedek h képtelen vagyok le rakni. Vizes is a tejem elég rendesen.
2019. aug. 24. 09:34
 20/32 anonim ***** válasza:
72%
Beszéld meg az orvossal: milyen tápszert és hogyan kell adnod. Ez nem vicc - ilyenkor, az első hónapokban rohamosan fejlődik a kisbaba idegrendszere és ha nem kap megfelelő táplálékot BETEG LESZ! ! !
2019. aug. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!