Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális az utolsó hetekben/na...

Normális az utolsó hetekben/napokban álmatlanság?

Figyelt kérdés
Eddig vizesedtem, a derekam fájt, most elvágták mindkettőt, cserébe nem tudok aludni! 38 hetes vagyok. Volt, hogy reflux tartott ébren, vagy folyton elfeküdtem valamit, most egyik sem. Egyszerűen kicsit sem vagyok éjjel álmos. Borzasztó idegesítő 😅
2019. aug. 28. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A 3. trimeszter egyik leggyakoribb velejárója az alvászavar. Ha eddig ittál koffeint, sokat segít, ha elhagyod. A nagy pocak is zavarhat az alvásban, sokan használnak erre szoptatós párával való alátámasztást, elvileg szokott használni valamelyest. Ne egyél közvetlen lefekvés előtt, főleg ne gyümölcsöt. Egy pohár meleg tej segít jobban aludni.
2019. aug. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy hete tart egyébként. Eddig majd meghaltam, először hányinger, középidőtől a lábam, derekam, valami folyton sajgott.. Most végre minden jó, viszont plafont bámulok hajnalig, majd nehezen 2 órát bealszok.
2019. aug. 28. 20:32
 3/8 A kérdező kommentje:
4 párnával alszok, a koffeint 1-2 hete nem kívánom, szintén ezóta keveset eszek, azt sem kívánom, napi 2 evéssel teljesen jól elvagyok, pedig 20 kilót nem a legyek hordtak rám össze... Gondoltam kiirattam magam, nem fáradok le. De tegnap benn voltam ugyanúgy fél napot a városban, mert intéznem kell így is mindenfélét, hát mit mondjak, délután ki akartam dőlni, éjjel bezzeg semmit nem aludtam.
2019. aug. 28. 20:37
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

En idoben elalszom, de aztan hajnali 3korul felebredek, ebren vagyok 9ig aztan alszok 11ig.... Es ha valami felebreszt, tuti nem alszom vissza...


(38+2 hkm)

2019. aug. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki a citromfű teát, azt lehet terhesség alatt is inni, nyilván nem szabad túlzásba vinni, de lefekvés előtt egy csésze tea mehet. Én még csak 32hetes vagyok, de nem tudok aludni, tegnap citromfű teát ittam és 4ig aludtam, nagyon jól esett.
2019. aug. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt egy keveset próbáltam korábban, igaz magnézium mellé, nyugtalanságra. Lehet visszatérek hozzá, de valami híg formátumban, alacsony a vérnyomásom, ha pl. egy csészébe teszek egy filternyit, elviszi, de lehet fél literbe teszek, hátha. Holnap veszek, vagy anyát megkérdem szedjen egy marékkal, a munkahelyén van a kertben. Magnéziumot már nem lehet, hogy ne gyengítse a fájásokat, ha esetleg beindul a szülés hamarabb, a lányom is 2,5 hetet sietett, 37.hét után az orvos azt mondta hagyjam el. Nyugtalan nem vagyok, nem is zsibbadok, viszont éjjel marhára éber vagyok vagy egy hete legalább. Mg mellett nem volt ezzel gond, igaz múlt hétig dolgoztam is. Lehet a kettő együtt, Mg stop, no meló, plusz a hormonok... Lehet most készül a szervezetem az éjszakázásra 🤷🏻‍♀️
2019. aug. 28. 22:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem aludtam szinte semmit, hajnali 4ig ébren voltam, aludtam reggel 7ig kb és kifújt. Néha le tudtam dőlni délután, de akkor is csak 1 órát sikerült szundítani. És ha tudtam aludni valami eszméletlen hülyeségeket álmodtam állandóan. Soha sehogysem volt jó, keményebb nagyobb párna kellett, enyhén megemelve a felsőtestem, háton fulladoztam, oldalast meg folyton forgolódni kellett mert mindig elzsibbadtam. És a kicsi is folyton kickboxolt. Anyóst meg fejbe kólintottam volna mert csak azt tudta hajtogatni ha találkoztunk, hogy "most aludjál később nem fogsz tudni". És nagyon nem voltam álmos sem, fura volt.
2019. aug. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Készül a szervezeted a szülés utáni "negyedik" trimeszterre 😅😅
2019. aug. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!