Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet a párom nevén a gyermek?

Lehet a párom nevén a gyermek?

Figyelt kérdés
Papíron még férjnél vagyok, viszont már 3éve nem vagyunk együtt a férjemmel. Van egy közös gyermekünk, és egyéb anyagi okok miatt nem váltunk még el. Nekem 2 éve van egy kapcsolatom, és ma tudtam meg hogy közös kosbabánk lesz . Most nagyon boldog vagyok, csak egy dolog feketíti be a dolgot. Hogyan lehet kikerülni, hogy ne a férjem nevére kerüljön a gyermek. Ügyvédhez 2 hét múlva kaptam időpontot. Köszönöm szépen a válaszokat!

#Lehet-a-párom-nevén-a-gyermek-ha-férjnél-vagyok
2019. szept. 4. 18:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Gyorsan elváltok és hozzámesz az jelenlegihez. Mert ha elváltok meg akkor is a nevére kerülhet a gyerek, ha a válás után 300 nap nem telik el a szülésig.
2019. szept. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%

Ugy hogy a korhazban kersz a nogyogyaszodtol egy papirt, valami apai elismeroi igazolas azthiszem igy hivjak. Es amikor mesz szulni akkor nem a hazassagi anyakonyvi kivonatot adod mert akkor a ferjed nevere kerul,hanem az apasagi papirt .

5 evvel ezelott ugyan ebben a szituacioban voltam,nalunk igy engedelyeztek,de azota lehet hogy valtozott es nemtudom hogy eleg e most egy apasagi nyilatkozat a mostani parod javara. Aki ebben jartas kerdezz ra.

2019. szept. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
1# hülyeséget ne beszélj már! Ha elválnak automatikusan az anyuka nevére kerül a gyermek ha nem mutat fel semmilyen papírt a szülésnél!
2019. szept. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én is utána olvastam és az első válaszolónak igaza van, azért vagyok kicsit kétségbe esve... de ha van ilyen nyilatkozat amit a második hozzászóló írt az viszont szuper lenne.
2019. szept. 4. 18:43
 5/17 anonim ***** válasza:
24%

Van ilyen nyilatkozat, biztosra mondom. Én ugyan soha nem voltam házas, és a mostani párommal sem vagyunk azok. Így nekünk is el kell mennünk majd apasági nyilatkozatot tenni, hogy a nevére vehesse.

26 hkm

2019. szept. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%
El kell válni -ez sima ügy, a gyermekelhelyezestol és a vagyonmegosztastol függetlenül is wlvalasztanak - és az apuka tehet apasági nyilatkozatot. Régen valóban a férj nevére került automatikisan a gyerek ha a válás után 30nap ön belül született, de jó pár éve már változtattak ezen a szabályon
2019. szept. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a vàlaszokat! Most kicsit megnyugodtam 😊
2019. szept. 4. 18:53
 8/17 anonim ***** válasza:
27%
Ha hazas is vagy de nem viszed el az anyakonyvi kivonatot a hazassagrol akkor mar alapbol nem kerul a ferjed nevere,hiaba hazasok vagytok.. Ha a te nevedre kerul akkor meg szules utan a hivatalba elmentek a paroddal egy anyakonyv vezetohoz es ott kertek egy elismeroit. A paroddal es veled sok papirt alairatnak aztan ad egy anyakonyvi kivonatot es onnantol a gyermek a neven lesz. Ennyi az egesz ha a te nevedre kerulhet. Intezkedj hogy a parod nevere keruljon vagy gyorsitsd meg a valast,onnantol nincs kozod hozza. A 300 napos xarsag nincs ervenyben mar reg
2019. szept. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
38%
Valasra nincs penz de egy babara igen?
2019. szept. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

Februárban szült a legjobb barátnőm. Valamikor tavasszal vált el a férjétől, de terhes lett a párjától. Ott közölték velük, hogy csak akkor kerülhet a valódi apa nevére a születendő gyerekük, ha összeházasodnak, vagy az exférj nevére kerül, mert nem telt el 300 nap a válás és a gyermek születése közt.

Továbbmegyek, párom nagynénje is így járt,csak ő 5 éve.

Azt nem tudom, hogy ilyen esetben mi van, de a legjobb,ha elváltok, és hozzámész a jelenlegi párodhoz.

Nem beszélek hülyeséget, friss az infóm. Köszi a lepontozást.

2019. szept. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!