Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet a párom nevén a gyermek?

Lehet a párom nevén a gyermek?

Figyelt kérdés
Papíron még férjnél vagyok, viszont már 3éve nem vagyunk együtt a férjemmel. Van egy közös gyermekünk, és egyéb anyagi okok miatt nem váltunk még el. Nekem 2 éve van egy kapcsolatom, és ma tudtam meg hogy közös kosbabánk lesz . Most nagyon boldog vagyok, csak egy dolog feketíti be a dolgot. Hogyan lehet kikerülni, hogy ne a férjem nevére kerüljön a gyermek. Ügyvédhez 2 hét múlva kaptam időpontot. Köszönöm szépen a válaszokat!

#Lehet-a-párom-nevén-a-gyermek-ha-férjnél-vagyok
2019. szept. 4. 18:30
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es hozzászóló! Van pénz válásra... köszönöm ezt a jóindulatú hozzászólást! 😊 Kívánom , hogy annyit keress egy hónapban mint én! 😊 Szép napot!
2019. szept. 4. 19:34
 12/17 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk is volt ilyen helyzet. A párom nem vált el a volt feleségétől sokáig. Az ex terhes lett az új párjától.

Elkezdték intézni a válást, de ez nem volt elég, férjhez kellett mennie az exnek, különben a párom nevére került volna a baba, és apasági perrel kellett volna bizonyítani, hogy ki a valódi apa.

Szóval kezdd intézni a válást, és az esküvőt, különben az exed nyer egy gyereket.

2019. szept. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a fogantatás idején férjnél vagy, így a férjed a vélelmezett apa. A férj az apa, ez pedig szín tisztán a gyereket védi. Nincs apasági nyilatkozat sem.

Az egyetlen megoldás, hogy még szülés előtt elválsz és hozzámész a gyerek apjához. Akkor automatikusan az ő nevére kerül a gyerek, vagyis az anyakönyvvezetőnél megegyezett névre.


Barátnőm így járt, de ott férj el is tűnt, alig sikerült időben előkeríteni. Így már a kórházból, 3 héttel szülés előtt ment ki az esküvőjére külön orvosi engedéllyel, hogy a párjáé lehessen hivatalosan is a gyerkőc.

2019. szept. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
50%
Pár éve változtattak a törvényen, nem? Ha elvált a nő, a biológiai apa tehetett apasági nyilatkozatot mindegy hány nap telt el a válástól.
2019. szept. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, sajnos nem. Ha kevesebb, mint 300 nap telt el a válas ota, akkor bizony hozzá kell menni a születendő gyermek biologiai apjához.
2019. szept. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

1. és 10. válaszolónak teljesen igaza van.

Én is ebben vagyok. Utánanéztem.

Annyi, hogy én már hivatalosan elváltam idén márciusban. Most vagyok 6 hetes várandós a páromtól akivel viszont még nem házasodtunk össze.

Gyors kiszámoltam és mivel túl leszünk a 300 napon a baba megszületéséig, így hál'istennek párom tud apasági nyilatkozatot tenni és nem lesz semmi gond, volt férj már nem játszik a történetben. De ha nem telne el a 300 nap szülésig, gyorsan össze kellett volna házasodjunk, különben volt férj nevére kerül a gyerek hiába váltunk már el hivatalosan.

2019. szept. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

15!


Hm, ezek szerint rosszul emlékszem....Pedig biztos voltam benne, hogy volt valami változás.

2019. szept. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!