Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt másnak is olyan hogy a...

Volt másnak is olyan hogy a 8. héten hasi UH-val mért embrió 14mm, és a 9+6 héten hüvelyi UH-val mért pedig 12mm?

Figyelt kérdés
Az elsőt magán rendelőben profi géppel profi szonografus mérte aug 28.-án, a másikat ma, a védőnő kérdésére a helyi sztk-ban főorvos mérte. Arra most nem is térnék ki, hogy a két rendelő ég és föld, mind a dolgozók mind az ellátást illetően, viszont arra gondolhatok, hogy esetleg a gép pontatlan, vagy az orvos mérte el? Vagy valóban lehet két hét különbséggel ekkora eltérés? Én azt hittem már közel 2,5 cm lesz...
2019. szept. 10. 10:39
 1/9 A kérdező kommentje:
*a védőnő kérésére.
2019. szept. 10. 10:53
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak akkor derul ki, ha legkozelebb uh-ra mesz, addig sajnos csak talalgatni lehet.

Nekem olyan volt, hogy pont maganrendeloben, ultrahangos szakrendelesen 13 mm-t mertek (ami nem volt jo jel, mert nagyobbnak kellett volna lennie). Aggodtam, mert elotte volt mar 4 vetelesem es a lemaradas miatt most is erre gondoltam egybol. Igy bementem az allami rendelesre, a korhazban is csinaltak uh-t es ott mar 25 mm-t mertek. Megneztek tobbszor is. Tuti ez volt a jo es pont maganban mertek el.

Hasi uh volt mindketto amugy.

2019. szept. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hmm értem, akkor lehet hogy nekem is elmérték. Mert a doki ám nem mondott semmit, a papírra is az van írva hogy 9 hetes, jó magzati szivműködés, alacsony rizikoju terhesség. Akkor ha lenne bármi baj, az látszana nem?
2019. szept. 10. 11:00
 4/9 A kérdező kommentje:
Meg ha a méret 8 hetesnek felel meg, 12mm az kb 8 hét, akkor miért írta rá hogy 9. hetes? Najo ezt csak ő tudná megmondani...
2019. szept. 10. 11:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Más gép, más nézte és máshogy, ne vonj le túlzott következtetést, mert ebben a korban még rettentően könnyen tévednek több mm-t is (nekem is volt ilyen). Viszont fennakadtam, hogy a védőnő kérésére, tessék?? Én védőnő vagyok (most itthon várandósan) és soha, senkitől nem kértem, hogy menjen már el államiba, mert minek?
2019. szept. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem azt kérte hogy államiba menjek, hanem hogy menjek el orvoshoz. Mert a 0-ás UH-t nem orvos csinálta, hanem szonográfus, és ezt nem fogadta el.

Azt mondta, ahhoz hogy felvegyen terhesgondozásba, ahhoz muszáj hogy orvosi igazolást vigyek a terhességről. Mivel a kövi UH, és orvosi vizsgálat, amira kaptam anno aug 28.-án időpontot a magán rendelőben, csak szept. 30.-án lenne, azt már későinek tartotta és azt akarta hogy menjek el most orvoshoz. Sőt arról is le akar beszélni, hogy egyáltalán elmenjek a szept 30.-ai vizsgálatra, mondván hogy azt itt a helyben is meg tudják (sztk) csinálni...

2019. szept. 10. 12:36
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A szonográfusok általában jobban is látják, mint a dokik, hogy miért nem fogadta el, rejtély.
2019. szept. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen én is így gondolom, hogy a szonografus szakember, és a maganrendelőben igen jó minőségű gép van, szóval lehet h elmérték ma. De ha elmérték az lehet akár 10 mm is. Az viszont rengeteg sztem.

Azt mondta a védőnő hogy azért nem fogadja el, mert a fővédőnő (vagy ki, bocsi de nem emlékszem pontosan) egy utóbbi esetben sem fogadta el, csak az orvos által kiadót leletet.

2019. szept. 10. 12:44
 9/9 A kérdező kommentje:
*kiadott
2019. szept. 10. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!