Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vizesedésben jártasak?!

Vizesedésben jártasak?!

Figyelt kérdés
Nagyon dagadt a bokám és a lábfejem. Segít, ha langyon vízben áztatom, vagy esetleg borogatom?Vagy még többet árthat?Az, hogy magason tartom, illetve pihentetem már kevés....
2010. júl. 14. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem sokat segít, ha esténként megeszem 2 almát. Ha nagyon durva, lehet tartani almanapot is. Fogyassz sok fehérjét, mert az megköti a vizet és nem engedi a kötőszövetekbe elraktározódni.

Hány hetes vagy?

2010. júl. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem épp ma mondta a védőnő hogy ha nagyon vizesedik a láb vagy kéz, akkor érdemes 1-2 napos teljes sómentes napot tartani, mert akkor tud távozni a felesleges víz, ugyanis a sok só megtartja a szervezetben a vizet.


Azt is mondta hogy a sómentes 1-2 nap nem azt jelenti hogy nem sózom meg a kaját, hanem nem eszem SEMMIT amiben só van, hadd ürüljön a szervezet. Tehát nem eszel sajtopt, felvágottat, stb....csak zöldség, gyümi, esetleg só nélküli pékáru, ilyesmik. Ez nem túl kellemes de 1-2 napot ki lehet bírni és használ.


38 hetes kismama

2010. júl. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
38. hétben járok. Már végig zongoráztam mindent amit lehetett, segített is sokáig. Viszont mostanra már elviselhetetlen, feszül, fáj. Ezért gondoltam a borogatásra vagy áztatásra, csak félek, hogy még nagyobb bajt csinálhatok vele.
2010. júl. 14. 18:18
 4/6 anonim ***** válasza:
A bent felgyülemlett vizet belülről kell kihajtani, a borogatás maximum külsőleg enyhít valamit a zsibbadáson, ha enyhít, de hosszú távon nem hinném hogy hatásos lenne hiszen a bent lévő víz a szöveteidben attól még ott marad...ezért írtam a sómentes diétát mert az a probléma gyökerét szünteti meg, a sok felgyülemlett vizet.
2010. júl. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, 39 hetes vagyok, ugyanezzel a problémával. Már semmi nem segít a végén, a víz marad... Viszont az alig langyos vízben lábáztatás illetve a hideg vizes borogatás a feszülést és a kényelmetlenséget nekem enyhíti. Pár napot már kibírok így, előző babámnál is így jártam és szülés után azonnal lement minden víz, szóval addig csak ki kell bírni. Tegnap este már úgy aludtam el, hogy hideg vizes ruhába volt csavarva a lábfejem. Ártani nem tud, haszálni nem fog, csak tünetet kezel, de kitartás, nem sok van a végéig, ezt már valahogy csak végigcsináljuk!
2010. júl. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és kitartást nektek is ebben a hőségben!
2010. júl. 14. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!