Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vizeletvizsgálat, felfázás...

Vizeletvizsgálat, felfázás kezelés nélkül?

Figyelt kérdés
13 hetes kismama vagyok, korábban már írtam ki kérdésnek, hogy fehérvérsejtet, fehérjét nyomokban és laphámsejtet találtak a vizeletemben.Voltam a háziorvosnál aki azt mondta, hogy nem kell aggódni, minden renbben van, mióta egy új módszerrel vizsgálják a vizeletet mindenkinek találnak a vizeleteben fehérvérsejtet és laphámsejtet.Kérdeztem, hogy nem lehet-e húgyúti fertőzés, azt mondta hogy nem, mivel nitrit és baktérium nincs a vizeletemben.Elfogadtam,mivel eddig semmilyen tünetem sem volt, ami húgyúti fertőzésre utalhat.Viszont ma olyan diszkomfort érzésem van odalent.Nem.fáj ha pisilek, nincs vér sem a vizeletemben, csak olyan fura érzés.Orvosnál szerdán jártam egyébként.Mit javasoltok?Beszélnem kellene a nőgyógyásszal is?Illetve gondolkodtam már a tőzegáfonya kapszulán is, úgy olvastam azt lehet terhesség alatt is.

2019. szept. 13. 10:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy gyakori vizelés terhesség elejétöl van, most is, szóval azt én a terhességnek tudom be.
2019. szept. 13. 10:20
 2/8 anonim ***** válasza:

Veszel egy tesztet, megnézed.

Egyébként a tőzegáfonya csak alsó húgyúti fertőzésre hat (már akiknél). Ha vesemedence-gyulladásra kell az antibiotikum, ha nem akarsz elvetélni

2019. szept. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Milyen tesztre gondoltál?Valóban nem szeretnék elvetélni, azért is érdeklődöm itt, mert hiába mondta a doki, hogy minden ok, mégis aggódom.Vagy menjek vissza a házi orvoshoz és kérjek tőle egy tenyésztést?Bár azt mondta a múltkor is, hogy mivel a nitrit negatív nem indokolt a tenyésztés.
2019. szept. 13. 10:29
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Nekem akkor van ilyen, terhesség alatt tos akkor votl ilyen érzésem, amikor kevesebbet ittam és a pisilés inger el is kieroszakoltam, hogy pisilek, holott nem kellett annyira. Igyál sok folyadékot.
2019. szept. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Egyenlőre igyál több folyadékot, ez nem biztos, hogy húgyúti fertőzés. A tőzegáfonya jó különben, de neked alig van tüneted, szóval a semmire nem szedném be, mert ahhoz drága.
2019. szept. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha lelkiismeretes a patikus és tudja, hogy terhes vagy akkor nem is adja ki neked a tőzegáfonyát, mert terhesen azt nem lehet használni.Én terhesen azt gondoltam felfáztam, a patikus meg mondta akkor inkább menjek orvoshoz, mert terhesen nem ihatom,szedhetem.A több folyadék fontos, mert átmossa a hugyutat nem tud megtelepedni a baci meg ilyesmi.Amúgy én pld csak behallucináltam magamnak a felfázást, nem tudom miért.A laphámsejt a vizeletben elvileg azért normális ,mert terhes vagy.A fehérjeürítés miatt kértek új vizeletvizsgálatot? Mert elvileg attól is kerülhet a vizeletbe fehérje, hogy hüvelyváladék is belekeveredett.Amúgy szerintem igen.Nőgyógyásszal érdemes beszélni, megbeszélni mi a teendőd (ha van, bár szerintem azt mondja majd hogy nincs) de ráérsz akkor ha mész hozzá következő vizsgálatra.
2019. szept. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kedves utolsó orvos mondta, hogy lehet tőzegáfonyát szedni, de csak olyat amiben nincs aranyvessző.Mondtam a patikusnak és végül walurinal szirupot vettem, abban csak tőzegáfonya van.A fehérjére a házi orvos is azt mondta, hogy valószínű, hogy csak a hüvelyváladékból került a vizeletbe, aminek óriási az esélye mivel elég nagy mennyiségű folyásom lett a terhesség óta.3 hét múlva kell mennem egy kontroll vizeletvizsgálatra.A nőgyógyásznak pedig majd megmutatom az eredményt, 2 hét múlva kell mennem hozzá.Köszönöm mindenkinek mégegyszer!
2019. szept. 13. 13:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet én nem értek hozzá de én kétszer is fel voltam fázva sok a folyásom is de nekem egyszerse mondták hogy fehérje lenne a vizeletembe.

Én mindenesetre nem a háziorvoshoz mennék ezzel hanem a nőgyógyászhoz, ő nézette meg nekem mindkétszer a vizeletet és írt fel antibiotikumot.

2019. szept. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!