Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez mit jelent? Ne is menjek...

Ez mit jelent? Ne is menjek így hozzájuk?

Figyelt kérdés

16 hetes kismama vagyok, ma kaptam meg a toxoplasma és Hepatitis B vérvételi eredményt (mindkettőt a védőnőmnek küldték)

Toxoplasma eredmény: IgM negatív

IgG negatív

Fertőzésre fogékony, terhesség alatt 2 havonta kontroll javasolt.

Azt tudom, hogy a macskák terjesztik ezt a vírust. Na már most anyósoméknál van egy cica, én hozzá sem szoktam nyúlni (nem vagyok egy nagy macskás). Így is van esélyem elkapni? Szokott kint is és bent is lenni.


Hepatitis B eredmény negatív


2019. szept. 18. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

😩


Hamarabb kapod el mosatlan zöldségtől.


Gondolom nem te üríted az almot sem 😉

Azzal lehetnél veszélyeztetve maximum

2019. szept. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor veszélyes Rád a macska, ha két héten belül fertőződött és a macskaalommal foglalatoskodsz.

Szóval nyugodtan menjél, ha nagyon aggódsz, kérd meg az anyósodat, hogy olyan helyiségben legyetek, ahol nincs alomtálca, zárd el a holmijaidat a cica elől és ne simogasd.

2019. szept. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Vicces, de helytálló video a témában


[link]


[link]

2019. szept. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
És ne egyél mosatlan zöldséget-gyümölcsöt, azoktól nagyobb esélyed van elkapni, mint a macskától.
2019. szept. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
98%

A toxoplazma nem vírus, hanem egy parazita. És kb. 0,00001% eséllyel kapod el a macskáktól. A macska élete során egyetlenegyszer, kb. 2 hétig üríti, amelyből elenyésző a valóban fertőző alak, ráadásul a külvilággal kerülés után rövid időn belül elpusztul és már nem fertőz.


Csak viszonyításképpen, állatmentő alapítványt vezetek és emellett állatorvosi asszisztens vagyok, évi több száz, ezer macska megy át a kezem alatt. Kiskoromban vidéken macskasz@ros homokot ettem a homokozóban, anyámék rosszul voltak hogy állandóan eszem a homokot, egy idő után nem is engedtek homokozni. És 30 év alatt, ilyen előzményekkel soha nem találkoztam olyan macskával, akitől elkaphattam volna, én is negatív vagyok a mai napig. Úgyhogy nyugi! Nem most és nem attól a macskától fogod elkapni.

2019. szept. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

Fertőzött macska székletével terjed, tehát ne nyúlj macskakakihoz meg ne simizd (a nyelvük ugye mindenhová elér) és ennyi. A mosatlan zöldséget-gyümölcsöt meg már előttem leírták.

Nem kell feleslegesen parázni.

2019. szept. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%
Saját tisztánlátásod érdekében olvass utána. Röviden: a macska is hordozza, de ugyanúgy földben benne van, vagy mosatlan gyümölcsön. És még ezer meg ezer helyen. Nem kell a macskát okolni. Rettenetesen sok kézmosás!
2019. szept. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!
2019. szept. 18. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!