Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van okom félni, hogy esetleg...

Van okom félni, hogy esetleg valami nem lesz rendben a babával, ha nem szedtem magzatvédő vitamint?

Figyelt kérdés
Az első 3 hónapban nem szedtem magzatvédő vitamint, mert a dokim azt mondta nem szükséges, még folsavat sem. Próbáltam egészségesen étkezni. Most a terhesség közepénél tartok és még mindig nem kell szednem semmit, ő azt mondja minden oké.
2007. dec. 9. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bízz az orvosodban, látta a vérképedet és az alapján döntött. Egyébként nem is minden orvos híve a vitaminoknak és nem ártanak vele senkinek. Az első gyereknél én sem szedtem, csodás egészséges baba lett és sokáig szoptattam. Lehet, hogy később is csak vasat ad majd neked, de lehet, hogy az sem kell. Követik a baba fejlődését is, nem lesz gond, nyugodj meg. Jó babavárást!
2007. dec. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én orvosom se híve a magzatvédő vitaminoknak. Azt mondta mig változatossam táplálkozok mindent megkap a baba ha mégsem tökéletes a táplálkozásom akkor se a babának lesz baja mert ő egy kis élősködő:) és elszívja az anyai szervezetből amira szüksége van max nekem romlik el a fogam, leszek fáradékony stb. Addig nem ír nekem se semmit azt mondta míg jó a vérképem hisz az mutatja h egészeséges vagyok. 18hetes kismama
2007. dec. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

gondolkodj jozan paaszti ésszel.biztos hogy idősebb vagy 20 évnél,és itt vagy teljesen egészségesen.te anyukád biztos nem szedet semmit és egészséges vagy,a nagymamád se szedet semmit és (gondolom)anyukád is makkegészséges.gondolj az idősebb korosztályra,fiatalokat megszégyenítő energiával rendelkezik,és az ő anyjuk se szedett semmit.az én anyámnak vasat kellett szednie,mert vashiányos volt,meg folsavat,de ilyen hülye magzatvédő vitamint nem szedett.egyébként az én dokim is azt mondta,hogy fölösleges,és volt egy kis kálcium hiányom,és akkor kellett gravidát szedni,de csak addig amig fenn állt

a kálcium hiány

2007. dec. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az első 3 hónapban azért szednek sokan, hogy megelőzzék a magzati rendellenességek kialakulását. Az igaz, hogy régen nem volt ilyesmi és mégis egészséges gyerekek születtek de nem volt ennyi környezeti ártalom sem és nem ettünk ennyi vackot sem. Ha jó a vérképed akkor semmi gubanc nem lehet. Figyelj jobban oda mit eszel, több kalcium és nem lesz gond!

2007. dec. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!