Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árt a magzatom fejlődésének,...

Árt a magzatom fejlődésének, ha már 2 hete nem szedem a magzatvédő vitamint?

Figyelt kérdés
24 hetes vagyok.
2011. szept. 17. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Dehogyis! Én se szedem mindig. Van aki egyáltalán nem szed. Én most épp kihagytam 1 hónapot és különben is csak 2 naponta szedem. Az első gyereknél is jó ha 3 dobozzal beszedtem 9 hónap alatt. Semmi baja se lett emiatt. Ez nem kötelező csak javasolják de igazán értelme az elején van a 12.hétig. Utána már mindegy.
2011. szept. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem fog artani, kiveve, ha helytelenul taplalkozol. Abban az esetben nem art kiegesziteni az etrendet ezzel.
2011. szept. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért ártana, ha nem szeded?

Ha nem kapsz elég vitamint, akkor érdemes pótolni, de alapesetben nem ettől függ a babád egészséges fejlődése. Ő elvon tőled minden fontosat.

2011. szept. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azt gondoltam, hogy csak akkor kap meg teljesen mindent minden nap, ha azokat a bogyókat szedem, mivel pl. nem iszok minden nap tejet, vagy nem eszek minden nap zöldségfélét és ezért aggaszt egy kicsit. Különben változatosan étkezem, meg egészségesen. Akkor nem fog neki semmi kimaradni, ha nem is szedem mindig a magzatvédőt?
2011. szept. 17. 12:09
 5/9 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem árt a pici elszívja a szervezetedből ami kell neki te rosszul fogod érezni magad ha vitamin hiányod van.
2011. szept. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dehogy árt. Sőt én nem szedtem semmit, csak a folsavat 3 hónapig. Nagyon sok gyümit ettem, husit, zöldséget. Próbáltam egészségesen étkezni. Gyönyörű egészséges kisfiam született februárban 3570g-mal. Mindenféle vitamin nélkül.
2011. szept. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én csak azért nem hagyom abba, mert a fiamnál félidő után már nem szedtem, és hiába ettem meg mindent, nagyon vashiányos lettem a végére, injekciós kúra kellett. Nem garancia, hogy most nem leszek, de nem merem abbahagyni. Persze nyilván alkati kérdés is, én nyilván eleve kevesebb vassal indultam...
2011. szept. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a 3.trimeszterben csak C-vitamint szedtem minden nap(véd a toxémiától), meg omega-3-zsírsavat(az idegrendszer fejlődésének nagyon jó), Activált hetente 2X (tehát kimondottan terhesvitamint nem). Semmi baja nem lesz a picinek ha nem szedsz rendszeresen vitamint. Sokan egyáltalán nem szednek.
2011. szept. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Magzatvédő vitamint nem kell, ha egészségesen eszel, viszont vasat+folsavat ajánlott!
2011. szept. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!