Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon sok magzatvíz mi miatt...

Nagyon sok magzatvíz mi miatt lehet a terhesség végén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

38 hetes UH-n mondták, hogy nagyon sok a magzatvíz. Elvileg a cukrommal nincs baj. A babának a bal oldali veséjében tágulatot látnak. Ezen kívül más rendellenességet nem állapítottak meg.

Mitől lehet?


2019. szept. 20. 18:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam. Persze dúrtam a netet ami sok rémisztő dolgot írt. Ezzel csak bepánikoltattam magam mert egy teljesen egészséges babát hoztam a világra. Alapból nagyon vizesedtem, rengeteget is ittam. De ezen kívül semmi probléma nem volt. Szerintem az ilyen rémtörténetektől kíméld meg magad, bízz az orvosodban. Ha azt mondja minden rendben akkor az úgy is van.
2019. szept. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! :)

Abban reménykedem, hogy minden rendben van, hiszen nem volt eddig semmi probléma. Lehet csak átmeneti.

2019. szept. 20. 19:34
 3/13 anonim ***** válasza:

24 hetes cukorterheles óta nézted/nézték a cukrosat? Szobatarsamnak pl tökéletes volt a terhelése és 32 hetesen elszállt a cukra, véletlenül derült ki.

De annyira szubjektív egyébként ezt a magzatvíz mennyiség dolog. Lehet másik orvos nézné, ő nem látta kórosnak. Én egy tényleg sok magzatvizes anyukát ismerek, őt azonnal befektették a sote-ra és csapolták rendszeresen a magzatvizet, de ott egy ritka betegsége volt a babának, aminek voltak más tünetei is. Rajta kívül csak olyanokat ismerek, akiknek vmikor egy orvos azt mondta, hogy sok a víz es végül makk egészséges gyerekük született.

2019. szept. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást! Nem nézték a cukromat azóta. Én viszont gyanakodtam rá, hogy valami nem lehet rendben a cukorral, mert evés után 1 órával rendszeresen rosszul voltam. Az orvosok szerint, ha a 24. heti cukorterhelés rendben volt, akkor nem ezzel van a baj. Vettem egy cukor mérőt és mértem, amikor rosszul voltam, de 6 körüli érték volt mindig.
2019. szept. 20. 21:04
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem is sokat mertek a 20. héten. Ram hozták a frászt. Néztek torch tesztet. Én magánban megcsináltattam a prenat. Valószínű nekem a cukrom lesz a ludas. Bár hatarerteken belül volt, de magas. Jövő héten megyek kontroll uh-ra szinten magánban, mert annyira azért a kórházban nem pánikoltak be tőle hogy esetleg megnézzék pár héten belül újra...

Szülés előtt szerintem ezen már igazan ne stresszelj. Pihenj 😊

2019. szept. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tapasztalatod! Örülök, hogy a torch és a prenateszt jó lett. Hány hetes vagy?

Furcsának találom, hogy a végén szaporodott meg a magzatvíz nálam. Most is olyan a hasam, mint a beton, rettenetesen feszül. Én meg azt hittem, hogy a méhtevékenység miatt.

2019. szept. 20. 21:48
 7/13 anonim ***** válasza:
Most 22. Hétben vagyok.holnap töltöm. Szóval meg sok van hatra. Igazából az esetek többségében nem tudják megmondani, miért lett sok.
2019. szept. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem is sok volt a magzatvizem, szintén a 38. héten mondták. Nem találták meg az okát. Teljesen egészséges babám született. A vajúdás viszont emiatt elég sokáig tartott, mivel a túl sok magzatvíz miatt nem ékelődött be a feje.
2019. szept. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem is sok volt a magzatvízem, de semmi probléma nem volt.
2019. szept. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat és tapasztalatokat! Örülök, hogy az esetek többségében nem áll mögötte rendellenesség.

Attól én is tartok, hogy nezebben fog menni emiatt a szülés. A lényeg, hogy egészséges legyen a baba! Így a végén már nem kellene aggódjak, úgyis nemsokára kiderül. :)

2019. szept. 20. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!