Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babás kismamik, hogyan...

Első babás kismamik, hogyan kezdtetek hozzá a bevásárláshoz a babának? Milyen méretet vettetek?

Figyelt kérdés
2019. szept. 27. 18:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
56-ost vettem, de nem sokat, mert azt mondták, hamar kinövi. Így vettem 62-eseket is. Valóban hamar kinőtte, vmelyik ruha egyszer sem volt rajta.
2019. szept. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Akkor én nagyon el vagyok tájolva, mivel 50-52-esben gondolkoztam 😱. Hány cm volt a picúrod?
2019. szept. 27. 18:29
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én az első ruhákat beszerzem használtan az ismerősöktől. Pont amiatt, hogy nem tudom mekkora kell. Ha majd már látjuk, mekkora lett, vásárolunk újakat a szükséges méretből. Nagyobbakat, 4 hónapos méretet már vettem ujan, az valamikor biztos jó lesz rá. Illetve anyukám vett ruhákat, de nem tudom, mekkorát 🤔 de ehhez ő jobban ért 3 gyerek után.
2019. szept. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem nincs kitől örökölni használt cuccokat, pedig jó lenne.
2019. szept. 27. 18:42
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Igaz már van 2 gyerekem, de nagyok, s most jönnek az Ikrek. Minden hónapban veszek valamit. Első a babbakocsi volt amit kinéztem, jófogáson találtam használtan, félláron, azt meg is vettem. Második a 2 babahordozó volt , épp akciós volt a hónap elején, meg is rendeltem. Ruhákat a Hádában vettem, body, rugi, kiskardigán...

Vettem 46-50-56 méretet. A lányom 3800-al született, 57 cm, de kellett az 50-es ruhás, az 56 lógott rajta, olyan kis árváinak nézett ki benne. Fiam 4500-al született, neki 56-os volt az első, 62 lógott rajta hosszára. Szerintem kell pár kisméretű rugi, amiben csini a baba, nem lóg rajta, nincs 3x vissza hajtva. Ujjonan is veszek pár szettet, e nem akarok naponta mosni, bele fér nekem a használt is.

Következő hónapban légzés figyelőt veszek, babafészek, kiságyba rácsvédő, cumisüveg, majd novemberben kiságyak, matrac, meg nekem hálóingek, szoptató melltartó, mellszívó. Majd decemberben overál, plédek, textil pelenka....

2019. szept. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen, én is így próbálom szétosztani. Csak a méretekkel vagyok nagyon meglőve. Gratulálok a gyerkőcökhöz utolsó ♥️
2019. szept. 27. 19:05
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

Én is 56-os ruhákat vettem, de mindenki mondta, hogy felesleges, mert lehet kicsi is lesz rá, meg max egy hétig fogom tudni ráadni. Bepánikoltam, vettem 62-eseket, volt olyan 56-os, amit vissza csréltettem nagyobbra.

Erre született egy pici babám, akin az 50-es ruha is úgy nézett ki, mint egy zsák. Vennem kellett 50-eseket, meg 56-osokat még pluszban.

Szóval az a legjobb, ha kezdetnek minden méretből veszel 2-3 darabot és majd meglátod, hogy mi kell még.

2019. szept. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

Átlaggyerek 49-52 centivel és 3300-3500 gramm körül születik, az 50-es ruhákat pedig 50 centiig és/vagy 3,4.kg-ig ajánlják a gyártók. Angolszász márkák címkéin mindig feltüntetik ezt (up to.... cm height... lbs/kg weight).

Mivel átlagos méretű gyerekre számítottunk, nem készültünk 56-osnál kisebb ruhával egyik gyerekünknél sem.

Jó döntés volt. Kaptunk ajándékba egy-két 50-est, de kényelmetlenül passzos volt az elsőre is, aki 3300/49 volt, a második pedig egyáltalán nem tudta viselni. Ő 3500/52 volt. ;)

2019. szept. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Bocsi, hogy közbeszólok, 24 hetes vagyok, én sem tudok semmi ilyesmit.


Azt mondjátok pár darabot vettetek, de az a pár db 56os mennyi? És a 62es?


Félek, hogy kevés lesz :(

2019. szept. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Én vettem használtan ruhacsomagot a facebook marketplacen. 50-62ig van benne minden. 10ezer forint volt és hatalmas csomag. Kb 150ftra jött ki darabja és szépek, jó állapotúak. Érdemes körbenézni!

😉

2019. szept. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!