Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mivel kezdtétek a vásárlást a...

Mivel kezdtétek a vásárlást a babának és hányadik hónaptól?

Figyelt kérdés
Első baba és teljes homály hogy mivel érdemes elkezdeni a vásárlást? A 4. hónapban vagyunk és gondolkodunk hogy miket kell beszerezni babának? A kisruhákat persze a végére hagyjuk. A kiságy és a babakocsi meg van, ismerős által. Olyankra gondolok hogy fürdőkád, textilpelus, cumik, ágyneműhuzat vagy a kórházba való dolgok stb.
2019. ápr. 14. 08:42
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Eleinte csak ami a szivemhez szolt azt vettem csak meg. Pl meglattam egy cukor babazoknit dobozban, vagy egy bodyt amitől ugy elérzékenyultem, mindenre jol ráereztem, (még tapasztalatlanul)azaz pont kenyelmes pamut volt es nem kapcsos cipzaros szintetikus dolgok mert amugy ilyeneket is árulnak bőven.


Kb félidőben kaptam listat okos intelligens (vezeto beosztasu)tapasztalt es igazán lelkiismeretes anyátol (testvérem) onnanstol kezdve hogy pl szulesre malnalevél tea stb Mindent felirt apro részletességgel, de még pl sebkezelő babarát fertőtlenitot is, kád tisztitasra chicco, stb stb


Kolcsonadott mellszivot, legzesfigyelot, mikros-sterilizálot, körforgot, rucikat, kerdezte kell e kanàl, kistálak, csörgő babajatek, stb.


Volt depis időszakom is, akkor baratnőm áitott talpra, a segitségével lett kiságy, babaruhásszekrény, a falakat is àtmostuk fertotlenitettuk, stb ez kb 8. honapban.


Milliot tanultam babagonsozasrol. De ba abarát praktikákat is, pl ugy tegyuk a kiskadba hogy lássa hova kerul, azaz eloszor mutassuk meg neki a kiskad vizet es csak utana tegyuk háttal bele, vagy ha meztelen pelenkazzuk tegyunk a pocakjara pl textilpelust ugy nem lesz "védtelen"érzése, plusz persze pl kombinalt etetes, babaitatopohar -szoptatas- cumisüveg, kombinalt altatas kiságy-szülőkkel -baratnom adott könyveket.


Igazábol 8. honapban kezdtem csak hajrazni es lett kisagy, szekreny, mosott vasalt babaruhák, tanulas, plusz aprosagok pl orrszivo, vizhőmerő, higanyutanzatos lazmerő (a digitalisak nalam csalnak), pelenka, babamérleg, még krém is mellre, betétek, minden készen állt szülésre. Csak a korhazi dolgaim hagytam utolso napokra

2019. ápr. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Egyedul a babakocsival fürödtünk csak be. Es 3 hetes korában találtam olyat ami jo.
2019. ápr. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Kezdheted amikor jónak látod. Ahol élek, mindig rengeteg az akció 70-90 %-os akciók úgyhogy én pl. 14-16 hetesen a januári akciókban megvettem majdnem az összes ruhát 90 % akcióban.

Félidősen vettük a babakocsit, mert volt hozzá ingyen autósülés ,szintén akcióval. Ezek ami új volt, kiságyat, pelenkázót, pihenő széket, kiskádat ezeket használtan vettem már inkább a vége felé az eBayen.

Újonnan a légzésfigyelőt a vége felé, mellszívóért meg a férjem ment el a baba egy napos korában.

2019. ápr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én későn kezdtem vásárolni nagyon. Kinéztünk rengeteg mindent interneten előre, de a 30. hét után vettük meg fizikailag a dolgokat. Ismerőstől kaptunk légzésfigyelőt, bébiőrt meg ilyesmit, ezek hamarabb megvoltak. Sajnos a családban volt egy huszadik héten elhalt terhesség, végignéztük ahogy elcsomagolják a jó korán megvett babaruhát, kádat, cumikat meg mindent. Na én emiatt nem akartam korán vásárolni. Most 37 hetes vagyok, igazából mostanra lett meg mindenünk, mivel nagyon jól bírtam a terhességemet és még most is abszolút aktív vagyok, így nekünk ez pont jó volt, múlt héten még volt egy bevásárló körutunk. A kórházas cuccaimat a 32. héten kezdtem összepakolászni és megvenni (eldobható bugyi, mellszívó, szoptatós hálóingek, satöbbi), az is mostanra lett kész, egy helyen van minden már.

Meg a másik, a lelki része, az idegőrlő várakozást szerintem borzasztóan jól enyhíti a készülés, pakolászás. Ha te a huszadik hétre betárazol mindent, a kezedbe fogod a kimosott és hajtogatott ruhácskákat majd rádöbbensz hogy van még hátra majdnem 3 hónap, az szörnyű érzés lehet. Sokan számolnak be arról, hogy az utolsó hetek tétlensége nagyon rossz volt, már megvolt minden és nem tudtak mit kezdeni magukkal. Na ezt úgy lehet elkerülni, hogy nem egyszerre vásárolsz be mindent, hanem szépen fokozatosan, minden héten mást, utánaolvasol hogy melyik a jobb, milyen lesz a babaszoba, elmész kipróbálni a babakocsikat több üzletbe, aztán apránként megrendeled vagy megveszed. Az utolsó hetekre is marad így egy-egy apró tennivaló, nem leszel teljesen tétlen. Persze ez függ attól, hogy halad a terhesség és milyen előjelek vannak, mit mond a doki. Ha van gyanú a koraszülésre, legyen minden kész a 31-32. hétre, ha baj van, azonnal lehessen indulni. Nekem még most is tök zárt a méhszáj, jóslófájások is éppen alig-alig, baba tök rendben, úgyhogy ráérek még szüttyögni itthon.

2019. ápr. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A kisruhákat miért persze? :) Semmi sem indokolja, hogy azt későbbre hagyd, mint mondjuk a babakocsit.

Vagy az uh-s súlybecslés miatt? Felesleges. Időre született gyereknek 99 %-ban jó az 56-os. Csak ha koraszülött vagy mindenki óriás kell más méretben gondolkodni.

2019. ápr. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az első ruhákat, amikor kiderült a neme. A betöltött 24 után az apraját- pelenka kuka, fürdőkád stb. A nagy dolgokat- bútor, babakocsi a 30. hét után. Nagyon a végére nem szabad hagyni szerintem, mert az ember fáradékonyabb. 37. hétre volt készen teljesen minden, ruhák bevasalva..38+4 született.
2019. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

18 hetesen vettünk babakocsit, mert szembejött egy elég jó lehetőség így éltünk is vele. Azóta nagyon apránként vásárolunk, 22 hetesen egy használt pelenkázó jött velem szembe jó áron/jó állapotban, 27 hetesen vettem pl cumisüveget, illetve megtetszett egy kisruha, illetve akkor rendeltük meg az ágyat is, mert azt mondták 6-8 hét mire elkészül, erre tegnap telefonáltak, hogy kész :)

Most 29 hetes vagyok, a héten kihasználtunk a Glamour napokat és mivel volt egy 20%-os kuponunk a babaszafariba, így elég sokmindent megrendeltünk, de a héten kaptunk pl légzésfigyelőt is.

Mostanában kezdem nézegetni mi kellhet a kórházi csomagba majd szülés utánra, de a babás listám már nagyjából készen van, már csak pár dolgot kell még beszerezni, de nagyon sokmindent kaptunk is (ruhák, textilpelus stb).

Igazából én ebből a szempontból inkább praktikus vagyok. Semmit nem vettem ami fölösleges lehet, mert úgy vagyok vele, hogy bármit meg lehet venni utólag. A férjemmel egyeztettem is pár dolgot amiért majd lehet elküldöm (pl pelenkából se táráztam be előre, ha beválik amivel a kórházba készülünk akkor később pótoljuk).

2019. ápr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem is akarunk/akarok minden egyszerre meg enni mindent apránként. Még egy hét mire kiderül a neme reméljük legalábbis hogy megakarja magát mutatni :D ha nem az se baj hiszen vannak uniszex ruhácskák. Vagy pl ott vannak még a játékok is vagy a textilpelus. Csak olyan sokminden van hogy egyszerűen nem tudom hol kezdjem. Pedig mikor kiderült hogy terhes vagyok légyszívesebben már rohantam volna az első baba boltba :D Úgy voltam vele hogy ráérünk még de most már kezdem azt érezni hogy kezdhetjük a vásárlást.

A szoptatós párnát érdemes beszerezni? Halottam róla jót is rosszat is. Mint pl azt hogy nagyon melegít mert ugye alváshoz is jó de pont nyárra leszek nagy pocakos, és szoptatáshoz? Ha bemegyünk egy bababoltba nem akarok felesleges dolgokat se beszerezni mert egy jó eladó olyanokat is ránsóz amiket aztán végképp nem használnánk :D Azt mindenki mondja hogy túl sok babaruhát nem érdemes venni mert kinővik egy hét alatt :D

2019. ápr. 14. 12:32
 9/10 A kérdező kommentje:
A telefonom javítgatja a szavakat ha kicsit értelmetlen lenne
2019. ápr. 14. 12:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez annyira egyéni, van akinek beválik valami van akinek nem. Én vettem szoptatós párnát, de elsősorban magam miatt, mert már nehezen alszom és valahogy kényelmesebb ha ilyen hengeres cuccot ölelgetek. Most volt is akciósan így rendeltünk. De ha nem lennének ilyen igényeim, akkor egy sima párna is bőven megfelel a célnak. És akkor még az sem biztos, hogy fogok tudni szoptatni :)

Szóval, hogy neked mi lesz a hasznos, majd elválik. Viszont tényleg tartsd szem előtt, hogy BÁRMIT meg lehet venni utólag. A szoptatós párnát is :D

2019. ápr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!