Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki fennhangon hirdeti, hogy...

Aki fennhangon hirdeti, hogy a terhesség nem betegség, miért nem gondol bele, hogy mit is mond?

Figyelt kérdés

Amikor valaki észszerű keretek között mer dolgokat csinálni, pl nem fürdik a medencében, nem megy el céges éjjeli mulatozásra, nem marad bent túlórázni, óvatosan eszik, nem akar sokat gyorsan gyalogolni vagy sietni a buszra, nem akar órákat ingázni, miért kapja meg folyamatosan az arcába, hogy "terhes vagy, nem beteg!"?

Honnan tudja aki ennyire okos? Miért nem kezelik ezek az emberek másállapotként ezt?

Nem arra várok, hogy kényeztessenek, de igenis máshogy kell dolgokat csinálni, más szükségletek vannak, fájdalommal is járhat akár, és még meg is kapja a terhes, hogy de hát mit vinnyog.


2019. okt. 1. 16:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Bizonyos esetekben valóban nem jár betegséggel a terhesség, sőt ez a gyakoribb, nekem nem volt ilyen szerencsém. Nem lehet, hogy túl sokat nyomod ezt a terhes vagyok dumát és így húzod ki magad dolgok alól? Mást nem tudok elképzelni, nekem sose mondtak ilyet, de mondjuk én tényleg beteg voltam, szóval az is más.
2019. okt. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%
Mert nem normálisak,mert mondjuk nem voltak cukrosak,magas vérnyomásosak, esetleg mozgáskorlátozottak,vesebetegek,nem küszködtek vészes hányással,nem lombikból fogant a gyerekük,nem ikreket vártak stb.stb. Az ilyen embereknek könnyű,akiknek mondjuk tökéletes terhességük volt. Azoknak meg még könnyebb,akik nem is voltak terhesek, de mégis osztják amijük nincs. Az igaz, hogy nem betegség,de mindenki máshogy éli meg. Ezt kellene tiszteletben tartani,de sokan sajnos nem tudják.
2019. okt. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Egyet értek a kérdezővel!Azért sok olyan dolog van,amit nem nagyon szabad csinálni.Pl.biciklizni.Azoknak nagy a szájuk akiknél valószínű minden rendben volt.Nem úgy mint nálam,volt 3 vetélésem.

24hkm.

2019. okt. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
45%
Igaz, hogy másállapot,de NEM betegség és nem kell semmilyen különleges dolgot csinálni.Csak akkor van szükség étrendi és egyéb korlátozásra. ha az anya veszélyeztetett terhes. 3 gyereket szültem és az utolsó napig dolgoztam a munkahelyemen. Az utolsó hónapokban már nehezebben mozogtam, és nem emeltem nagy súlyokat, de egyéb korlátaim nem voltak.
2019. okt. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó!Erről beszélünk.Te szerencsés vagy örülj neki!
2019. okt. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
60%
Mert egy csomóan eljátsszák a nagyhalált, hogy jajj ők terhesek. Lehet, hogy te nem, de hidd el, bőven van, aki kinyalatja a se.g.gét. és miattuk hiszik azt, hogy akinek meg problémamentes a terhessége és dolgozik, az a gyerekét veszélyezteti.
2019. okt. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Konkrétan ez a mondat idegesit, feltételezi azt, hogy semmi nem lehet kellemetlen ebben az időszakban, sőt lehetetlen vagy fájdalmas. Vagy veszelyes. Sosem hozom elő a témát, de pl mikor megkérem a kollégát, hogy időben induljunk el a megfelelő helyszínre gyalog, mert akárhogy igyekszem, nem tudok sietni, megkapom ezt. És számos más alkalommal is, másoktól is. És igen, példálózik magával, vagy a szomszéd Mariskával, akinek az utolsó percben is ott volt a péklapát a kezében, vagy aerobic óráról ment szülni.
2019. okt. 1. 16:53
 8/23 anonim ***** válasza:
84%
Az első pillanattól nehéz terhességem volt. De ilyet csak az idősebb, gyermektelen kolléganőim mondtak.
2019. okt. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
Ezt én sem szeretem, de szerencsére nem is nagyon mondták nekem csak itt olvasók néha olyanokat..nekem is van ismerősöm aki vagy akinek a felesége úgy beszél a terhességről, hogy élete legszebb időszaka volt. Nekem az első két hónap hányással telt, aztán jött a reflux majd a terhességi cukor és a vádli görcsök akár utcán is ha túl sokat mentem gyorsan. Igenis rettentő megterhelő a terhesség, nem panaszkodom rá de nem is érdekel mások véleménye hogy szerintük hogyan kéne birnom, nyugodtan lehet cserélni velem. Én amikor csak tudok dolgozom (32. Héten vagyok) és a háztartásban is mindent élvezzék ami megy,de sok minden nem megy és olyankor tényleg nem izgat ki mit gondol
2019. okt. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%
Aki ilyet.fennhangon hirdet,megneznem az arcat ha felidoben kinyilna a mehszaja,es fekudnie kene 2-3 honapot,rettegve h elveteljen vagy koraszules legyen. Be lehet menni a terhespathologiara,mennyi szornyuseg van ott es milyen nehez terhessegek. Igenis masallapot es szerencses az aki siman vegigviszi es tunetmentes,nekem nem ez a tapasztalatom. Rohadtul nem fair egy-ket terhesseg alapjan elitelni,hogy a masik mit nyavog.
2019. okt. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!