Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy nem táplálok...

Normális, hogy nem táplálok mély érzelmeket, szeretetet a magzatom iránt? Ti hogy vagytok / voltatok ezzel?

Figyelt kérdés
10 hetes terhes vagyok, és ma voltam először ultrahangon és ma pillantottam meg először a gyerkőcöm a hasamban, illetve hallottam a szívhangját is. Jól kivehető volt a formája, mocorgott is, kalimpált a kezeivel. Olyan furcsa volt, hogy ez a kis lény bennem van. Kaptam fotót is róla, nézegettem azt is, de nagyon hihetetlen, hogy az enyém. Igazából nem érzek semmit. Mármint, nincs bennem nagy szeretet a gyerek iránt, egyelőre olyan furcsa az egész. Ez normális? Vagy már most mély érzelmeket kellene táplálnom iránta? Ti hogy vagytok / voltatok ezzel? Mikor alakul ez át? Nem vagyok egy érzéketlen tuskó, és örülök is neki, de még olyan, mint egy idegen számomra.
2019. okt. 4. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Normális, szoknod kell neked is. Később megjonnek az érzések ne aggódj! 😊
2019. okt. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam első terhességemnél, mert annyira furcsa és új volt a helyzet, akkor kezdtem el kötődni és szeretni, amikor megszületett. Néha megrémültem, amikor ránéztem az újszülött kisbabámra, hogy jesszus mostmár életem végéig felelős vagyok érte. 😀 A szülővé válás nem olyan könnyű, és sok idő 😉

Most a másodikat várom, már most vannak érzéseim, szeretem, mert már tudom mi történik és nagyjából milyen lesz, ha megszületik illetve milyen anyának lenni. Majd neked is megérkezik ez az érzés! 🙂

Boldog babavárást!

2019. okt. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Kellett pár hónap szülés után mire nem szimplán egy baba volt akit el kell látnom. Mindkét gyereknél idő kellett mire kialakult valami
2019. okt. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon új a dolog még és persze felfoghatatlan. Ahogy telik az idő lassan megszokod és egyre többet gondolsz majd rá elönt a kis melegség, valami megfoghatatlan. Aztan a szülésnél újra előjön. Ő volt odabenn pici, ismeretlen fogalmad sincs mit kezdj vele felsz hozzaérni is kicsit. Aztan szépen összeszoktok és ő lesz neked a vilag. Pont ugy ahogy te vagy neki !
2019. okt. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Sokaknál csak a szülés utáni hetekben-hónapokban lesz ez a szeretet megfogható, konkrét. Dehogy kéne mély érzelmeket táplálnod iránta!
2019. okt. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy volt, hogy tesztelés után egyáltalán nem éltem bele magam, hátha nem marad meg. Utána 12. heti UH-n kicsit megnyugodtam, de még akkor is úgy voltam hogy hát basszus a 20. hetiig még bármi lehet.

18. héten elkezdett mozogni, az már kicsit más érzéseket váltott ki belőlem.

A 20. heti UH-ra úgy mentem már, hogy jaj basszus csak semmi baja ne legyen, mert már úgy "megszoktam"...

Aztán ott valami megváltozott, megtudtam, hogy kislány, azt is, hogy eddig minden rendben, és azóta minden nap 3 óránként mozog, és már hiányzik, ha nem. Mielőtt nem mozgott, volt olyan, hogy teljesen elfelejtettem. De mióta mozog, nagyon sokat gondolok rá és sose felejtem el, hogy itt növekszik bennem. Nem tudom, hogy szeretetnek nevezhető-e már amit érzek, de már egyáltalán nem vagyok közömbös iránta :) Tényleg fura egy olyan kis lényt szeretni, akit még csak UH-n keresztül láttál, érzed hogy mozog, és kb. ennyi a kapcsolatod vele :D

2019. okt. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam vele. Kislányom születése után kellett 1-2 hónap mire azt éreztem hogy nem csak ellátom , hanem más...már szeretem. Most 2,5 éves nagyon szeretem, imádom.

28 hetes vagyok most, most sem érzem azt hogy már most mennyire szeretem. De ez normális, majd jön az érzés és akkor mindennél erősebb lesz utána.

2019. okt. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szules utan kellett egy ket honap mig eszhez tertem. Most a masodikat varom. Ugy erzem.most simabb lesz,tudom mire szamitsan es alig varom,h babàzzak.
2019. okt. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Megnyugodtam, hogy nem vagyok egy érzéketlen tuskó.😄 Írtátok, hogy később alakul ki a kötődés. Igen, ez a jó szó, kötődés. Szóval nem nem szeretem a pocakomban növő kis lényt, hanem nem kötődöm hozzá. Mondják sokan, és ti is írtátok, hogy majd ha elkezd mozogni és érezni fogom, akkor majd változnak a dolgok. Még egyelőre ezt sem tudom hogy kell elképzelni, hogy itt bennem mozog valami, valaki. Azon is gondolkoztam már, hogy ha megszületik és hazajövünk a kórházból, akkor mi lesz. Mert valószínűleg aludni fog. Berakom majd a kiságyba és várom, hogy felsírjon, hogy találgathassam mi baja? Vagy majd állok a kiságy fölött és nézem? Nem tudom ezt most még elképzelni. A változást, amit hoz.
2019. okt. 4. 19:41
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom már most.Sokat vártunk rá.24 hetes vagyok
2019. okt. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!