Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz előtti betegszabadságr...

Táppénz előtti betegszabadságra vett a háziorvos? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Sziasztok. A háziorvosom felvett betegszabadságra október elsejétől, elvileg most pénteken fog a nőgyógyász javaslatot adni a veszélyeztetett terhességre (valóban az, nem kamu). Viszont multkor nem kaptam tappenzes papírt a haziorvosnal, es azt sem tisztáztuk, meddig leszek betegszabin, igy most nem igazán értem, mi van? Megvárja, amig viszek javaslatot es onnantol táppénzen leszek? Vagy lehet, hogy a betegszabadság csak a mult hetre vonatkozott? Csak jövő hétfőn tudok elmenni a haziorvosomhoz, addig gondoltam megkerdezlek titeket.
2019. okt. 9. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Az lenne a legjobb, ha felhívnád a háziorvosod telefonon. Ezt csak így tudod tisztázni.
2019. okt. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Terh3sseg eseten nincs betegszabadság, azt már a múltkor is leírtuk. Amúgy 15 nap lenne, így amíg nem kerül a papriodra a veszelyeztetett terh3sseg kodja, addig azt szamfejtik, utana a tappenzt.
2019. okt. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2019. okt. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
15 nap a betegszabadság. Utána gondolom tp.
2019. okt. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Ez komoly, hogy több, mint egy hét alatt sem bírtad a telefont felemelni és ezt tisztázni az illetékesekkel?
2019. okt. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%
Na szóval, bérszámfejtőként dolgozom, szóval láttam már egy pár dolgot. A helyzet a következő, az első táppenzes papírt csak a táppénzre felvétel után egy héttel adják ki mert 7 napról szól, majd 2 hetente adják a további keresőképtelenségről az igazolást. Ez így van az összes táppenznél. Terheseket általában 9es kóddal vesznek fel, ami veszélyeztetett terhességet jelent, még ha a háttérben szó sincs erről, csak pl. már nem bír dolgozni. Ilyenkor nincs 15 nap betegszabadság, hanem rögtön táppénz folyósítás lesz.. De, találkoztam olyan kismamával is, ahol szimpla 8as kóddal (egyéb betegség, ezt szokták mindenféle betegségnél jelölni) vették fel a szülésig, ami azt jelenti hogy itt az első 15 munkanapot betegszabadság címen a munkáltató fizeti 70%ban, persze ha van ennyi napja (nem vett ki korábban, vagy évközben lépett be) és majd utána fog táppénz folyósítás történni ami max a bér 60%-a ha adottak a jogosultsági feltételek.
2019. okt. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!