Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Félelmek terhesség alatt?

Félelmek terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Jelenleg 8 hetes kismama vagyok és pár napja sokat gondolkodok azon, hogy vajon tényleg készen állok-e az anyaságra.

A férjemmel nagyon jó a kapcsolatunk, mindenünk meg van ami egy baba felneveléséhez kell, biztos anyagi és családi háttér. A babát terveztük, viszonylag gyorsan össze is jött és nagyon boldogok vagyunk. Mégis néha félelmeim vannak, hogy majd mindent jól csinálok-e, hogy ,,életben tudom-e tartani", hogy képes leszek-e rendesen vigyázni rá, hogy elég érett vagyok-e a feladatra, hogy meg tudok-e majd birkózni minden kihívással?

Másnak is vannak ilyen félelmei attól függetlenül, hogy szívvel-lélekkel akarta a babát?


2019. okt. 11. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyfolytában ezen kattogok, szóval gondolom normális.


16hkm

2019. okt. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Félidő környékén azért bőgtem, hogy biztos szar anya leszek. A kórházban alig mertem megfogni mert olyan kis törékenynek tűnik. Most lassan 2 hónapos, de még mindig néha úgy érzem, hogy nem jól csinálok valamit. Szóval nyugi. Normális. És a szülés után sem múlik el.😅
2019. okt. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak amiatt parázok hogy egészséges legyen.
2019. okt. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden kismama fejében átszaladnak ezek a gondolatok, ami teljesen normális, a lényeg, hogy ne engedd, hogy pánik fogjon el, szeretet és nyugalom szükséges a pocaklakónak :)
2019. okt. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyanezek a gondolataim 22 hetesen. Meg, hogy eleg-e az én szervezetem arra, h bennem növekedjen, kihordjam, stb. Arra gondolok sokszor, hogy már meg szeretném szülni, csak, hogy ne csak rajtam múljon az, hogy jól van-e. :D én meg nem hallottam másnál ilyen gondolatokat amúgy, úgyhogy megnyugtat, hogy nem csak nekem vannak önbizalom problémáim (én valamiért ahhoz kötöttem) :D

Kitartást, nem vagy egyedül! :)


22hkm

2019. okt. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, ugyanezeken aggódom, amióta kiderült, hogy terhes vagyok. 12. hétben járok, de még egy percig sem tudtam felhőtlenül örülni, mert a kétségeim mindig közbeszóltak.
2019. okt. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
En is ilyen szorongos vagyok,nem azzal kapcsolatban h jo anya leszek e,hanem hogy a terhesseget szulest vegig birjam vinni..veteles,betegsegek,koraszules. Annyi sok szornyuseg van.:(
2019. okt. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!