Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A második terhességem, örülök...

A második terhességem, örülök neki, de mégis félek? Ez normális ilyenkor?

Figyelt kérdés

5 hetes vagyok, egy hete teszteltem pozitívat. El se hittem mert még szoptatok, és nem gondoltam, hogy viszonylag gyorsan össze fog jönni. Izgulok, hogy rendben van-e minden a magzatra, mert 2 hét múlva megyünk dokihoz.

Második terhesség révén nem kellene izgulnom de mégis félek. Az elsőt 7 hétig nem éreztem akkor teszteltem csak. De most 4 hetesen teszteltem. Rengeteg dolog kavarog bennem.

Jó anya leszek-e, hogy tudom-e úgy kialakitani az életünket, hogy a nagy se sérüljön (1,5 éves), vagy h fogja - e szeretni a kicsit, vagy csak féltékeny lesz rá? Párommal hogyan változik a kapcsolat? Persze ezeket már mind végig gondoltam mielőtt belevágtunk de most mintha csak ezek a dolgok aggaszt anyának folyamatosan.

Tudom hogy majd mindenki jön az okos tapasztalt hozzászólással, tanáccsal és izgulok. Hogy jól fogjuk-e csinálni.

Ez a hormonoktól van? Másoknak is vannak hasonló gondolataitok?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. okt. 17. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Nehéz ügy 35 hetes terhes vagyok a kislányom 19 hónapos és hát én csak a saját nevemben tudok beszélni, de isszonyú idők vannak mögöttem .Sok sírás tehetetlenség nem emelhetem a picit egy idő után nem tudtam vele a játszón játszani sokszor voltam rosszul fáradt idegessítet a sok tenni való pedig alig bírom magam .Nem tudok úgy játszani vele ahogy szeretnék.Síro görcseim vannak mi lesz ha kórházba kerülök ,nem bírok nélküle 1 órát sem eltölteni hibáztatom magam mert nem tudok úgy bánni ahogy szeretnék .Félek ha megszületik a pici egész nap szopni fog ő meg unatkozik vagy a kicsi síróslesz hogy lesz mindenre időm türelmem .
2019. okt. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Énis így vagyok vele, bár mi még csak próbálkozunk a babával, de hetente meggondolom magam. Egyszer csináljuk védekezés nélkül, aztán kövi alkalommal megkérem védekezzünk, mert vágyom a babára, de félek is tőle, pont ezek miatt az érvek miatt amiket felhoztál. 2 éves a lányom, de fogalmam sincs, hogy fogja viselni. A lányomnál könnyebb volt, ott csak mi voltunk ketten, meg tudtuk beszélni, hogy akarunk-e gyereket, és egyet is értettünk, de most itt egy kis élet velünk aki még nem tudja elmondani, hogy hogyan érezne egy kistesót iránt, vagy mit szeretne, és ez megrémiszt. Nem akarom, hogy a mi vágyaink miatt ő sérüljön lelkileg.


Én most úgy vagyok vele, hogy nem görcsölünk rá, nem tervezgetünk, ha akar jönni, nem akadályozzák meg benne, de nem is figyelem peteérésemet, hogy mikor kéne együtt lennünk, hogy megfoganjon. És ha esetleg mégis összejön akkor tudom, hogy meg fogjuk oldani úgy, hogy szeressék egymást, hogy jó testvérek legyenek, hogy ne jusson sokkal kevesebb figyelem a lányomra, mint a picire.


Neked is ezt tanácsolom, hogy van még 9 hónapos, olvasgass utána, tervezgess, hogy hogy lenne a legjobb, mindkét gyereknek. Én pl találtam egy hordozás és szoptatási tanácsadót, aki mdgtanít kendőben szoptatni, így ha az első 6 hónapban nonstop szopni fog a baba, akkor is tudok a lányommal labdázni, mesét olvasni, vagy bármit csinálni. Így nem fogja magát annyira kirekesztve érezni.

2019. okt. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is 5 hetes terhes vagyok, és van egy 3 és fél éves ovis kisfiam. Úgy voltunk vele, hogy nem erőltetjük a kistesó dolgot, majd jön, ha jönnie kell, nem us tudtunk sokat együtt lenni szeptemberben, mégis rögtön jött a baba. Meg vagyok ijedve. Vágyom kisbabára, olyan irigység fog el ha meglátok babakocsit tologató anyukákat, apró ruhákat, pici babákat.. De ez akkoris más mint az első babánál. Félek, hogy hogyan fogom bírni a terhességet is, na meg ami utána jön. Hogyan tudok majd a kisfiammal is elehet foglalkozni? Na meg néha ki is kéne kicsit kapcsolni, másként nem működik.. :( boldog vagyok, örülök, de nagyon félek!
2019. okt. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Na én akkor már úgy írok róla, hogy túl vagyok rajta. 4 hós múlt a kisebbik. 18 hós kisfiam mellé született a kislány. Aggódtam én is mit hogyan fogok tudni megoldani, házimunka, főzés, játszi a nagyobbal, stb. Egy szó: HORDOZÁS. Mindent megoldott, magamra kötöttem a kisleányt, ő édesdeden aludt én meg tudtam a nagyobbal foglalkozni, mosogatni. Főzni azt nem tudtam, kifőzdéből hoztam minden nap az ebédet, de minden mast szepen el tudtam vegezni. Szoptatni is lehet hordozoban, bár a gyermekem tápszeres volt pár hetes korától fogva, a cumisuveget is odafogattam a kendohozves tudott is enni. Az hogy a nagy fogja e szeretni a kicsit vagy feltekeny lesz konnyen kideritheto abból, ahogy a tobbi gyerekhrz viszonyul. Mit csinal, ha latja, hogy mas gyerek van a kezedben, szeretgeti a tobbi gyerkocot a jatszoteren? Én tapasztaltam, a fiunk mindig minden gyereket, felnottet szetetgetett, puszilt, simogatott. Nem zavarta, ha az unokahuga van az olemben es nem ő. Most ugyan ez a tesójánál. Szeretgeti, nem zavarja, ha a tesója van az ölemben. Ha a ti nagyobb gyermeketek nem ilyen tipus akkor sem lesz baj, idoben ra fog jonni, hogy klassz jatszopajtast kapott. A pároddal a kapcsolat rajtatok múlik. Mi a masodik megszuletese utan hatarozottan ereztuk, hogy a szexualis eletunk megvaltozott, kb heti egyre csokkent az osszebujasok szama, na nem azert, mert nem kivantuk egymast, szimplan hullák voltunk, ez kb most kezd javulni, persze hullák vagyunk sokszor most is, de leultunk, es megbeszeltuk, hogy tobbet kell egyutt lennunk, es mukodik. Ez tok sablon szovegnek tunik, de tenyleg a beszéd volt a kulcs, elmondtuk egymasnak mi bánt, min lenne jo valtoztatni.

Ja, hogy jó anya leszel e? Persze, gyetmekeidnek a legjobb :)

2019. okt. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Köszönöm, engem kicsit megnyugtattál :)

Ja és az én kisfiam sem féltékeny típus, ennek előre is örülök! :)

2019. okt. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!