Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor és hogyan jelentsünk be...

Mikor és hogyan jelentsünk be a családnak, hogy ismét babát várunk ha már az első gyermeket sem fogadták jól?

Figyelt kérdés

2 éve mikor a fiunkkal voltam terhes, a férjem családja nem örült annak, hogy várandós vagyok, de okot nem igazán tudtak mondani. Aztán megbékéltek vele a végére, de azóta is érzem a különbséget más ismerősök hozzáállása, kedves szavai meg az ő hozzáállásuk között a gyerek irányába.

Az én szüleim akkora is örültek és úgy gondolom ez most sem lesz másként.

30 évesek vagyunk, anyagi és lakhatási gondunk nincs.

Előre tartok tőle megint mit fog a férjem családja művelni. A férjem is látom aggódik és húzza haladztja minél később mondjuk el.

Jó tanács, tipp, hogy ne érintsen meg, ha megint rosszul fogadják?

Sajnos 2 éve mi annyira vártuk a picit, így engem nagyon padlóra tett, hogy még gratulálni se voltak képesek és hónapokig titkolták mindenki előtt.



2019. okt. 18. 08:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Pl.: Babát várunk, és nem érdekel, hogy mit szóltok hozzá.


Vagy mondja el a férjed egyedül.

2019. okt. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt a helyzet, ezért a másodikat a férjem mondta el nekik egyszerűen telefonon, és nem vártunk nagy örömködést, így nem is csalódtunk.
2019. okt. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Sehogy. Rájönnek majd maguktól is. Régen sem volt szokás bejelenteni a terhességet. Ez a házaspár magán ügye.
2019. okt. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem jelentenem be nekik. Egy ilyen hírt örömmel kell tudni fogadni. Ha nekik ez nem megy nem méltóak arra, hogy megosszatok velük. Majd rájönnek. Ha pedig meg ok lesznek felháborodva hogy nem mondtatok nyugodt lelkiismerettel tudod hozzájuk vágni, hogy az elsőnek sem örültek nem gondoltátok hogy ez most fontos lett volna számukra. Ti örültök nekik pedig nincs joguk bearnyekolni azt a csodás időszakot. Nyúljanak sót! Ennyi
2019. okt. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Gyors telefon, reakciót nem megvárva. Ránk nem kíváncsi anyós, a gyerekekre sem, csak a férjemmel beszél - hála Istennek.
2019. okt. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
*nyaljanak sót
2019. okt. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így vagyunk. Férjem családja nem fog örülni a 2. Babának, így nekik nem tervezem elmondani, hogy terhes vagyok. Ha rákérdeznek, mert elkezd látszani, akkor megmondom nekik az igazat, de külön nagy bejelentés, csak az én rokonaimnak lesz.
2019. okt. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok egyebkent!!!!
2019. okt. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) A baj az hogy a rossz viszony ellenére közel élnek, így sűrűn látjuk őket. Ezért sem egyszerű.
2019. okt. 18. 12:44
 10/10 anonim ***** válasza:
82%
Sehogy, csak ezért nem jópofiznék, ha egyébként nincs jó viszony. Anyósom ugyanez nálunk is. Tutibiztos nem fogok eléállni és megmondani, hogy ismét nagyi leszel. Ha már a meglévő gyereknek se tud nagyszülője lenni, akkor mit pattogjak. Majd megtudja vhonnan.
2019. okt. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!