Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elhagyott a párom, nagyon el...

Elhagyott a párom, nagyon el vagyok keseredve? Mi lesz velünk apa nélkül? Teljesen kivagyok. Segítség, család mellettem áll, van hova mennem, de mit mondok a gyerekemnek majd, hol az apja? Összetörtem.

Figyelt kérdés
2010. júl. 17. 10:12
1 2 3
 11/24 Adri baba ***** válasza:

Nem értem 9 hetes terhes vagy?

VAgy már megszületett és 9 hetes?

2010. júl. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mit tenni ! Nem tudod magadhoz láncolni ha menni akar hát menjen. Egy gyereket még fel tudsz nevelni foleg hogy mint írod van családod aki melletted áll segít ha szukség van rá. Simán találhatsz még magadnak párt aki megbecsul és szeret tégedet és elfogadja a gyermekedet is. Fel a fejjel. Az ido majd mindent megold.
2010. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha menni akar hát menjen!Elég értékes és erős vagy nélküle is!Igaz az is,hogy az a férfi aki pár hetes babával vagy akár várandósan elhagyja a párját az egy utolsó szemét,és az is,hogy bizony jobb külön,mint állandóan veszekedni.Talán megjön az esze.De ha túl sokáig tart míg megjön(esetleg évek)én többet szóba nem állnék vele.Nem kell az apja ellen hangolni a gyereket,elég ha őszinte vagy és elmondod neki mi hogyan történt.Levonja ő a következtetést és eldönti majd akar-e kapcsolatban maradni az apjával.
2010. júl. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
67%

Szia!Nagyon sajnálom,ami veled történt!Már külön is költöztetek a pároddal?Te most hogy vagy?

Az nem derült ki számomra,hogy szereted-e még a babád apukáját,vagy neked is megkönnyebbülés,hogy vége lett,és csak a gyermeked sorsa miatt aggódsz.Ez azért nagyon nem mindegy szerintem.

Én -sajnos tapasztaltan ebben a témában- azt tudom mondani,hogy ezt az első időszakot próbáld túlélni,tudod,mindig csak a következő napra koncentrálva.Foglald el magad,ez a babád mellett nem lesz túl nehéz:),ne hagyj magadnak túl sok időt az agyalásra,nem tesz jót,hidd el.

Minden segítséget fogadj el,sőt ha úgy érzed nem bírod,kérjed is,persze olyantól/olyanoktól,akik maximálisan melletted állnak.Minden és mindenki jól jöhet,család,barátok sőt kedves szomszédok (szintén tapasztalat),valamint a gyermeked apukája.Ő,ha tényleg melletted áll, nagyon sokat tud segíteni.

És a legfontosabb,akármilyen közhely,az idő mindent megold.Lehet,hogy most úgy érzed soha nem rázódik helyre az életed,de egyszer csak azon veszed észre magad,hogy minden szépen működik az életedben,és magad sem tudod,hogy ez mikor és hogyan alakult ki így.

Minket bő öt hónapja hagyott el férjem,akkor volt a babám 11 hónapos.Az indokai kísésrtetiesen emlékeztetnek arra,amiket Te is leírtál...csak pár nap/hét múlva derült ki,hogy volt egy másik nő is a képben már hónapok óta.Beadtam a válópert,összecsomagoltam a cuccát és azóta már el is váltam.

Ha segít,olvasd el,amiket akkor,és azóta írtam.A babák oldalnál találod "Este elment a férjem,itt maradtam egyedül egy 11 hónapos babával..." volt a címe (sajnos nem tudok linkelni:).Vagy esetleg írhatsz priviben is,és kipanaszkodhatod magad,ez is sokat segít ilyenkor:).Persze túlzásba sem szabad vinni.

2010. júl. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást...

Azóta annyi,hogy ma hallottam vissza, hogy még a terhesség alatt mondta egyik ismerősének, hogy megvárja hogy megszülessen a kicsi és akkor vége.

Azt hittem fájni fog, de nem. Megerősített, hogy nem ér fabatkát sem az ember. Biztosan fog még fájni az önérzetemnek, de ésszel élve, cseppet sem szabad az ilyen mocskot bánni. Benéztem, félreismertem, tanulnom kell belőle. Idővel biztos fog menni, addig meg az én tündérkémre koncentrálok aki most is itt mosolyog mellettem és szeret!

2010. júl. 20. 15:10
 16/24 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó, én vagyok az a bizonyos kérdésed utolsó megválaszolója... 16.-án... Rokon lélek.. Örülök, hogy Te már jól vagy!
2010. júl. 20. 15:17
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben a szutuban vagyok 6 hetes vok. sokat veszekszünk.. eddig se volt jó a dolog de mióta tudja le se fekszik velem még annyit se törödik velem mint eddig ami eddig is kevés volt. és engem hibáztet az egészért kicsit hosszu a dolog de... én akartam védekezni ö mondta h nem kell. és msot azt mondta h abortusz. én meg hogy nem,. azóta nem beszélünk.:(
2010. júl. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Tegnap végleg elköltöztem. Fáj, de nagyon is biztos vagyok benne, hogy ez lesz nekünk a legeslegjobb. Máris van érdeklődő aki imádja a picit. Persze még nem vagyok kész egy kapcsolatra és a gyerekem számít most egyedül, de reménysugarat kaptam, hogy nem ér véget a világ...
2010. júl. 21. 07:11
 19/24 anonim ***** válasza:
Én az exférjemel voltam így, ott maradtunk ketten a fiammal..kicsit féltem az anyagiak miatt..de a szükség nagy úr és spóroltam ahol tudtam..eleinte rossz volt..de hamar megszoktam az új helyzetet..kinyílt előttem is újra a világ..és bizony nagyon sok férfi van akiket nem érdekel, hogy van e gyereke a nőnek vagy nincs..elfogadja úgy is..és neveli mintha a sajátja lenne..szerencsém volt nekem is..nem győztem válogatni a randik között..na nem vittem azért túlzásba..haza csak egyet vittem:) azóta neveli a fiamat:) olyan majomszeretettel, hogy én még ilyet nem láttam..imádják egymást..és hálát adok a sorsnak ,hogy anno úgy történt ahogy..hidd el te is így leszel hamarosan..és akkor majd a te exed is kézzel lábbal fog utánad kapaszkodni:) de már csak nevetsz majd rajta..!!Mi össze házasodtunk azóta és úton van a közös bébi is..alig várjuk:)Fel a fejjel..csak a picivel foglalkozz és magaddal..és járj nyitott szemmel!!
2010. júl. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy nagyon, köszi a biztatást. Én nem vállalok több gyereket, ebben biztos vagyok, remélem lesz így is, aki elfogad. Sok boldogságot kedves utolsó!
2010. júl. 21. 12:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!